שתף קטע נבחר

מטח על יישובי עוטף עזה, רקטה בפגעה בחצר בית בשדרות

תוך פחות משעה זוהו יותר מעשרה שיגורים מהרצועה לישראל. כיפת ברזל יירטה שמונה רקטות. בני משפחה משדרות ששמעו את האזעקה הסתתרו במרחב מוגן - והרקטה פגעה בחצר. לשכת רה"מ: "נתניהו מנחה על הפעולות הנדרשות". מאות חניכי הצופים פונו מהאזור. בתגובה לירי, תקף צה"ל מטרות טרור ברצועת עזה

 

 

 

מטח לעבר העוטף: אזעקות צבע אדום נשמעו אתמול (שישי) בשעה 21:00, 21:06 ו-21:42 בשדרות וביישובי המועצה האזורית שער הנגב. אחת הרקטות פגעה בחצר בית פרטי בשדרות. בני המשפחה שהו במרחב מוגן במבנה סמוך ולא נפגעו. נזק נגרם למבנה ולכלי רכב שחנו באזור. בתגובה לירי תוקף צה"ל מטרות ברצועה.

 

  (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

  (מתוך פייסבוק)
(מתוך פייסבוק)

"כשהגענו לרחוב הייתה המולה רבה, בסמוך היו כמה מכוניות עם שמשות מנופצות", סיפר פרמדיק מד"א אלכס קוסינוב שהוזעק לבית שנפגע מהרקטה בשדרות. "דיירי הבית שנפגע, זוג בשנות ה-40 וילדיהם היו במבנה סמוך. הם סיפרו לנו שמיד עם הישמע האזעקה הם נכנסו למרחב מוגן ויצאו כעבור כמה דקות. הם לא נפגעו ולא נזקקו לטיפול רפואי".

 

המטח לדרום - כתבות נוספות:

אם לילדה משדרות: "כל הגוף שלה רעד, ננעלה על הרצפה"

תיעוד: רגע פגיעת הרקטה בשדרות

הדילמה: איך לפגוע בג'יהאד בלי למוטט הרגיעה עם חמאס? פרשנות 

 

צה"ל זיהה לפחות עשרה שיגורים מהרצועה לכיוון ישראל. מערכת כיפת ברזל יירטה שמונה רקטות. לשכת ראש הממשלה מסרה כי "בנימין נתניהו מקיים קשר שוטף עם הרמטכ"ל ועם הצמרת הביטחונית ומנחה על הפעולות הנדרשות".

 

במועצה האזורית שער הנגב עדכנו כי לא אותרו נפילות בשטח המועצה. חובשים ופרמדיקים של מד"א טיפלו באישה כבת 65 שנפצעה באורח קל לאחר שנחבלה בגב וברגל בדרך למרחב מוגן. האישה פונתה לבית החולים ברזילי. חמישה בני אדם לקו בחרדה.

 

עיריית שדרות הנחתה את התושבים להישאר בסמוך למרחבים מוגנים. בהודעה שנשלחה לתושבי העיר נכתב: "לאור האירועים הערב והאפשרות שיהיו אירועים נוספים, אנו ממליצים להישאר סמוך למרחבים מוגנים. בעת אזעקה להיכנס למרחב מוגן ולהימצא בו 10 דקות. מרכז חוסן והמוקד לשירותכם במספר 8516*".

 

הבית שנפגע בשדרות (צילום: רועי עידן )
הבית שנפגע(צילום: רועי עידן )

הבית שנפגע בשדרות (צילום: רועי עידן )
(צילום: רועי עידן )

בפיקוד העורף חוזרים ומדגישים כי בעת התרעה יש להיכנס למרחב המוגן בהתאם לזמן העומד לרשותכם ולשהות בו במשך 10 דקות. אם נמצאים בשטח פתוח ולא ניתן להגיע למרחב מוגן תוך זמן ההתגוננות, יש לשכב על הקרקע ולהגן על הראש באמצעות הידיים. בעת נסיעה יש לעצור בצד הדרך, לצאת מהרכב ולהיכנס למבנה או מחסה קרוב. אם לא ניתן להגיע למבנה או למחסה יש לצאת מהרכב, לשכב על הקרקע ולהגן על הראש באמצעות הידיים. 

 

תנועת הצופים פינתה מאות חניכים מטיול בעוטף

תנועת הצופים החליטה לפנות כ-600 חניכים מהנהגת דרור שבאזור השרון ששהו באזור. 

 

 

עוז חיים, תושב אבן יהודה שבתו נמצאת בטיול, אמר ל-ynet כי "לפני ההערכות שקיבלנו מהצבא והמשטרה חששנו וביררנו, והבנו שיש אישור לצאת לטיול. הייתה הערכת מצב נוספת היום בצהריים והחלט שהטיול ייצא כרגיל. כשהתחילו הדיווחים על האעזעקות עשו הערכה מחודשת ורק בעקבות הלחץ של ההורים הוחלט שיוצאים משם".

 

"במקור אנחנו מהדרום והסברנו לילדה את המצב. היא הרגיעה את החברות שלה וסיפרה לי שהייתה גיבורה", אמר חיים. "הילדים שלי, לשמחתי, כשהם שומעים בומים הם חושבים שמדובר על זיקוקים. הם השאירו פיסת ילדות מאחור כי מבחינתם זה מאוד מלחיץ. המדריכים, שהם ילדים בעצמם, מנסים להרגיע אותם ולתמרן בין ההורים לחניכים. אנחנו מחכים לילדה בבית ושולחים לה חיבוקים וחיזוקים".

 

אב נוסף שבתו נמצאת בטיול אמר כי "כמעט כל הילדים יצאו לטיול הזה והם לא באזור שנמצא כרגע בסכנה. ליתר ביטחון, מפנים אותם ואין פה כרגע לחץ". האב הוסיף: "זה לא נעים, אבל אנחנו מחכים להם. הסתמסנו עם הבת ואני לא בטוח שהם מודעים למה שקורה. הם דווקא רוצים להישאר שם ולא מבינים למה הם צריכים לחזור הביתה. ההורים מחכים שהילדים יחזרו".

 

  (צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)

הבית שנפגע בשדרות (צילום: רועי עידן )
(צילום: רועי עידן )

הבית שנפגע בשדרות (צילום: רועי עידן )
(צילום: רועי עידן )

אף ארגון טרור לא קיבל אחריות לשיגור הרקטות, אך למרות השקט היחסי בחודשים האחרונים בדרום ולאור הצעדים האזרחיים שנוקטת ישראל כלפי הרצועה, בישראל רואים בג'יהאד האיסלאמי כמי שעלול לדרדר את הדרום לעימות חדש לאחר שנטל את דגל ההתנגדות האלימה מידי חמאס.

 

איברהים אלמדהון, אחד הפרשנים הכי מקורבים להנהגת חמאס בעזה, אמר כי "ירי רקטות מחוץ לקונצנזוס הלאומי מוביל לתוצאות הפוכות. עלינו לאחד את החזון בהפעלת הכוח הצבאי". אמירה זו מרמזת כי חמאס אינו עומד מאחורי הירי ומסתייג ממנו. אלמדהון מקפיד שלא להאשים אף פלג בירי, אף שניתוח היכולות שהופעלו הערב מצביעות על כך שלמעט חמאס, רק הג'יהאד האיסלאמי מחזיק בידיו אפשרות לבצע ירי של שני מטחים לאותה נקודה בהפרש של דקות.

 

שלשום התפוצצה רקטה בשטח פתוח בעוטף. דובר צה"ל מסר כי זוהה שיגור אחד לעבר ישראל. בתגובה לירי, צה"ל הגיב בירי טנק לעבר עמדת חמאס. ביום שלישי מטוסי קרב של חיל האוויר יירטו מטוס ללא טייס שחג בשמי הרצועה בגובה חריג - 10,000 רגל - ויירטו אותו.

 

מוקדם יותר אתמול הפגינו כ-2,700 פלסטינים בכמה מוקדים לאורך גבול הרצועה. דובר צה"ל מסר כי מפרי הסדר יידו אבנים והשליכו בקבוקי תבערה לעבר הגדר. אחד מבקבוקי התבערה פגע בכלי רכב צבאי. לא היו נפגעים. לוחמי צה"ל השיבו באמצעים לפיזור הפגנות.

 

  (צילום: דוברות המשטרה)

הבית שנפגע בשדרות (צילום: רועי עידן )
מחוץ לבית שנפגע בשדרות(צילום: רועי עידן )

יירוטים מעל שדרות (צילום: רועי עידן )
יירוטים מעל שדרות(צילום: רועי עידן )

 

השליח הקטארי לשיקום רצועת עזה מוחמד אל-עמאדי נכנס לרצועת עזה לפני כשבוע וחצי כמדי חודש, יחד עם סגנו חאלד חרדאן, על-מנת לפקח על חלוקת המענק לעשרות אלפי משפחות נזקקות ברצועה.

 

ביום שני האחרון נפגש אל-עמאדי עם שליח האו"ם למזרח התיכון, ניקולאי מלאדנוב, ודן עימו על פרויקטים הקשורים להסדרה ברצועת עזה, בהם שדרוג תשתית החשמל ופרויקט ההעסקה הזמנית של האו"ם.

 

הגברת המוכנות לעימות בדרום ובצפון בחודשים האחרונים הגיעה לשיאה בשורת התקריות האחרונות עם "כוח קודס" האיראני ועם חיזבאללה. הרמטכ"ל אביב כוכבי התייחס למצב הביטחוני בשבוע שעבר, ואמר כי "ישראל מתמודדת כיום עם מספר רב של זירות ואויבים בו-זמנית. בגזרה הצפונית והדרומית המצב מתוח ושברירי ועלול להידרדר לעימות - חרף העובדה שאויבינו אינם מעוניינים במלחמה".


פורסם לראשונה 01/11/2019 21:01

 

מתן צורי, יואב זיתון, אדיר ינקו, אליאור לוי ואיתמר אייכנר השתתפו בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
יירוטים בשמי העוטף
צילום: רויטרס
מומלצים