שתף קטע נבחר

הכישלון ב-WeWork: סופטבנק תמחק מיליארדים משוויה

ירידת הערך של אחזקות כמו חברת חללי העבודה המשותפים וענקית הנסיעות השיתופיות אובר יפגעו בקבוצת ההשקעות היפנית - שעלולה להגיע למחיקה של 5 מיליארד דולר לפחות בשווי

קבוצת ההשקעות היפנית סופטבנק עלולה למחוק לפחות חמישה מיליארד דולר בעקבות ירידת ערך של כמה מאחזקותיה הגדולות ביותר, כולל WeWork ואובר טכנולוגיות. כך מדווחת סוכנות הידיעות בלומברג מפי מקורות המקורבים לחברה.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

הדרמה ב-WeWork: העתיד של החברה נותר מעורפל

הלחצים עשו את שלהם: אדם נוימן יפרוש מתפקיד מנכ"ל WeWork

דיווח: סופטבנק משתלטת על WeWork

 

על פי בלומברג, סופטבנק, שמנהלת את קרן Vision בשווי 100 מיליארד דולר, תודיע על המחיקה במסגרת הדו"חות הכספיים לרבעון השני שיפורסמו ב-6 בנובמבר. מניות סופטבנק איבדו עד 2.7% במסחר הבוקר בבורסת טוקיו.

מסיושי מאסאיושי מייסד סופטבנק (צילום: רויטרס)
מסיושי מאסאיושי, מייסד סופטבנק(צילום: רויטרס)

סופטבנק הסכימה השבוע להוציא יותר מ-10 מיליארד דולר על מנת להשתלט על WeWork, והכפילה בכך את השקעתה בחברת חללי העבודה המשותפים. השקעה זו משקפת לחברה שווי של שמונה מיליארד דולר, לאחר שכבר הוערכה ב-47 מיליארד דולר לפני כמה חודשים.

 

WeWork נמצאת בסכנה לחדלות פירעון, ביטלה את הנפקתה ומייסדה, אדם נוימן, הודח מתפקידו כמנכ"ל ומהדירקטוריון במסגרת ההסדר בו השתלטה עליה סופטבנק. נוימן יקבל פיצוי כולל בסך 1.7 מיליארד דולר בעקבות כך.

 

 

אנליסט מודי'ס, מוטוקי ינאסה, אמר שמחיקה בסך חמישה מיליארד דולר היא בעלת אפקט "קטן יחסית" על תיק ההשקעות של סופטבנק, שעמד ביוני על 240 מיליארד דולר. מודי'ס אישרה את דירוג האשראי של סופטבנק והוא עמד על Ba1 ביום רביעי, דרגה אחת מתחת לדירוג השקעה. אך ינאסה הוסיף שלא ניתן לפסול את האפשרות שמצבה של WeWork ימשיך להידרדר. "סופטבנק עשויה להידרש להעביר עוד כספים כדי להציל את החברה", הוא אמר.

 

WeWork נטשה את תוכניותיה להנפקה בחודש שעבר, לאחר שהמשקיעים החלו להעלות סימני שאלה סביב הפסדיה הגדולים, קיימות המודל העסקי שלה והאופן בו היא מנוהלת. חילוצה של החברה מתבצע בעוד מנכ"ל סופטבנק, מאסיושי סון, מנסה לגייס 108 מיליארד דולר לקרן נוספת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
מאסיושי סון, מייסד קבוצת ההשקעות היפנית סופטבנק
צילום: רויטרס
מומלצים