שתף קטע נבחר

אינטל מחדשת את התוכניות לבניית המפעל בקרית גת

ענקית השבבים קראה לספקים להיערך לחידוש עבודות התשתית כבר בדצמבר הקרוב. זאת לאחר שביוני הודיעה החברה על דחיית התוכניות של הקמת המפעל החדש

 

 

ענקית השבבים אינטל מחדשת את התוכניות לבניית המפעל בקריית גת, לאחר שביוני האחרון הודיעה לספקים על דחיית התוכניות של הקמת המפעל . ל"כלכליסט" נודע שמספר ספקים של החברה קיבלו הודעה על היערכות לאפשרות של חידוש עבודות התשתית להקמת המפעל. התאריך שמסתמן לתחילת העבודות הוא חודש דצמבר הקרוב.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

עיכובים בהרחבת המפעל של אינטל בקרית גת

נתניהו על עסקת אינטל: "ישראל היא מעצמה כלכלית-חברתית וטכנולוגית"

הקרב על המיליונים מהארנונה של אינטל: קריית גת נגד המועצות האזוריות

 

הספקות לגבי הקמת המפעל בחודש יוני הגיעו בעקבות תוצאות עיסקיות לא מחמיאות שהיו לחברה, אשר הביאו אותה לשקול שוב מספר פעילויות שהתכוונה לבצע בעולם בכלל. במקביל לתוצאות המאכזבות, בכירי החברה טענו בהזדמנויות שונות שלאינטל חסר כושר ייצור, דבר שמגביל אותה משמעותית מבחינת צמיחה - על רקע הדברים, ככל הנראה, התקבלה ההחלטה על חידוש המפעל כעת.

   (דוברות אינטל)
מפעל אינטל בקריית גת(דוברות אינטל)
 

אינטל הכריזה בסוף 2018 על הרחבת המפעל בקריית גת, שמשמעותו בניית מפעל חדש נוסף. במסגרת הפרויקט התחייבה יצרנית השבבים להשקיע 10 מיליארד דולר בפעילות החדשה, בתמורה לשורה של הטבות שקיבלה ממשרד האוצר. ההטבה המשמעותית ביותר היתה מענק של 9.1% מן ההשקעה המתוכננת, שהם כ-3.6 מיליארד שקל שייפרסו על פני עשר שנים עד 2029. מרבית המענק יגיע אחרי 2022, כך שבמשרד האוצר עדיין לא צריכים למצוא מקור תקציבי לאותו מענק.

 

לצד סכום זה תקבל אינטל מענק נוסף של 4% בנוסף למענק של 4% על העסקה הקודמת, כך שתקבל עוד 700 מיליון שקל בהמשך להשקעה הקודמת. כמו כן, לצד המענק תיהנה אינטל גם מהתחייבות ל-10 שנים מיום סיום הקמת המפעל, שהיתה אמורה להתחיל ב-2024, בהטבות המס שלה, כך שתשלם שיעור מס חברות של 5% במקום 23%.

 

יש להדגיש כי לאינטל קיים חלון זמן של חמש שנים למימוש התחייבותיה במפעל החדש, שבגינן קיבלה הטבות, ובתקופת זמן זו לא יהיה שינוי בתנאים עליהם חתמה עם המדינה. אינטל מעסיקה 11.7 אלף עובדים בישראל ו-1,100 נוספים בחברה הבת מובילאיי. בתוך כך, אחראית החברה ל-52 אלף משרות ישירות ועקיפות בישראל.

 

מאינטל נמסר בתגובה: "אנו מחויבים לישראל שהיא אחד ממרכזי הייצור והפיתוח העולמיים של אינטל וממשיכים להשקיע בה. חלק מפעילות אינטל בישראל כוללת את מתקן הייצור בקריית גת ומטה מובילאיי בירושלים. בינואר 2019 הגישה אינטל כמתוכנן את הבקשה להקמת המפעל. אינטל מיישמת את השקעותיה בשלבים ותמיד ניתן לבצע שינויים בהתאם לצרכים עסקיים, כלכליים ואחרים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דוברות אינטל
אינטל בקריית גת
דוברות אינטל
מומלצים