שתף קטע נבחר

אחרי מתקפת אוחנה: תומכי נתניהו הפגינו ליד בית היועמ"ש

כ-1,000 בני אדם הפגינו בכיכר גורן במחאה על ההליכים המשפטיים נגד ראש הממשלה וקראו: "נתניהו לעולם לא תצעד לבד". הערב תקף שר המשפטים את התנהלות המשטרה וגורמי החקירה בפרשות נתניהו

 

 

 

כ-1,000 מפגינים מחו הערב (שלישי) בכיכר גורן סמוך לביתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בפתח תקווה על ההליכים המשפטיים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. המפגינים טענו כי פרקליט המדינה שי ניצן "הורס את הדמוקרטיה", וקראו: "העם דורש צדק חברתי", ו-"נתניהו לעולם לא תצעד לבד". אחת הדוברות הוסיפה: "גברת נתניהו אנחנו אוהבים אותך".

 

הפגנה מול הבית של מנדלבליט (צילום: אבי מועלם)
המפגינים בכיכר גורן(צילום: אבי מועלם)

מוקדם יותר הערב תקף שר המשפטים אמיר אוחנה את התנהלות המשטרה והפרקליטות בחקירותיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו - וטען כי בחודשים האחרונים פעל לקדם חקירה של הדלפות מהחקירות, אך נתקל ב"סירוב מוחלט". היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ופרקליט המדינה שי ניצן הביעו צער על דבריו, ומסרו כי "איש לא ירתיע אותנו מלעשות את מלאכתנו נאמנה. איש לא יסיט אותנו מדרך הישר".

  

 

 

הפגנה מול הבית של מנדלבליט (צילום: אבי מועלם)
(צילום: אבי מועלם)

במסיבת העיתונאים המיוחדת שכינס, אמר אוחנה כי "הצעתי לקיים בדיקת פוליגרף כמו שאני עברתי ועוברים אלפים במשטרה ובשב"כ. הצעתי לקיים תדפיסי שיחות של כל מי שהיה חשוף למידע שהודלף. נתקלתי בסירוב מוחלט. סירוב מוחלט לגלות את האמת".

 

אוחנה תקף בין היתר את הפרקליטה שמלווה את תיקי נתניהו, המשנה לפרקליט המדינה ליאת בן ארי, ורמז ליציאתה לחופשה באחד מימי השימוע שהתקיים לנתניהו: "הפרקליטות שבתוך הפרקליטות נמצאת בחופשה, ועל פי הדלפה גיבשה את דעתה עוד לפני השימוע". אוחנה אמר עוד כי "הפרקליטות שבתוך הפרקליטות מנהלת יחסי תן וקח עם עיתונאים - יש שיכנו יחסי שוחד - ומדליפה להם באופן חד צדדי חומרי חקירה שהגיעו אליהם מתוקף תפקידם".

  

אביחי מנדלבליט (צילום: דנה קופל)
אביחי מנדלבליט. במשרד המשפטים דחו את ההאשמות(צילום: דנה קופל)

בתגובה לדבריו של אוחנה, משרד המשפטים מסר בשמם של אביחי מנדלבליט ושי ניצן כי "היועמ"ש ופרקליט המדינה מצרים מאד על דבריו של שר המשפטים הערב. אנו דוחים את הניסיון להטיל דופי בעבודתם של מי מגורמי המשטרה והפרקליטות ללא כל ביסוס עובדתי. מערכת אכיפת החוק לא תיגרר לשדה הפוליטי, כפי שלא נגררה בעבר. עצמאות התביעה הכללית היא עקרון יסוד של משטר דמוקרטי תקין".

 

במשרד המשפטים ציינו כי "מערכת אכיפת החוק פעלה, פועלת ותמשיך לפעול בלא מורא באופן ענייני, מקצועי ולמען שלטון החוק והאינטרס הציבורי בלבד. איש לא ירתיע אותנו מלעשות את מלאכתנו נאמנה. איש לא יסיט אותנו מדרך הישר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
ההפגנה בכיכר גורן
צילום: אבי מועלם
מומלצים