שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בעקבות הפרסום: דיון בכנסת במחסור תקציבי להיערכות מערכת הבריאות לחורף
  כמה שעות אחרי הפרסום ב-ynet וב"ידיעות אחרונות" על מחסור של 40 מיליון שקלים להיערכות משרד הבריאות לחורף, כחול לבן יזמה דיון בוועדת הכספים. גפני: "חייבים לפתור את זה - יהיו אנשים בסכנת נפשות ממש"

   

  הדיון בוועדת הכספים

  הדיון בוועדת הכספים

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ועדת הכספים של הכנסת תערוך ביום שני הבא דיון במחסור התקציבי להיערכות מערכת הבריאות לעונת החורף. כך הודיע היום (ג') יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני (יהדות התורה) בעקבות הפרסום הבוקר (יום ג') ב-ynet וב"ידיעות אחרונות" שלפיו למשרד הבריאות נדרשים כ-40 מיליון שקלים נוספים על מנת להכין את המערכת לעונה הקרה.

   

  הוועדה דנה משעות הבוקר בהעברות תקציביות בסך מיליארדי שקלים מתוך תקציב שנת 2019. על שולחנם של חברי הוועדה הוגשו יותר מ-40 פניות תקציביות עבור משרדי ממשלה שונים, ובכלללם הרווחה, החינוך, ביטחון הפנים, משרד התחבורה, משרד ראש הממשלה ועוד. ואולם, אף אחת מהבקשות לא נגעה להעברות תקציביות לטובת משרד הבריאות, ולא הונחה בקשה לפתרון תקציב ההיערכות לחורף.

  דיון עדת הכספים ()
  דיון ועדת הכספים, היום

  ח"כ גפני אמר בדיון כי "משרד הבריאות פנה למשרד האוצר ולא קיבל מענה לגבי המחסור התקציבי ב-40 מיליון שקלים. חייבים לפתור את זה - יהיו אנשים בסכנת נפשות ממש".

   

  רועי רם, רפרנט הבריאות במשרד האוצר, אמר בתגובה: "פנו אלינו בשבוע שעבר, ישבנו עם נציגי הבריאות ואנחנו מחפשים מקורות תקציביים". ח"כ גפני השיב: "אני מבקש שתבואו לכאן עם משרד הבריאות בשבוע הבא לפתרון לנושא הזה. זה כסף שהולך בוודאות להצלת חיים בחורף המתקרב".

   

  גנץ: "מערכת הבריאות בישראל מוזנחת" 

  נציג כחול לבן בוועדה, ח"כ אבי ניסנקורן, דרש כי יימצא פתרון תקציבי למחסור התקציבי. בעקבות הדרישה הורה היו"ר גפני כי עד לשבוע הבא יציג האוצר פתרון לסוגיה.

   

  יו"ר כחול לבן, ח"כ בני גנץ, אמר בהתייחסו לנושא: "מערכת הבריאות בישראל מוזנחת, לא ניתן לאזרחי ישראל לשלם את המחיר. ההזנחה הקשה של מערכת הבריאות בשנים האחרונות חייבת להיפסק. בנושא הבריאות, כמו הביטחון, אין קואליציה ואין אופוזיציה".

   

  חלק מההעברות התקציביות שעליהן דנו בוועדה עוררו סערה בין חבריה. כך למשל, ח"כ אורלי לוי-אבוקסיס (העבודה-גשר) תקפה החלטה על העברה תקציבית עבור משרד התחבורה: "אנחנו הולכים לקצץ את משרד הבריאות כדי לממן קו רכבת מרעננה לתל אביב בסכום של מיליארד ו-600 מיליון שקלים? למה שלא תעבירו את זה לחולים ולמערכת הבריאות?".

   

  ואם לא די בכך, זו אינה הבעיה התקציבית היחידה שעומדת לפתחו של משרד הבריאות. ועדת סל התרופות החלה השבוע את עבודתה, לראשונה זה 13 שנה ללא תקציב. מחר תדון מליאת הכנסת בהצעה דחופה לסדר שהוגשה על ידי ח"כ איציק שמולי (העבודה-גשר) בעניין "היעדר תקציב לסל התרופות 2020 המעמיד את החולים בפני סכנה ברורה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים