שתף קטע נבחר

בכירים בקמפיין הליכוד חשודים בהטרדת עד המדינה פילבר

עופר גולן, המשמש כדובר משפחת נתניהו ומנהל קמפיין הליכוד, חשוד שהטריד את עד המדינה בפרשת 4000 באמצעות מכונית עם רמקולים שנשלחה לביתו. שני בכירים נוספים בקמפיין זומנו לחקירה. מטעמו של רה"מ נמסר כי "הרדיפה לא נפסקת לרגע. שערורייה"

עופר גולן, מנהל קמפיין הליכוד ודובר משפחת נתניהו, נחקר בסוף השבוע בחשד שהטריד את עד המדינה שלמה פילבר באמצעות מכונית מצוידת ברמקולים שנשלחה לביתו. בנוסף אליו זומנו לחקירה שני בכירים אחרים בקמפיין, בהם דובר הליכוד ויועץ התקשורת יונתן אוריך. השלושה מכחישים.

 

הטרדות מצד מקורבי נתניהו. שלמה פילבר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הטרדות מצד מקורבי נתניהו. שלמה פילבר(צילום: מוטי קמחי)
 

 

 

בחודש אוגוסט עברה מכונית מצוידת ברמקולים ליד ביתו של פילבר בפתח תקווה ומתוכה נשמעו דברי נאצה על היותו עד מדינה. בין היתר נשמעו  הקריאות: "פילבר, מה הם עשו לך ששיקרת נגד ראש הממשלה? מה הבטיחו לך? מומו, השמאל משתמש בך כדי להפיל את הליכוד". המשטרה פתחה בחקירה והגיעה למסקנה שהמכונית קשורה לבכירים ביותר בקמפיין הליכוד. עופר גולן נחקר כאמור בסוף השבוע. גורמים בסביבת נתניהו אמרו שמדובר בניסיון להרחיק את הצוות הקרוב של נתניהו ממנו.

 

עופר גולן משמש מנהל קמפיין הליכוד בשלוש מערכות הבחירות האחרונות. הוא נחשב לאחד המקורבים ביותר לנתניהו ונמצא במעגל המצומצם שלו בכל הנוגע לגיבוש המסרים בקמפיין ובכלל. בשנים האחרונות הוא משמש גם כדובר משפחת נתניהו ומטפל בזירה התקשורתית בכל הנוגע לחקירות ראש הממשלה. פילבר חתם בפברואר אשתקד על הסכם עד מדינה במסגרת פרשת בזק, שלימים הפכה לחלטה להגיש כתב אישום בכפוף לשימוע נגד ראש הממשלה.

 

עורך דינו של גולן, עמית חדד, מסר בתגובה: "מדובר בהאשמות מופרכות וחסרות שחר שטוב היה אם לא היו נחקרות בכלל. בעוד שלמר גולן אסור להתבטא בנושא כדי שלא לשבש חקירה, דבר החקירה מודלף באופן לא חוקי. אין לנו ספק שבסופו של דבר התיק נגד מר גולן יסגר מהטעם הפשוט - הוא מעולם לא הטריד את עד המדינה פילבר או כל עד אחר".

 

עופר גולן  ()
נחקר במשטרה. עופר גולן

בהמשך לפרסום בחדשות רשת, במשטרה אישרו כי "בימים האחרונים פתחה היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית בלהב 433 בחקירה בחשד להטרדת עד. החקירה מתנהלת בליווי ופיקוח של פרקליט המדינה ובאישור היועץ המשפטי לממשלה. מעבר לאמור ומטבע הדברים לא נוכל להרחיב בפרטים נוספים מחקירות מתנהלות".

 

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה: "הרדיפה לא נפסקת לרגע. עוד לא יבש הדיו על אלף העמודים של טענות ההגנה שהגישו פרקליטיו של ראש הממשלה בשימוע, וכבר חוקרים את כל סביבתו הקרובה של ראש הממשלה. המטרה ברורה: לנטרל את יכולתו של ראש הממשל להאבק בדעת הקהל מול שטפון ההדלפות הבלתי פוסק נגדו באמצעות פגיעה במקורביו. שערורייה".

 

פילבר סיפר בעבר לחוקריו כיצד באחד הימים הראשונים בשבוע הראשון בתפקידו כמנכ"ל משרד התקשורת נקבעה לו פגישה בשעת הערב אצל שר התקשורת וראש הממשלה. "אני נכנס, היה איזה סוג של מינגלינג בהתחלה, אווירת אופוריה וחוגגים על הקמפיין, על ההצלחה. ראש הממשלה ישב בכיסאו, ניגשנו לשולחן, התיישבנו התחלנו לפטפט ואז יש לפעמים את הקטע שהוא קצת יותר נינוח, קצת פותח את החליפה ואומר: 'בוא נעבור לכורסאות'. לוקח סיגר מתחיל לעשן. סך הכול הדיבור שלי הוא די קצר, תכליתי ובכותרות. אנחנו מבינים האחד את השני. היו על הפרק שני נושאים - אחד מהם היה השוק הסיטונאי. אנסה להביא את זה הכי מדויק שאני זוכר. הוא אמר לי: בכל הנושא של השוק הסיטונאי והאינטרנט - הוא לא הכיר את המושגים המדויקים. הוא אמר 'אלוביץ' דיבר איתי על הרפורמה במשרד, אמר לי משהו על חברת ייעוץ שקבעה מחירים ועשתה עבודה לא נכונה'".

 

"הוא אמר לי 'אל תבטל את התחרות, אבל תראה מה אפשר לעשות בנושא של המחירים, אולי למתן את זה על יותר זמן או פחות'. הוא הראה עם היד איזו תנועה של הורדת מחירים שבמקום שתהיה חדה וחריפה, שתהיה יותר מתונה' ואז הוא אומר גם 'הבנתי שצריך לגמור את המיזוג של בזק ויס'".

 

לפני כחודשיים נחשפה פגישה בין פילבר לאלוביץ' בביתו של האחרון בצהלה, שזכתה לשם "פגישת התאנים והיין". לפי הדיווח הצדדים דנו בה בביטול ההפרדה המבנית, איחוד בזק-יס, מהלך שהיה אמור להכניס לאלוביץ' מיליארדי שקלים. פילבר כתב אחרי הפגישה ליועצו של אלוביץ' כי "יש התקדמות בכפוף לאישור הבוס", כשהוא מתכוון ככל הנראה לראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

בכתבה זו שולב סרטון שהופץ ברשתות החברתיות. אם צילמתם או שידועה לכם זהות הצלם, אנא צרו קשר במייל האדום

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
עד המדינה שלמה פילבר
צילום: מוטי קמחי
מומלצים