שתף קטע נבחר

רפואה משלימה: המושיע המיועד של ק"ש מתכונן לאתגר

אחרי פיטוריו של מסאי דגו, במועדון מאמינים שהמאמן הצנוע יצליח להוציא את העגלה מהבוץ. האם הוא מסוגל להצליח עם הסגל המפורק והחלש עימו נכשל קודמו וכיצד יסתדר עם הבעלים התובעני? תמונת המצב המתוח בצפון

ארבע נקודות בלבד צברה עירוני קריית שמונה בשבעה מחזורים, והלחץ שנוצר בעקבות המאזן העגום הובילו את המנכ"ל יוסי אדרי לבצע זעזוע ולפטר את מסאי דגו. במקומו הגיע למועדון קובי רפואה, ולא בפעם הראשונה.

 

 

בשנת 2015 מונה רפואה למאמן קבוצת הנוער של קריית שמונה ותיפקד לשביעות רצונו של איזי שרצקי. בסופו של דבר הצעה לאמן קבוצת בוגרים במכבי שעריים גרמה לרפואה לעזוב ומאז הוא אימן את מכבי פ"ת והפועל תל אביב.

 

 

קובי רפואה (צילום: אביהו שפירא)
קובי רפואה באימון. כבר מכיר את המועדון(צילום: אביהו שפירא)

 

רפואה הוא מסוג המאמנים שמתחברים היטב לשחקנים, לצוות ולהנהלה. הוא מתאים את עצמו למקום, נשאר צנוע ועממי ומסתכל לטווח הקצר בכל הנוגע להצלחה. הוא מגיע לקריית שמונה שמתמודדת כבר כמה שנים בתחתית למרות ששרצקי העמיד תקציבי שיא שנעים סביב ה-30 מיליון שקל.

 

המטרה בתחילת העונה הייתה העפלה לפלייאוף העליון, אבל נכון לעכשיו רפואה הבהיר: "יש לכולם מטרה אחת ובזה אנחנו מתעסקים, להוציא את הקבוצה מהמקום בו היא נמצאת. המועדון הזה תמיד שאף להגיע הכי גבוה שאפשר ותמיד להיות למעלה. את המו"מ ניהלתי מול יוסי אדרי לא מול איזי".

 

עירוני קריית שמונה מול הפועל חדרה (צילום: יאיר שגיא)
לא הצליח לחבר את הקבוצה. דגו(צילום: יאיר שגיא)

 

רפואה קיבל חוזה עד לסיום העונה עם אופציה לעונה נוספת אם הקבוצה תעפיל לפלייאוף העליון. המאמן יעמוד במבחן לא פשוט כלל, מאחר שעד ינואר הוא ייאלץ להסתדר עם הסגל הקיים, סגל שדגו בנה ולא הצליח לחבר אותו. הוא יצטרך לחבר את השחקנים ולנסות לצבור כמה שיותר נקודות כדי להתרחק מהקו אדום. 

 

להצליח במקום בו דגו נכשל

המבחן של קובי רפואה גדול. הוא מקבל קבוצה די מפורקת, עם הגנה חלשה מאוד. כולם גם יודעים שהסבלנות של שרצקי לא בשמיים, אם רפואה לא יצליח לחבר את השחקנים ולהשיג תוצאות טובות ולברוח מהתחתית הוא עשוי שלא להגיע אפילו לחלון העברות של ינואר, אך שירצקי ואדרי מאמינים שיידע לחבר את הפאזל ויוציא את העגלה מהבוץ.

 

קובי רפואה (צילום: אביהו שפירא)
לרפואה מצפה מבחן לא פשוט(צילום: אביהו שפירא)

 

רפואה מאמין שהסגל הנוכחי טוב ושהוא יכול להוציא את הקבוצה מהמצב אליו היא נקלעה: "כל מאמן מוצא את הדרך והעבודה שלו. אני לא בא להגיד שאני יותר טוב מההוא ולא מתעסק

במה שהיה לפניי. אנחנו רוצים לעשות את העבודה על הצד הטוב ביותר. אני חושב שאני יודע מה צריך לעשות. בדיבורים כולם אלופים, אבל אין סודות בכדורגל. יש פה שחקנים כישרוניים עם זרים טובים וצריך ללכד את כולם".

 

אחרי מה שקרה בהפועל תל אביב, פיטורים נוספים לא יוסיפו נקודות זכות לקריירה של רפואה, המקווה שקריית שמונה תהיה עבורו קרש קפיצה לקבוצות גדולות יותר כפי שהייתה הקבוצה עבור מאמניה בעבר (ברק בכר, רן בן שמעון ובני בן זקן). היו גם לא מעט שהתרסקו (תומר קשטן, מוטי איווניר ומסאי דגו) ובשנים האחרונות הרוב המוחלט כשל והמטרה כעת תהיה להצליח היכן שאותם מאמנים נכשלו.

 

איזי שרצקי (צילום: ראובן שוורץ)
איזי שרצקי והמנכ"ל יוסי אדרי(צילום: ראובן שוורץ)

 

יסתדר עם שרצקי?

נכון שאיזי שירצקי הצהיר שהוא לא מעורב, לא קשור לקבלת החלטות, לא מגיע למשחקים ולא קשור לקבוצה מעבר לתשלום כסף על התחייבויותיו, אך הכדורגל בדמו של הבעלים ואין ספק שגם מאחורי הקלעים הוא ממשיך לשוחח עם אדרי ולהעביר הוראות.

 

שרצקי לקח אמנם צעד אחורה בכל הנוגע למעורבותו, אך אין ספק כי קיים קשר בינו לבין רפואה. היתרון הגדול של רפואה יהיה בכך שהוא יהיה מקבל ההחלטות העיקרי. מצד שני, חובת ההוכחה עליו והחיסרון שלו בכך כפול. במקרה של כישלון לא ניתן יהיה להפיל את התיק על שרצקי והוא גם יצטרך לקבל לבדו החלטות לא פשוטות ללא עזרה. 

 

 


פורסם לראשונה 26/10/2019 09:09

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
קובי רפואה
צילום: אביהו שפירא
מומלצים