שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  חומרי חקירה ש"נהרסו" בהצפה הגיעו לסנגורים של אסי אבוטבול

  המשטרה טענה שהצפת ביוב בארכיון השמידה מידע על העד המרכזי במשפט ועל מעורבותו ברצח כפול מהעבר. אלא שהעתקים של חומרי החקירה אותרו לאחרונה ע"י גורם לא ידוע והועברו לעורכי הדין: "נחצו כל גבולות המותר והמוסר"


   (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
  (צילום: יריב כץ)

  העתקים חומרי חקירה של רצח כפול שאירע לפני כ-20 שנה, שבמערכת אכיפת החוק טענו שהושמדו בהצפת ביוב, אותרו לאחרונה על ידי גורם לא ידוע ומצאו את דרכם לצוות ההגנה במשפטו של אסי אבוטבול. מדובר בחומרים הנוגעים לעבריין שבזמנו היה חשוד בפרשה, ואילו כיום הוא משמש עד תביעה מרכזי נגד אבוטבול, המואשם בשלושה מקרי רצח, כולל זה של עורך דינו יורם חכם.

   

  חקירת הרצח כפול מתחילת העשור שעבר נסגרה ב-2010 ללא פענוח, בין השאר משום שהחשוד היה עצור באותה עת באירופה.

   

  מאז סוף העשור הקודם מרצה אבוטבול עונש מאסר ממושך בגין ניהול ארגון פשיעה. ב-2017 הוא הועמד לדין שוב, כשהפעם יוחסו לו מקרי הרצח. כאמור, במסגרת המשפט הזה מעיד מטעם המדינה אותו עבריין שנחשד בפרשת הרצח הכפול. כשהצדדים ביקשו ללמוד עליו וביקשו את חומרי החקירה מאותה פרשה, טענה המשטרה שהצפת ביוב בארכיב פגמה בהם באופן משמעותי והם לא שמישים עוד.

   

  כעת צפויה ההגנה לבקש להשתמש בחומרים מהעתק התיק שאותר. עד התביעה, ששמו אסור בפרסום, הוא רוצח מורשע שמרצה מאסר עולם ובעבר ברח מהכלא וגם מהארץ. על פי המדינה, הוא הקליט את אבוטבול בכלא מתוודה על רציחות שלכאורה בוצע. אבוטבול מכחיש את מעורבותו במעשים.

   

  מפרקליטות מחוז מרכז נמסר בתגובה: "תיק החקירה שהיה בידי משטרת ישראל הושמד עקב הצפה ותמונות המתעדות את מצבו הועברו להגנה. יכול והעתק שנעשה לפני השמדת התיק הועבר בניגוד להוראות החוק להגנה. יודגש כי התיק נגד העד נסגר בשל היעדר ראיות נגדו שנים לפני שהחלו הליכי המשא ומתן עמו וללא כל קשר אליהם".

  הסנגורים של אסי אבוטבול ()
  עורכי הדין פרידמן, קינן וממליה, המייצגים את אסי אבוטבול
   

  עו
  עו"ד אביעד לנצ'נר(צילום: מוניקה פיץ)

  עו"ד מירי פרידמן, שמייצגת את אסי אבוטבול יחד עם עוה"ד שרון קינן ומורן ממליה, מסרה בתגובה: "במסגרת הסכם עם העד 'האתרוג' נחצו כל גבולות המותר והמוסר. בלהיטות לנסות לפתור תיק תקשורתי הסתירו מידע רב על העד, לרבות טביעתו וסגירתו של תיק רצח כפול. העד הוא אסיר עולם שהורשע ברצח וברח שלוש פעמים מהכלא. במהלך הבריחות שלו הוא המשיך וביצע פשעים חמורים. הוא נעצר באירופה על ביצוע עבירות שוד ואלימות ובתוך הכלא ניסה לרצוח אסיר אחר והורשע גם בכך.

   

  "כשחזר לכלא בארץ הוא המשיך לבצע עבירות. עם עד זה, שהנו אחד האנשים המסוכנים ביותר לציבור, הגיעה המדינה להסכם ובתמורה הוא ישתחרר מבית הכלא. סיפור טביעתו של תיק הרצח הכפול בביוב מעלה תמיהות רבות, בלשון המעטה. עובדה שהתיק חי וקיים מוכיחה שהמדינה מעדיפה להגיע להסכם עם רב מרצחים, ראש וראשון המסוכנים, במטרה לנסות לפתור תיק יוקרתי יותר".

   

  עורך דינם של בני משפחת הקורבנות ברצח הכפול, אביעד לנצ'נר, דורש לפתוח את התיק מחדש: "התיק שהה זמן רב בביוב, ממתין שמשטרת ישראל תוציא אותו משם ותתחיל לבצע את מלאכתה. אנחנו נמתין עד שהסירחון הנודף מהתיק בפרט ומהפרשה בכלל יתנדף, נלמד את התיק, ונדרוש את המשך החקירה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים