שתף קטע נבחר

גנץ לראשי המשותפת: "טיפול בסוגיות האזרחיות אינו תלוי בדבר"

יו"ר כחול לבן דן במשך כשעה וחצי עם חברי הכנסת עודה וטיבי במסגרת ניסיונו להקים ממשלה. בתום הפגישה מסרו הצדדים כי היא נערכה "באווירה טובה ועניינית". יו"ר הרשימה המשותפת: "מברכים על ההיסטריה בליכוד"

 

 

ברקע האפשרות להקים ממשלת מיעוט שתזכה לתמיכת המפלגות הערביות, נפגש היום (ה') יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ עם יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה ויו"ר הסיעה ח"כ אחמד טיבי.

 

בתום הפגישה, שארכה כשעה וחצי, נמסר בהודעה משותפת כי היא "התקיימה באווירה טובה ועניינית ונידונו בה הסוגיות השונות החשובות לחברה הערבית בדגש על הסוגיות האזרחיות שגנץ הבהיר כי טיפול בהן אינו תלוי בדבר".

כחול לבן בני גנץ הרשימה המשותפת איימן עודה אחמד טיבי פגישה (צילום: אופק אבשלום)
פגישת גנץ עם עודה וטיבי(צילום: אופק אבשלום)
 

ח"כ עודה אמר בתום הפגישה: "לחצנו יד, הייתה ישיבה עניינית, דיברנו על הסוגיות החשובות לבוחרים שלנו, דיברנו על סוגיות מדיניות. אנחנו חושבים שיהיו עוד פגישות. הבטחנו לציבור שלנו לקדם את הערכים שלו ונעשה הכול כדי לממש אותן".

 

בציוץ בטוויטר כתב עודה כי "‏במהלך הפגישה דנו בנושאים הבוערים בחברה הערבית בנוסף לאינטרסים המשותפים לכלל אזרחי המדינה. אנחנו נשארים נאמנים לערכי השלום והשוויון וכמו תמיד מברכים על ההיסטריה של הליכוד".

 

טיבי: "יכולים לגרום לשינויים פוליטיים" 

ח"כ טיבי אמר: "כשאהוד ברק ניצח בבחירות הוא שלח אלינו את דוד ליבאי. מאז לא הייתה פגישה כזאת של מועמד לראשות הממשלה עם ראשי הרשימה המשותפת.

 

"היה דיון בעניינים האזרחיים והפוליטיים כאחד, הייתה הבנה לגבי הנושאים האזרחיים, ח"כ עודה ואני מרוצים מההבנות לגבי העניינים האזרחיים. אין ספק שיש צורך בהמשך השיחות שיתנהלו באופן ענייני ומעמיק, בשונה מפגישות שהיו עם מנהיגים אחרים".

 

על השאלה האם דובר בפגישה על תמיכת הרשימה המשותפת בממשלת גנץ מבחוץ, השיב ח"כ טיבי: "בפגישה היה ברור שהרשימה המשותפת ו-13 חבריה היא רשימה שיכולה לגרום לשינויים פוליטיים".

 

חילופי האשמות בין כחול לבן לליכוד 

הפגישה נערכה כמה שעות אחרי שגנץ ומספר 2 בכחול לבן, ח"כ יאיר לפיד, הצטרפו לדיון צוותי המשא ומתן של מפלגתם ושל הליכוד שנערך בכפר המכביה ברמת גן.

 

גורמים בכחול לבן אמרו כי "גנץ ולפיד הצטרפו כדי להוכיח שהם רציניים במשא ומתן עם הליכוד". ואולם בליכוד אמרו בתגובה כי "לפיד הגיע לפגישה כדי להשגיח על גנץ שלא יסכים לממשלת אחדות".

 

בני גנץ, זאב אלקין ויריב לוין לקראת ישיבת המשא ומתן בין הליכוד וכחול לבן להרכבת הממשלה ()
גנץ ולפיד במפגש צוותי המשא ומתן של כחול לבן והליכוד
 

בתום הפגישה נמסר מכחול לבן כי השיחה עסקה בעיקר בדרישות המהות וקווי היסוד החשובים לליכוד, וכי פגישת המשך צפויה להתקיים ביום ראשון הקרוב.

 

השרים יריב לוין וזאב אלקין מהליכוד הדגישו לאחר הפגישה כי צוות המשא ומתן מייצג את כל 55 חברי גוש הימין. "אנחנו יוצאים בהרגשה שמדובר בפייק מו"מ, בהצגה של כחול לבן לתקשורת, בשיחה נעימה שכל מטרתה היא להעביר את הזמן", מסרו השניים.

 

בנוגע לפגישת גנץ עם ראשי הרשימה המשותפת, אמרו נציגי הליכוד לפני תחילתה: "הפגישה האמיתית תחל מאוחר יותר בין גנץ לעודה, במטרה להקים ממשלת מיעוט קיצונית ומסוכנת עם הערבים. כל עוד לא נזנח רעיון האיוולת הזה - הדיונים יהיו בגדר הצגה ופייק מו"מ".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אופק אבשלום
פגישת גנץ עם עודה וטיבי
צילום: אופק אבשלום
מומלצים