שתף קטע נבחר

נמשכת שביתת עובדי רשות האכיפה והגבייה: "מאבקנו צודק"

במכתב ששלח יו"ר הוועד לעובדים הוא עודד אותם להמשיך בשביתה ללא צפי לסיום. לממונה על השכר כתב: "להסיר מכשולים ומשחקי שרירים". במקביל, לשכת עורכי הדין דורשת לסיים השביתה ומזהירה מנקיטת צעדים משפטיים

התחדשה שביתת עובדי רשות האכיפה והגבייה ללא צפי לסיום: השביתה החלה לפני כחודש, על רקע מחלוקות בנוגע להסכם העסקה חדש שמתגבש במשרד האוצר. במכתב ששלח היום (ה) יו"ר ועד העובדים, אלי אלבס, לעובדי הרשות, הוא עודד אותם להמשיך בצעדים.

 

נמשכת השביתה ברשות האכיפה והגבייה, אין קבלת קהל

עובדי רשות האכיפה והגבייה: "לא יכולים לעבוד בחינם"

עובדי רשות האכיפה והגבייה פתחו בשביתה

 

"אנו נכנסים לשבוע של שביתה, מאבקנו צודק ויש להמשיך הלאה", כתב אלבס. "בסופו של יום, מי שאמור להביא משכורת שמכבדת זה אנחנו ולא נערי האוצר ולא ההנהלה. אני ונציגות הוועדים בראשותי, עושה ימים כלילות כדי שנרים את ראשנו במקום העבודה ונהיה גאים בכל העשייה שלנו - ועל כך יש לתת תמורה בהתאם".

עמדת הוצאה לפועל בבית המשפט בתל־אביב. למצולמים אין קשר לכתבה (צילום: אוראל כהן)
הוצאה לפועל בתל אביב. למצולמים אין קשר לכתבה(צילום: אוראל כהן)

אלבס פנה במכתבו גם למשרד האוצר ולקובי בר נתן, הממונה על השכר, וכתב כי "בסופו של דבר הסכם ייחתם. כדי להתקדם, יש להסיר את המכשולים ואת משחקי השרירים. מוטלת גם עליכם אחריות רבה למנוע כל פגיעה, בפרט כלפי ציבור הפונים, ולפתוח במו"מ מתקדם עם ועד העובדים וההסתדרות. עד אז השביתה תימשך גם בשבוע הבא ולאחריו".

 

במקביל, עו"ד יוסף וייצמן, יו"ר משותף של פורום המשנה לראש לשכת עורכי הדין, שלח היום מכתב למנהל רשות האכיפה והגבייה, עו"ד תומר מוסקוביץ', וליו"ר הוועד אלבס, בו הוא קובל על פגיעה בזכויות הציבור ודורש לסיים את השביתה באופן מיידי. זאץ בטרם הלשכה תנקוט בצעדים משפטיים.

 

"שביתה זו פוגעת באינטרס הציבור, המבקש לממש את זכויותיו שהוכרו בדין, אם באמצעות אכיפת החלטות שיפוטיות, אם באמצעות גביית חובות ותשלומים נוספים, אם באמצעות הסרת מגבלות על חייבים שהסדירו את חובם או הסרת הגבלות בהתאם להחלטות שיפוטיות בתיקים וכיו"ב", נכתב.

 

עוד נכתב כי "אין בכוונתנו להתערב ביחסי העבודה בין הרשות לעובדיה. עם זאת, לא ניתן להתעלם מפגיעתה של השביתה בשירות ציבורי חשוב, המשמש במדינה מתוקנת אחד מאמצעי האכיפה החשובים של שלטון החוק. אשר על כן, נבקשכם, כצדדים לסכסוך הקיבוצי, לפעול לקיומו של מו"מ מהיר שיביא לפתרון המחלוקות, ולסיים את השביתה לאלתר לטובת הציבור הרחב, המסתייע בשירותי מערכת ההוצאה לפועל".

 

 

הנהלת הרשות מתעלמת

עובדי רשות האכיפה והגבייה, הכפופים למשרד המשפטים, פתחו בשביתה בת יומיים בסוף חודש ספטמבר, שהושהתה עם תחילת תקופת החגים - והתחדשה עם סיומה מוקדם יותר השבוע.

 

בוועד טוענים כי הנהלת הרשות מתעלמת מדרישותיהם לנהל מו"מ על הסכם קיבוצי חדש, שיסדיר את ההשלכות של רפורמה המתוכננת ברשות על העובדים. בין היתר, טוענים שם לתוספת בלתי סבירה של עומסי עבודה ללא פיצוי מתאים.

 

עם זאת, מהצד השני נשמעות טענות, לפיהן ההסכם כבר נמצא בשלביו הסופיים, וכי בוועד מנצלים את כניסתו לתוקף של חוק חדלות פירעון החדש בדרישה לתוספות שכר לכל העובדים. זאת, על אף שלשם יישומו הוקצו 14 תקנים חדשים, ומידת השפעתו על עומסי העבודה עוד לא ברורה.

 

מהרשות נמסר: "שביתת עובדי רשות האכיפה והגבייה נמשכת עד להודעה חדשה. בלשכות ההוצאה לפועל לא תתקיים קבלת קהל. מוקד המידע והשירות של הרשות יפעל כרגיל מ-8:00 עד 18:00.

דיונים יתקיימו בהתאם להחלטות הרשמים. ניתן להתעדכן במערכת כלים שלובים באיזור האישי או במוקד המידע. במקרים דחופים ניתן לפנות לועדת חריגים בהסתדרות בפקס 036921458 ולציין פרטים לחזרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוראל כהן
הוצאה לפועל בתל אביב. למצולמים אין קשר לכתבה
צילום: אוראל כהן
מומלצים