שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הגולשות לאיגוד השייט: "ידעתם על מערכת היחסים - והתעלמתם"

  הרומן בין סגנית אלופת העולם בגלישת רוח, קטי ספיצ'קוב, לבין מאמן נבחרת הנשים פייר לוקווה, שנחשף ב-ynet, ממשיך לעורר הדים. הורי יתר גולשות הנבחרת שלחו מכתב חריף: "מדובר בשערורייה של ממש שנגועה בפלילים"

  מערכת היחסים בין סגנית אלופת העולם בגלישת רוח, קטי ספיצ'קוב (20), לבין מאמן נבחרת הנשים פייר לוקווה (37), שנחשפה ב-ynet, ממשיכה לעורר הדים. הנהלת האיגוד החליטה על הקמת ועדה מיוחדת בראשות מנכ"לית האיגוד סמדר פינטוב, לצד סמנכ"לית הוועד האולימפי והשייטת האולימפית לשעבר ורד בוסקילה, מנכ"ל היחידה לספורט הישגי דני אורן והיועץ המשפטי של האיגוד, עו"ד איל יפה, במטרה לבחון האם היחסים בין השניים השפיעו לכאורה על הניקוד שצברה הגולשת לעומת שאר גולשות הרוח בנבחרת במרוץ לכרטיס הבודד לאולימפיאדת טוקיו 2020, שספיצ'קוב הבטיחה כמעט בוודאות את הזכייה בו.

   

   

  אותן גולשות (נוי דריהן, מאיה מוריס ונוגה גלר) והוריהן (שתיים מהאמהות משמשות גם כחברות הנהלה באיגוד והשתתפו בישיבה) דורשות עתה לאפס את התוצאות שנקבעו עד כה ולהתחיל מחדש את צבירת הנקודות בדרך לטוקיו, 275 ימים לפתיחת המשחקים. במכתב שהגיע ל-ynet ספורט, ונשלח ליו"ר האיגוד גילי אמיר דורשות הגולשות להורות על השעייתה של ספצ'יקוב מכל פעילות במסגרת נבחרת ישראל בגלישת רוח וזאת עד לסיום בירור הפרשה ובכפוף למסקנות הבירור.

   

  קטי ספיצ'קוב שייט (צילום: JESUS RENEDOSAILING ENERGYWORLD SAILING)
  חלק מהמכתב ששלחו הורי הגולשות

   

  שער מוסף הספורט של
  שער מוסף הספורט של "ידיעות אחרונות" מהיום

   

  "בימים האחרונים נודע כי בין מאמן הנבחרת לאחת מבנות הנבחרת, מתקיימת מזה פרק זמן ממושך מערכת יחסים אינטימית", נכתב באותו מכתב. "החשד כי בין השניים מתנהלת מערכת יחסים

   פסולה, התעורר כבר בעבר והוא התגבר במהלך החודשים האחרונים. בידיעתנו תיעוד של עשרות מקרים, בהם חברות הנבחרת האחרות הופלו לרעה ביחס לשייטת זו. אין צורך לומר כי להתנהלות פסולה וחמורה זו נודעה השפעה ישירה ומובהקת על הניקוד שצברו הגולשות וכפועל יוצא על סיכוייהן לייצג את ישראל במשחקים האולימפיים בטוקיו".

   

  אותן גולשות העבירו דרך המכתב את המסר לאמיר: "מדובר בהפרה בוטה של כללי האתיקה של איגוד השייט והועד האולימפי ואושר שההתנהלות אף נגועה בפלילים. לא פחות חמור מכך מדובר במעילה חמורה באמון של בנות הנבחרת האחרות ובחתירה תחת הערכים עליהם מושתת הענף והספורט האולימפי כולו. ממידע שהובא לידינו עולה לפחות כי חלק מחברי איגוד השייט ידעו בזמן אמת על מערכת היחסים הפסולה בין המאמן לשייטת, אך העדיפו לא לנקוט בצעדים המתבקשים. אם אכן כך הם פני הדברים, מדובר בשערורייה של ממש".

   

  תגובת איגוד השייט תובא לכשתתקבל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: JESUS RENEDOSAILING ENERGYWORLD SAILING
  קטי ספיצ'קוב
  צילום: JESUS RENEDOSAILING ENERGYWORLD SAILING
  מומלצים