שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "אני האחרון לתמוך בהדרת נשים. אבל אשמח להופיע בהתנדבות"
  לאחר שמוזיקאים התנו את השתתפותם בערב ההתרמה של הרב פירר, המוזיקאי עידן עמדי שלא נכלל בתוכנית האירוע, עומד לצד הרב ומציע להופיע בהתנדבות וכמוהו גם המוזיקאית עלמה זהר. "אני הראשון לתמוך בכיבוד אמונה ותפיסת עולם של אחר", כתב עמדי. דודו אהרון התבקש להופיע והסכים: "אני גאה להיות מוזמן לאירוע שכולו רק עשיית טוב"

  ערב ההתרמה לאגודת "עזרה למרפא" עורר סערה אתמול (ד'), כאשר מספר מוזיקאים ביטלו את השתתפותם במופע המחווה לשיריו של שלמה ארצי, בו נשים הן לא חלק מהתוכנית האמנותית. אחרים, התנו את השתתפותם בשילוב זמרות. לצד זאת, המוזיקאי עידן עמדי, שלא היה אמור להשתתף במופע, הודיע היום בחשבון הפייסבוק, כי הוא עומד לצד מארגני האירוע ובראשם הרב פירר, מכבד את אמונתם וישמח להשתתף באירוע.

   

  "גילוי נאות לא הייתי מהאמנים המתוכננים להשתתף באירוע המקורי. כמו כל עם ישראל ישבתי בבית קראתי ושמעתי את מה שכלי התקשורת בחרו לפרסם על האירוע, את המילים, הניסוחים ובעיקר הטעיית הדעת והציבור. ואולי דווקא כי הייתי מהצד יכולתי להרגיש כמה הסיטואציה הזאת לא הוגנת בעיניי ופוגעת בשורש המטרה שלנו כעם", כתב עמדי.

   

  עידן עמדי באולפן ynet (צילום: חגי דקל ושמוליק דוידפור)
  עידן עמדי (צילום: חגי דקל ושמוליק דוידפור)

  "אני מכיר את הרב פירר מכמה מפגשים ובעיקר מכיר את פועלו. אדם שמקדיש את כל חייו לעם ישראל. כולו. לכל נשיו ואנשיו, לכל ילדיו. אדם ששם את עצמו כדי לעשות טוב ולהשפיע לטובה על המציאות של כולנו. כדי להקל ולו במעט על מי שנמצא בזמנים קשים. ואותו אדם הוא גם אדם דתי. אני האחרון לתמוך בהדרת נשים. אבל גם הראשון לתמוך בכיבוד אמונה ותפיסת עולם של אדם אחר. אמונה שאין בה מטרה לפגוע, אלא רק לבקש את הזכות לכבדה. כואב לי על האמנים שנפלו למלכודת הזאת שטמנו להם אנשים שידם קלה על גפרורי השנאה וכמובן שאם ירצו בי, אגיע בשמחה להופיע בהתנדבות מלאה ממש כמו שהרב עושה כל חייו".

   

  דודו אהרון, שלא היה אמור להופיע באירוע, פרסם בעמוד הפייסבוק שלו שהוא קיבל הזמנה מהרב פירר וכי הוא נענה לה בשמחה. "השליחות שלי היא בעולם היא לשמח אנשים! אני אופיע מול רבנים ומול רבניות, מול ילדים ומול קשישים, מול גאים ומול סטרייטים ומול כל קהל ללא הבדל דת, גזע ומין", כתב והוסיף: "גדלתי על כבוד לאנשים, גם אם המנהגים שלהם שונים. כשקיבלתי אחר הצהריים טלפון ממשרדו של הרב פירר מאוד התרגשתי וכמובן שמיד נענתי בחיוב. הוא רב שכל חייו מוקדשים לעזרה לחלשים. אני גאה! גאה שאני מוזמן להופיע באירוע שכולו רק עשיית טוב ותיקון עולם".

  דודו אהרון (צילום: תום מרשק)
  הסכים להזמנה. דודו אהרון(צילום: תום מרשק)

   

  גם המוזיקאית עלמה זהר פנתה לרשתות החברתיות והביעה את תמיכתה ברב פירר בחשבון הפייסבוק: "אם הרב פירר, שלא הדיר את אמא שלי לפני 25 שנה כשאובחנה כחולת ALS ואף אחד אפילו לא ידע מה זה ואנחנו היינו לבד ונואשים, ולא הדיר את אחותי כשחלתה בסרטן בגיל 32 והיתה צריכה לעבור ניתוח דחוף, רוצה להדיר אותי עכשיו מלבצע שירים של שלמה ארצי - אני אחיה עם זה. לא כי אני לא מתנגדת להדרת נשים ולא כי אני לא יודעת לפתוח את הג'ורה שלי כשצריך. כי אני אמצא לי זירות טובות יותר לנהל בהן את המאבק הזה, בלי להלבין את פניו של איש חסד, שמעטים מגיעים בכלל למדרגתו. נוחו גיבורי מקלדת, אתם יורים באיש הלא נכון". כמו עמדי, המוזיקאי קובי פרץ הציע להשתתף בהתנדבות במופע: "הרב פירר הוא איש צדיק ענק בדור הזה שלנו. כל מה שקשור לרב פירר ולאיש חסד הזה אני מוכן לבוא בשמחה להתנדב".

   

  גם המגישה קורין גדעון הצטרפה להגן על הרב כשכתבה בחשבון האינסטגרם שלה שמדובר בהדרת חרדים ולא נשים. "אם הרב, שעוזר לדתיים וחילונים, נשים וגברים כאחד, מאמין שאסור לו לשמוע שירת נשים, מותר לו לקיים אירוע התרמה שלא יפגע בהשקפת עולמו. קל וחומר כשהאירוע (הפרטי!) הוא מעורב ומשתתפות בו נשים, רק לא שרות בו. הקריירה של אף זמרת ישראלית לא תיפגע מזה שלא תופיע באירוע אחד. די עם הפופוליזם. בשם העלאק פמיניזם והשיוויון רומסים את חופש הדת. הכלה צריכה להיות דו כיוונית. מי כמוני יודעת", כתבה. שירי מימון לא נשארה אדישה לפוסט והגיבה בחריפות: "קל מאוד לא להיות זמרת ולכתוב. אם היו עושים לך דבר כזה בטלוויזיה מעניין אם את (!) שאוהבת להגיד את כל (!) מה שעל ליבה היית שותקת. אירוע אחד? בואי תעשי לי טלפון אספר לך קצת על עולם הנשים בתעשיית המוזיקה בישראל".  

   

  עלמה זהר (צילום: שרה פלוט) (צילום: שרה פלוט)
  עלמה זהר(צילום: שרה פלוט)

  בין המוזיקאים שביטלו או התנו את השתתפותם באירוע היו התזמורת הפילהרמונית הישראלית שביקשה לשלב זמרות באירוע וכמוה גם עילי בוטנר שהודיע כי הוא מתנה את השתתפותו בשילוב זמרת ההרכב המלווה אותו, ילדי החוץ. גם שלמה ארצי, שלא היה אמור להשתתף באירוע שהוקדש לשיריו, הגיב ואמר כי הוא מתכוון לעשות כל שביכולתו לשנות את דעתו של הרב פירר.

   

  בערב המופע "אתמול היה טוב ויהיה גם מחר" שאמור להתקיים במעמד נשיא המדינה ראובן ריבלין, התזמורת הפילהרמונית הישראלית תארח נוספים כמו אלי יצפאן, בניה ברבי, גיא ויהל, הראל סקעת, מוש בן ארי, עידן חביב, אוהד שרגאי ושלישיית מה קשור.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: חגי דקל ושמוליק דוידפור
  עידן עמדי
  צילום: חגי דקל ושמוליק דוידפור
  לאתר ההטבות
  מומלצים