שתף קטע נבחר

שביתת עובדי רשות האכיפה והגבייה תימשך גם מחר: "לא יכולים לעבוד בחינם"

עובדי הרשות החלו היום לנקוט בצעדים ארגוניים, על רקע כניסתו לתוקף של חוק חדלות פירעון החדש שמייצר להם לטענתם עבודה נוספת בהיקף גדול. יו"ר ועד העובדים: "יש זרם בלתי פוסק של עבודה, אבל אנחנו לא מקבלים תוספת"

שביתת עובדי רשות האכיפה והגבייה תימשך גם מחר (ד'), זה היום השני. כחלק מהצעדים הארגוניים תושבת כל פעילות משרדי רשות האכיפה והגבייה ברחבי הארץ, המרכז לגביית קנסות ומטה הנהלת הרשות. בהנחיית ההסתדרות הוקמה ועדת חריגים אשר חבריה יבחנו מקרים שיוחרגו מהשביתה ויטופלו על ידי עובדי הרשות. מוקד המידע והשירות של הרשות יפעל כרגיל מ-8:00 עד 18:00.

 

ממחר: שביתה ברשות האכיפה והגבייה

הדילמה שהציבה הוצל"פ בפני סרבן מזונות

תביעה בסך 34 מיליארד שקל: חייבי הוצל"פ שילמו יותר מהנדרש

חוב לרשות השידור ב-2018: תוכיחי שלא הייתה לך טלוויזיה

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו 

 

עובדי הרשות פתחו אתמול בצעדים ארגוניים. ההחלטה לצאת לשביתה התקבלה בעקבות כישלונו של המו"מ המתקיים מזה כשנתיים מול האוצר בנוגע להסכם שכר חדש לעובדי הרשות. ברקע לחוסר ההסכמות טוענים בוודד לתוספת בלתי סבירה של עומסי עבודה, ללא נכונות לפצותם בהתאם.

לשכת הוצאה לפועל (צילום: דוברות רשות האיכפה והגבייה )
לשכת הוצאה לפועל(צילום: דוברות רשות האיכפה והגבייה )

במכתב ששלח יו"ר הוועד, אלי אלבס, לעובדים הוא הורה להם להתייצב במקומות העבודה ולתלות מודעות בכניסה ללשכות, עם מספרי הטלפון של בכירים באוצר מולם מתנהל המו"מ. "באוצר חושבים שעובדי מדינה הם עובדי מפעל, כי הארגון הזה נהפך למפעל ייצור עבודות, כשכל שבוע מכניסים עובדות חדשות ותיקוני חקיקה חדשים", אמר.

 

בין העומסים הוא מדגים את חוק חדלות פירעון שאושר לאחרונה, אך עובדי הרשות טרם החלו לעבוד עליו. "יש זרם בלתי פוסק של תוספות חקיקה וצפויים ועד בעתיד, העובדים לא יכולים לעבוד בחינם התרומה צריכה להיות בהתאם".

 

בהסתדרות ציינו כי הם מבקשים מזה כשנתיים לקיים מו"מ עם הוועד בנושא לרפורמה המקיפה של הנהלת הרשות סביב חוק חדלות פירעון, שנכנס לתוקף ב-15 בספטמבר, אולם בקשותיהם לא נענו. מחזיק התיק הארצי של עובדי רשות האכיפה והגבייה בהסתדרות עובדי המדינה, אבנר סולטני, מסר: "משנת 2017 אנו מנסים להתניע תהליך של הידברות וניהול משא ומתן. כל מאמצינו העלו חרס. הממונה על השכר במשרד האוצר לא מתייחס וגורר רגליים. לא נותרה בידינו ברירה כמוצא אחרון לנקוט בשביתה".

 

על רקע כניסתו לתוקף של חוק חדלות פירעון החדש, בוועד דורשים תוספות שכר לכלל העובדים, וזאת אף שבינתיים הוקצו לשם יישום החוק 14 תקנים חדשים, ושמידת השפעתו על עומסי העבודה של העובדים עדיין אינה ברורה.

 

מהנהלת רשות האכיפה והגבייה נמסר: "הנהלת רשות האכיפה והגבייה מצרה על החלטת הוועד לשבות. ההנהלה תומכת בהסכם עבודה חדש לעובדי הרשות, ואף לוקחת חלק פעיל במשא ומתן מול משרד האוצר, ומקווה כי יימצא פתרון בהקדם. על אף השביתה מוקד המידע של הרשות יפעל כרגיל. בקשות דחופות ידונו בהתאם. דיונים יתקיימו בהתאם להחלטת הרשמים. ניתן להתעדכן במערכת כלים שלובים באיזור האישי או במוקד המידע, ובמקרים דחופים ניתן לפנות לוועדת חריגים בהסתדרות בפקס 036921458 ולציין פרטים לחזרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
רשות האכיפה והגבייה
צילום: עידו ארז
מומלצים