שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  חקירת דוברי נתניהו: הטלפונים ייפתחו רק באישור בית משפט

  פרט למנהל הקמפיין עופר גולן, גם הדובר יונתן אוריך נחקר בחשד להטרדת עד המדינה שלמה פילבר באמצעות מכונית מצוידת ברמקולים שנשלחה לביתו. המשטרה מבהירה: נפתח את הטלפונים רק באישור בית משפט, ולמקרים ואנשי קשר ספציפיים. יאיר נתניהו: "סופית, אנחנו דיקטטורה"

   

   

  המכונית שנשלחה לביתו של פילבר

  המכונית שנשלחה לביתו של פילבר

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  מלבד מנהל קמפיין הליכוד, גם דובר ראש הממשלה נחקר בחשד להטרדת עד המדינה שלמה פילבר - והבוקר (יום ב') מבהירה המשטרה כי לא תפתח את הטלפונים שלהם, אלא באישור בית המשפט: דובר ראש הממשלה ותנועת הליכוד יונתן אוריך נחקר אף הוא בסוף השבוע, לצד מנהל קמפיין הליכוד ודובר משפחת נתניהו עופר גולן, בחשד שהטריד את פילבר באמצעות מכונית מצוידת ברמקולים שנשלחה לביתו. בנוסף אליהם זומן לחקירה לפחות בכיר אחד נוסף בקמפיין.

   

  יונתן אוריך (צילום: יואב דודקביץ')
  יונתן אוריך(צילום: יואב דודקביץ')

   

  בעקבות הסערה ברשתות החברתיות, שכללה גם ציוץ של יאיר נתניהו, הבהירו במשטרה הבוקר כי לא "יחטטו" בטלפונים של אותם דוברים, אלא רק באישור בית משפט - ולמקרים ואנשי קשר ספציפיים שלגביהם יבקשו כאמור אישור מיוחד.

   

  עופר גולן ()
  עופר גולן

   

  בחודש אוגוסט עברה מכונית מצוידת ברמקולים ליד ביתו של פילבר בפתח תקווה ומתוכה נשמעו דברי נאצה על היותו עד מדינה. בין היתר נשמעו הקריאות: "פילבר, מה הם עשו לך ששיקרת נגד ראש הממשלה? מה הבטיחו לך? מומו, השמאל משתמש בך כדי להפיל את הליכוד". חקירת המשטרה נמשכת כבר שבועיים והחוקרים הגיעו למסקנה שהמכונית קשורה לבכירים ביותר בקמפיין הליכוד. גולן ואוריך נחקרו כאמור בסוף השבוע. גורמים בסביבת נתניהו אמרו שמדובר בניסיון להרחיק את הצוות הקרוב של נתניהו ממנו.

   

  בציוץ כתב נתניהו הבן כי "משטרת ישראל, בהוראת הפרקליטות, החרימה את כל הפלאפונים של כל העוזרים הבכירים של ראש הממשלה, בגלל שמאשימים אותם שהקימו דוכן ברסלב הומוריסטי מתחת לבית של מומו פילבר והחונטה אומרת שזה 'הטרדת עד'. זהו אין פאנץ'. אנחנו מדינה דיקטטורית באופן סופי. צאו לרחובות כי אתם הבאים בתור".

   

  שלמה פילבר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  שלמה פילבר(צילום: מוטי קמחי)

   

  בכירי הליכוד שנחקרו אתמול במשרדי להב 433 הכחישו כי ביקשו להטריד את עד המדינה פילבר. עם זאת, הם קשרו עצמם למעשה בכך שאמרו שהרכב היה חלק מהקמפיין שניהלו בליכוד - ומתוך מחשבה שרצו ליצור "באזז" תקשורתי בנושאים מסוימים. בסביבתם אמרו כי "לא הגיוני שבצורה גסה כל כך הם ינסו לפגוע בעד, או חשבו להניא אותו מעדותו. זאת סתם עלילה".

   

  עוד אמרו הגורמים כי במהלך קמפיין נעשות פעולות רבות, ש"לא כולן נעימות" כדי ליצור שיח מסוים - "וזאת בדיוק הייתה המטרה".

   

  עו"ד דרור ארד איילון, פרקליטו של פילבר, אמר כי "האירוע המדובר לא הטריד את פילבר. כאדם מנוסה, הוא ראה בו ועדיין רואה בו קוריוז בחירות ומעבר לדיווח עליו לא עשה בעניינו דבר. הוא אינו צד לחקירה המתנהלת בכל אופן". עם זאת, החקירה בנושא החלה לאחר פניית פילבר למשטרה באוגוסט, אז אמר כי מרעישים ליד ביתו. תלונה רשמית הוא לא הגיש. פילבר חתם בפברואר אשתקד על הסכם עד מדינה במסגרת פרשת בזק, שלימים הפכה לחלטה להגיש כתב אישום בכפוף לשימוע נגד ראש הממשלה.

   

  אוריך, בן 30, משמש בארבע השנים האחרונות כדובר ומנהל הניו מדיה של נתניהו ודובר תנועת הליכוד. בספטמבר 2019 הוא זומן לוועדת הבחירות המרכזית בחשד לביזיון בית המשפט, לאחר שהופרה הבטחתו כי הצהרת ראש הממשלה לא תכלול תעמולת בחירות. גולן משמש מנהל קמפיין הליכוד בשלוש מערכות הבחירות האחרונות. הוא נחשב לאחד המקורבים ביותר לנתניהו ונמצא במעגל המצומצם שלו בכל הנוגע לגיבוש המסרים בקמפיין ובכלל. בשנים האחרונות הוא משמש גם כדובר משפחת נתניהו ומטפל בזירה התקשורתית בכל הנוגע לחקירות ראש הממשלה.

   

  אתמול אישרו במשטרה כי "בימים האחרונים פתחה היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית בלהב 433 בחקירה בחשד להטרדת עד. החקירה מתנהלת בליווי ופיקוח של פרקליט המדינה ובאישור היועץ המשפטי לממשלה. מעבר לאמור ומטבע הדברים לא נוכל להרחיב בפרטים נוספים מחקירות מתנהלות".

   

  מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה: "הרדיפה לא נפסקת לרגע. עוד לא יבש הדיו על אלף העמודים של טענות ההגנה שהגישו פרקליטיו של ראש הממשלה בשימוע, וכבר חוקרים את כל סביבתו הקרובה של ראש הממשלה. המטרה ברורה: לנטרל את יכולתו של ראש הממשל להאבק בדעת הקהל מול שטפון ההדלפות הבלתי פוסק נגדו באמצעות פגיעה במקורביו. שערורייה".

   

  עורך דינו של גולן, עמית חדד, מסר בתגובה: "מדובר בהאשמות מופרכות וחסרות שחר שטוב היה אם לא היו נחקרות בכלל. בעוד שלמר גולן אסור להתבטא בנושא כדי שלא לשבש חקירה, דבר החקירה מודלף באופן לא חוקי. אין לנו ספק שבסופו של דבר התיק נגד מר גולן יסגר מהטעם הפשוט - הוא מעולם לא הטריד את עד המדינה פילבר או כל עד אחר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים