שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  רכב של מג"ב נרגם באבנים סמוך ליצהר, אין נפגעים

  אלמונים יידו אבנים לעבר הרכב הממוגן בכניסה ליישוב שבשומרון. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. הלוחמים מבצעים סריקות אחר חשודים

  רכב ממוגן של משמר הגבול נרגם אמש (שבת) באבנים בכניסה ליישוב יצהר. באירוע לא נגרם נזק ולא היו נפגעים. ממשמר הגבול נמסר כי "הלוחמים מבצעים סריקות אחר חשודים" וכי "במערכת הביטחון מגנים כל ניסיון לפגוע בלוחמים שפועלים בגזרת יצהר באכיפת צו שטח צבאי סגור ובהגנה על חייהם של תושבי המקום".

   

  ההצתה של אוהל מג
  אוהל מג"ב שהוצת בשבוע שעבר

  לפני כשבוע הצית חשוד אוהל זמני של משמר הגבול, שהוצב בגבעת "כיפה סרוגה", סמוך ליצהר, ושימש את הלוחמים בשעות היום במטרה לאכוף את צו השטח הצבאי הסגור. לא היו נפגעים באירוע. יממה לאחר מכן הושחתו כלי רכב בכפר הפלסטיני יתמא שבאזור שכם. על כמה מכלי הרכב בכפר, שנמצא צפונית לצומת תפוח, רוססו כתובות שונות ובהן "ד"ש מהגבעה ביצהר" ו"שטח צבאי סגור".

  כלי רכב הושחתו בכפר יתמא (צילום: מועצת כפר יתמא)
  (צילום: מועצת כפר יתמא)

  גורם ביטחוני אמר אז ל-ynet כי "אותם נערי גבעות שהציתו את האוהל ביצעו את פשע השנאה בכפר הפלסטיני יתמא. הפעולות העברייניות הללו לא יעברו לסדר היום והן ייענו בפעילויות מבצעיות נחושות למיגור התופעה. זו שעת מבחן להתיישבות בשטחי יהודה ושומרון שברובה שומרת חוק. על המנהיגים הדתיים והמקומיים לגנות בכל תוקף את התופעה ולשתף פעולה באופן מלא עם גורמי אכיפת החוק".

   

  בגבעה הסמוכה ליצהר ממוקם מאחז שמעת לעת מגיעים אליו נערי גבעות מכל רחבי הארץ שמוצאים שם את מקומם. חלקם לומדים בבית המדרש הארעי שנבנה במקום. חלקם רועי צאן וחלקם עובדים בשיפוצים במהלך היום. לא מעט מהנערים מוכרים לחטיבה היהודית בשב"כ ונעצרו בעבר כמה פעמים.

    

  לפני הצתת האוהל לפני כשבוע, הרסו כוחות משמר הגבול והמנהל האזרחי שני צריפי עץ (שלא שימשו למגורים) בגבעת "שבח הארץ" הסמוכה להתנחלות. בין היתר הוחרם ציוד רב הכולל שולחנות, ספסלים, כלים ועוד. לא נרשמו אירועים חריגים והכוחות עזבו את המקום. 

   

  בהנהגת יצהר תקפו בחריפות את התנהלות מערכת הביטחון, והגדירו את ההריסה כ"תג מחיר אלים, הפוגע במאמצי היישוב להשבת השקט". עוד אמרו כי "היישוב הביע את עמדתו הנחרצת נגד הפגיעה בחיילים ודווקא משום כך, ההחלטה להרוס מבנים כאקט של ענישה, היא התנהלות דורסנית ופסולה. צעד כזה, רק מלבה את הרוחות, במקום להרגיע אותן".

   

   


  פורסם לראשונה 02/11/2019 21:15

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים