שתף קטע נבחר

השביתה במשרד החוץ: ביה"ד הורה על הקפאת המהלך

בית הדין האזורי לעבודה בירושלים הוציא צו המורה על הקפאה הדדית של השביתה בנציגויות ישראל בעולם למשך 25 ימים - והורה למשרד החוץ ומשרד האוצר להיכנס למשא ומתן. דיון נוסף ייערך בתחילת דצמבר

שביתה בשגריויות ובקונסוליות ברחבי הארץ  ()

הפוגה זמנית בשביתת עובדי משרד החוץ ושגרירויות ישראל בעולם : בית הדין האזורי לעבודה בירושלים דן היום (ה') בדלתיים סגורות בבקשת המדינה להוציא צו מניעה נגד סגירת שגרירויות ישראל בעולם - עקב פגיעה בביטחון. במסגרת ההשבתה כל השגרירים והדיפלומטים הישראלים לא הגיעו לשגרירויות ולקונסוליות.

 

במסגרת הדיון, השופטת חתמה על צו המורה על הקפאה הדדית של השביתה ושל הנוהל החד-צדדי שבו נקט האוצר בנוגע לדמי הייצוג ואחזקת הבית של השליחים למשך 25 ימים.

 

השופטת הורתה לצדדים להיכנס למשא ומתן באופן קבוע, וקבעה דיון נוסף בבית הדין ב-3 בדצמבר. בעקבות ההחלטה, פרסם ועד עובדי משרד החוץ הנחייה לכלל השליחים בחו"ל להקפיא השביתה ולחזור לעבודה מלאה.

 

יממה וחצי לאחר הכרזת השביתה - נגרמו נזקים כבדים: גופות של ישראלים ויהודים עוכבו בחו"ל ולא הוטסו לארץ (להוציא מקרים חריגים שבהם נתן הוועד אישור), ישראלים שאיבדו דרכונים לא היו יכולים לשוב לארץ, עובדים סיעודיים לא קיבלו היתר להגיע לישראל.

 

כמו כן, נגרמו גם נזקים מדיניים - כגון השתתפותה של ישראל בדיונים בסוגיות שהן בעלות חשיבות עליונה בעצרת הכללית של האו"ם בניו יורק. בשל השביתה, ישראל לא יוצגה ולא השתתפה בדיונים הללו. כלומר, היא לא הייתה יכולה לבלום יוזמות שליליות או לקדם יוזמות לטובתה. 

 

דוגמא לנזק נוסף שגרמה השביתה: הוועד לא אישר לנציג הקונסוליה הישראלית בניו יורק לנסוע לפנסילבניה לקראת דיון והצבעה על החלטה הקובעת שתנועת ה-BDS היא תנועה אנטישמית. הדיפלומט ביקש אישור חריג לנסוע - אך סורב.

 

השביתה הוכרזה כצעד מחאה על החלטת משרד האוצר לפגוע בדמי הייצוג של הדיפלומטים והשליחים הישראלים בעולם.

 

העובדים טוענים כי מדובר בניסיון להחיל באופן רטרואקטיבי כללי דיווח חדשים הפוגעים בחופש הפעולה של הדיפלומטים בפעילותם המקצועית.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים