שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  גורם משפטי בכיר תוקף: "אוחנה רוצה שנסומן כמי שחותרים להפלת נתניהו"
  שר המשפטים טען כי לא נשלח ע"י נתניהו, אך בכיר משפטי סבור שתזמון הביקורת לקראת ההכרעה בתיקי נתניהו אינה מקרית. אחרי הנאום שלחו מנדלבליט וניצן מכתב חיזוק לתובעת בתיקי נתניהו ופרקליטיה: "יש לנו אמון מלא בכם. להתעלם מההשמצות"

   

  אוחנה: נתקלתי בסירוב מוחלט לבדוק הדלפות    (צילום: משה מזרחי)

  אוחנה: נתקלתי בסירוב מוחלט לבדוק הדלפות    (צילום: משה מזרחי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  גורם משפטי בכיר הגיב הערב (ג') למתקפה החזיתית של שר המשפטים אמיר אוחנה על הפרקליטות, ואמר כי על אף הכחשותיו של אוחנה, נראה ש"מקורה ברוחות הנושבות ממקורבי ראש הממשלה".

   

  הגורם אמר ל-ynet כי "אין זה מקרה שהמתקפה נערכת בימים קריטיים אלה, כאשר באותה קומה שבה יושב השר אוחנה יושב גם הצוות המצומצם של היועץ המשפטי לממשלה, אשר מקבל החלטות גורליות בתיקי נתניהו".

  אביחי מנדלבליט אמיר אוחנה (צילום: מאיר אוחיון, אלכס קולומויסקי)
  "מנסה לעשות להחלטותיו דה-לגיטימציה". השר אוחנה והיועמ"ש מנדלבליט(צילום: מאיר אוחיון, אלכס קולומויסקי)
   

  לדברי הגורם, הביקורת החריפה של אוחנה "נועדה לגדל זרעי דה-לגיטימציה להחלטות היועץ, ולסמן את הפרקליטות כבעלת סדר יום פוליטי וכוונה להוריד את נתניהו, במקום להבהיר לציבור כי מדובר בהחלטות מקצועיות וענייניות".

   

  מוקדם יותר הגיבו היועמ"ש אביחי מנדלבליט ופרקליט המדינה שי ניצן למתקפה של אוחנה, ומסרו כי הם "מצרים מאד על דבריו של שר המשפטים הערב. אנו דוחים את הניסיון להטיל דופי בעבודתם של מי מגורמי המשטרה והפרקליטות ללא כל ביסוס עובדתי". בהודעה משותפת מטעמם נמסר עוד כי "איש לא ירתיע אותנו מלעשות את מלאכתנו נאמנה. איש לא יסיט אותנו מדרך הישר".

  אמיר אוחנה (צילום: יואב דודקביץ')
  "לא נשלחתי על-ידי נתניהו". אוחנה, הערב (צילום: יואב דודקביץ')

  במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינס, השר אוחנה טען כי פעל בחודשים האחרונים לקדם חקירה של הדלפות מהחקירות, אך נתקל ב"סירוב מוחלט" כדבריו. "הצעתי לקיים בדיקת פוליגרף כמו שאני עברתי ועוברים אלפים במשטרה ובשב"כ. הצעתי לקיים תדפיסי שיחות של כל מי שהיה חשוף למידע שהודלף. נתקלתי בסירוב מוחלט. סירוב מוחלט לגלות את האמת", אמר אוחנה.

   

  אוחנה תקף בין היתר את הפרקליטה שמלווה את תיקי נתניהו, המשנה לפרקליט המדינה ליאת בן ארי, ורמז ליציאתה לחופשה באחד מימי השימוע שהתקיים לנתניהו: "הפרקליטות שבתוך הפרקליטות נמצאת בחופשה, ועל פי הדלפה גיבשה את דעתה עוד לפני השימוע". אוחנה אמר עוד כי "הפרקליטות שבתוך הפרקליטות מנהלת יחסי תן וקח עם עיתונאים - יש שיכנו יחסי שוחד - ומדליפה להם באופן חד צדדי חומרי חקירה שהגיעו אליהם מתוקף תפקידם".

   

  הוא נשאל על-ידי הכתבים אם נשלח למסיבת העיתונאים על-ידי נתניהו, שבתקופה הקרובה צפוי היועמ"ש מנדלבליט להכריע סופית אם להגיש נגדו כתבי אישום. "אף אחד לא שלח אותי", השיב אוחנה, אך ציין כי הודיע לנתניהו על כוונתו לערוך את מסיבת העיתונאים. "הדברים בוערים בי מדם לבי", אמר.

   

   

  סרטון שהפיץ ניצן לפרקליטיה של בן ארי    (מתוך הטוויטר)

  סרטון שהפיץ ניצן לפרקליטיה של בן ארי    (מתוך הטוויטר)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  לאחר הנאום, שלחו פרקליט המדינה והיועץ המשפטי לממשלה מכתב לליאת בן ארי ופרקליטי מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) שבו ביקשו לחזק את ידם.

   

  "לליאת, כל צוותי תיקי האלפים וכל פרקליטי מחוז מיסוי וכלכלה. היועץ המשפטי לממשלה ואני מבקשים להביע את צערנו העמוק על עוגמת הנפש העצומה שנגרמת לכם עקב המתקפות האישיות חסרות הבסיס שמופנות כלפיכם מזה זמן רב, ובראש ובראשונה כלפייך ליאת, אשר לצערנו הן הולכות ומתגברות בימים אלה, בעיתוי שאינו מקרי כמובן.

   

  "יש לשנינו אמון מלא בכם ואנו מודים לכם מעומק הלב על עבודתכם המסורה יומם ולילה לטובת האינטרס הציבורי, שאנו יודעים בודאות מלאה שהוא האינטרס היחיד העומד נגד עיניכם. יש להתעלם מההתקפות, ההשמצות וההכפשות ולהמשיך ולדבוק בעבודתכם לטובת המדינה. איש לא הרתיענו בעבר ואיש לא ירתיענו בעתיד!", כתבו השניים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מאיר אוחיון, אלכס קולומויסקי
  אוחנה ומנדלבליט
  צילום: מאיר אוחיון, אלכס קולומויסקי
  מומלצים