שתף קטע נבחר

דובר הליכוד הגיש תלונה למח"ש על החדירה לטלפון

יונתן אוריך הגיע למשרדי מח"ש, רגע לפני שבית המשפט ידון בבקשת המשטרה להוציא צווי חדירה לטלפונים הסלולריים של ארבעה מיועצי התקשורת ומנהלי הקמפיין של ראש הממשלה. הם חשודים בהטרדת שלמה פילבר - עד המדינה בתיק 4000

 

 

 

פרסום ראשון: רגע לפני שבית משפט השלום ידון היום (ד') בבקשת המשטרה להוציא צווי חדירה לטלפונים הסלולריים של ארבעה מיועצי התקשורת ומנהלי הקמפיין של ראש הממשלה, החשודים בהטרדת עד המדינה שלמה פילבר, הגיע אחד מהם - יונתן אוריך - למשרדי מח"ש כדי להגיש תלונה בנושא.

 

לטענת אוריך החוקרים פתחו את הטלפון הסלולרי שלו שלא על פי הנהלים. בבקשת התלונה מבקש אוריך כי חוקרי מח"ש ישימו את ידם על ההתכתבות של חוקרי המשטרה, לאחר שהוציאו את החומרים ממנו. לדבריו החוקרים נהלו שלא על פי החוק, כשלא הזהירו אותו שהוא יכול לסרב לבדיקה, וגם בכך שהוציאו לו חומרים מתוך הטלפון ושלחו אותם בקבוצת טלגרם של החוקרים.

חצי חצי יונתן אוריך בנימין נתניהו מח
יונתן אוריך, היום בכניסה למח"ש, ובנימין נתניהו(צילום: שאול גולן)
 

בינתיים גובר החשד כי ההטרדה לא הייתה "תרגיל יח"צ" כחלק מקמפיין הבחירות, אלא מהלך מתואם שנועד להפעיל לחץ על פילבר, שהפך לעד המדינה נגד בנימין נתניהו בתיק 4000 (פרשת בזק-וואלה).

 

במשטרה חקרו באזהרה עד כה 10 חשודים, חלקם מקורבים ביותר לנתניהו. החשד הוא כי יונתן אוריך, דובר הליכוד; עופר גולן, מנהל הקמפיין ודובר משפחת נתניהו; ישראל (שרוליק) איינהורן, מנהל הקריאטיב של הליכוד; היועץ יוסי שלום ובכיר נוסף בצמרת הליכוד פעלו על מנת להשפיע על פילבר

 

  

בחודש אוגוסט חנה רכב מצויד ברמקולים ליד ביתו של פילבר בפתח תקווה והשמיע דברי נאצה נגדו. החשד הוא כי ההקלטה שהשמיע הוכנה מבעוד מועד על ידי בכירי הקמפיין והועברה לידי הנהג. הובטח לו תשלום של כמה מאות שקלים, אך בחקירה סיפר כי טרם קיבל כסף. "ההטרדה הזאת היא לא משהו סתמי, זה אירוע שתוכנן היטב", מעריכים במשטרה.

 

החוקרים חושדים שההקלטה הוכנה על ידי החשודים בפרשה: המסרים נגד פילבר ככל הנראה הוקלטו באחד מהמטות והועברו לקובץ אודיו, ייתכן בדיסק-און-קי, שהועבר לנהג הרכב. ההערכה היא כי הוא "כלל לא ידע על מה מדובר", אך קיבל לטענת המשטרה את הכתובת של פילבר והנחיות ברורות: להגיע לשם בשעות היום ולעמוד במשך דקות ארוכות בדומה לרכבי הברסלבים שמשמיעים מוזיקה באמצעות הקלטות שהוכנו עבורו.

 

על רקע חקירת הבכירים, שבמסגרתה מסר עדות יועץ המדיה של הליכוד, טופז לוק, נאסר על הנחקרים ליצור קשר זה עם זה למשך 30 יום. עם זאת, במשטרה הבהירו כי בניגוד לנטען בסביבת נתניהו, לא נאסר עליהם להיות בקשר איתו או להשתתף בפעילות הליכוד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
יונתן אוריך ובנימין נתניהו
צילום: שאול גולן
מומלצים