שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  קללות ללוחם מג"ב ליד יצהר: "תמות, שאלוהים ייקח אותך"

  במהלך אירוע שהתרחש ביום שני בגבעה הסרוגה, הטיח אחד מנערי הגבעות בלוחם מג"ב: "בוא אחד על אחד, נראה אותך. תוריד את המדים"

   

   

  קללות ואיחולי מוות ללוחמי מג"ב ליד יצהר

  קללות ואיחולי מוות ללוחמי מג"ב ליד יצהר

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  "תמות. שאלוהים ייקח אותך. בוא אחד על אחד, נראה אותך. תוריד את המדים". אלו הדברים שנאלץ לספוג שלשום (יום ב') לוחם מג"ב מנערי הגבעות בגבעה הסרוגה ביצהר.

   

  האירוע התרחש בשעות הצהריים - אז הגיעו הלוחמים לגבעה בכדי לאכוף צו שטח צבאי סגור שהוצא לגבעה. הלוחמים הציגו לנערים את הצו וקצין שהיה במקום הקריא להם אותו. הם התעמתו מילולית והטיחו דברים קשים. בסוף הסרטון נראה אחד מהם כשהרים אבן אך מיד לאחר שאחד החיילים דרך את נשקו, השליך את האבן ונמלט מהמקום.

  עימות ביצהר בין שוטרי מג
  איחולי מוות לשוטרי מג"ב ליד יצהר

  הנערים הללו כאמור כבר לא נמצאים בגבעה הסרוגה שמאתמול ולמשך החודש הקרוב הפכה לשטח צבאי סגור. מלבד שבע המשפחות המתגוררות שם, אין אישור לאיש להגיע למקום.

   

  האירוע הזה מצטרף לאירוע חמור שהתרחש בלילה שבין שבת לראשון, אז יידו כ-30 מתנחלים אבנים לעבר לוחמי צה"ל וניקבו את גלגלי כלי הרכב שבו נסעו. כתוצאה מיידוי האבנים נפצע לוחם צה"ל באורח קל וקיבל טיפול רפואי במקום. הלוחמים הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות ובירי לאוויר בהתאם להוראות הפתיחה באש, וההתקהלות פוזרה.

   

  צו שטח צבאי סגור נחתם כאמור בסוף השבוע על-ידי אלוף פיקוד מרכז נדב פדן על מאחז הכיפה הסרוגה. צו זה אמור למנוע מגורמי חוץ (נוער הגבעות) להגיע למקום ואינו תקף למשפחות הגרות במקום. למאחז מגיעים מעת לעת נערי גבעות מכל רחבי הארץ שמוצאים שם את מקומם. חלקם לומדים בבית המדרש הארעי שנבנה במקום. חלקם רועי צאן וחלקם עובדים בשיפוצים במהלך היום. לא מעט מהנערים מוכרים לחטיבה היהודית בשב"כ ונעצרו בעבר כמה פעמים.

   

  ביצהר היו מי שהתנערו מהנערים וגורמים בהנהגת ההתנחלות אמרו בתחילת השבוע כי יפעלו להוציא מהיישוב את הנערים שהיו מעורבים באירוע. ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, הגיע ל"הפגנת תמיכה בחיילי צה"ל", אבל באותה הפגנה - לצד אמירות לפיהן "לא נקבל פגיעה בכוחות הביטחון", הזדהו אחרים דווקא עם התוקפים: "אוהבים את נוער הגבעות, זה נוער שמוסר את נפשו".

   

  הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי הודיע בעקבות האירוע האלים שהתרחש בתחילת השבוע כי הוא "מוקיע ומגנה את תקיפת חיילי צה"ל ורואה בחומרה רבה ביותר את ההתנהגות העבריינית כפי שבאה לביטוי בשבוע האחרון באזור". כוכבי הנחה לאתר את כלל המעורבים ולמצות איתם את הדין ובשיחה משותפת עם ראש השב"כ נדב ארגמן ועם מ"מ המפכ"ל מוטי כהן החליטו השלושה "לרכז מאמץ ולפעול בשיתוף פעולה למגר בכל דרך תופעה חמורה זו"

  פורסם לראשונה 22/10/2019 23:26

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים