שתף קטע נבחר

בעקבות דבריו על רצח רבין: המרצה מבר אילן זומן לוועדת משמעת

אוניברסיטת בר אילן זימנה לוועדת משמעת את ד"ר מרדכי קידר, שאמר במהלך הפגנת תמיכה בראש הממשלה נתניהו כי "מי שרצח את רבין היה אדם שראשי התיבות שלו זה י"ר - לא יצחק רבין". מטעמו של נתניהו נמסר: "מגנה את דברי ההבל"

דוקטור מרדכי קידר בהצהרה :
ד"ר מרדכי קידר(הטוויטר של Yossef Hacohen)

אוניברסיטת בר אילן זימנה בצהריים (יום ד') לוועדת משמעת את ד"ר מרדכי קידר, מזרחן ומרצה במחלקה לערבית בעקבות דבריו שנאמרו אמש במהלך הפגנת תמיכה בראש הממשלה בנימין נתניהו. "מי שרצח את רבין היה אדם שראשי התיבות של שמו זה י"ר - לא יצחק רבין. מי שעמד מאחורי העניין הזה כנראה פוליטיקאי מוביל שרצה לחסל את יצחק רבין מכיוון שהוא רצה לצאת מהסכמי אוסלו", אמר אמש קידר.

 

מטעמו של ראש הממשלה נתניהו נמסר בתגובה מוקדם יותר: "ראש הממשלה מגנה את דברי ההבל ביחס ליגאל עמיר, רוצחו של יצחק רבין ז"ל".

 

קידר הוסיף אתמול: "אני קורא מכאן להסיר את הכותרת השקרית 'סודי ביותר' מעל המסמכים שלא משתלבים עם התיאוריה שהימין רצח את רבין. הגיע הזמן, 24 שנים שהימין מוכפש, שהאוניברסיטה שלי בר אילן מוכפשת. כולנו מוכפשים בגלל משהו שאולי לא יגאל עמיר עשה. והוא יושב בכלא בבידוד, למה בבידוד? בגלל שלא יגידו את האמת לאף אחד".

 

באוניברסיטת בר אילן, שבה למד הרוצח עמיר, דחו את הדברים של ד"ר קידר מוקדם יותר. "הנהלת אוניברסיטת בר אילן מגנה בכל תוקף את הדברים של ד"ר קידר. הדברים נאמרו על דעתו בלבד ואינם מייצגים את האוניברסיטה ואנשיה. אנו סבורים שאין מקום להתבטאויות מסוג זה בחברה הישראלית". בהמשך הודיעה האוניברסיטה כי היא משעה את ד"ר קידר מייצוג, ובשל כך הוא לא ישתתף בשבוע הבא בכנס בדרום אמריקה.

 

גם באגודת הסטודנטים של האוניברסיטה פרסמו הודעת גינוי: "דבריו של קידר, מרצה אהוב ומוערך באוניברסיטה, פוגעים בחברה הישראלית וצר לנו שהם כלל נאמרו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הטוויטר של Yossef Hacohen
ד"ר מרדכי קידר
הטוויטר של Yossef Hacohen
מומלצים