שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  כלי רכב הושחתו בכפר פלסטיני: "ד"ש מהגבעה ביצהר"

  חשד לפשע שנאה: לאחר הצתת אוהל מג"ב בגבעת "כיפה סרוגה" הסמוכה ליצהר, התגלו בכפר יתמא שבאזור שכם כתובות בעברית על כלי רכב פלסטיניים. גורם ביטחוני: "אלו אותם נערי גבעות, על המנהיגים המקומיים לגנות". בין הכתובות שרוססו: "ד"ש מהגבעה ביצהר" ו"שטח צבאי סגור"

  כלי רכב הושחתו בכפר יתמא (צילום: מועצת כפר יתמא)
  "ד"ש מהגבעה ביצהר". כלי רכב שהושחת בכפר יתמא(צילום: מועצת כפר יתמא)

  כלי רכב הושחתו הלילה (בין חמישי לשישי) בכפר הפלסטיני יתמא שבאזור שכם. על כמה מכלי הרכב בכפר, שנמצא צפונית לצומת תפוח, רוססו כתובות שונות ובהן "ד"ש מהגבעה ביצהר" ו"שטח צבאי סגור". המשטרה פתחה בחקירה.

   

  איומים על מג"ד, אבנים על לוחמים: פורענות ביצהר


  כלי רכב הושחתו בכפר יתמא (צילום: מועצת כפר יתמא)
  כתובת "שטח צבאי סגור" בכפר יתמא(צילום: מועצת כפר יתמא)

  כלי רכב הושחתו בכפר יתמא (צילום: מועצת כפר יתמא)
  צמיג רכב שנוקב(צילום: מועצת כפר יתמא)

  אמש פתחו כוחות של משמר הגבול בסריקות אחר חשוד שהצית אוהל זמני של מג"ב, המוצב בגבעת "כיפה סרוגה", סמוך ליצהר, המשמש את הלוחמים בשעות היום במטרה לאכוף את צו השטח הצבאי הסגור. לא היו נפגעים באירוע.

   

  לפי המשטרה, החשוד נמלט במהירות מהמקום. "כוחות הביטחון רואים בכך עליית מדרגה באלימות המופנת כלפי הלוחמים ומתכוונים לעשות הכול בכדי לאתר את החשוד", נמסר. "הלוחמים ימשיכו לפעול במקום לאכיפת הצו".

   

  גורם ביטחוני אומר כי "אותם נערי גבעות שהציתו את האוהל ביצעו את פשע השנאה בכפר הפלסטיני יתמא. הפעולות העברייניות הללו לא יעברו לסדר היום והן ייענו בפעילויות מבצעיות נחושות למיגור התופעה. זו שעת מבחן להתיישבות בשטחי יהודה ושומרון שברובה שומרת חוק. על המנהיגים הדתיים והמקומיים לגנות בכל תוקף את התופעה ולשתף פעולה באופן מלא עם גורמי אכיפת החוק".

  אוהל מג
  האוהל שהוצת

  אוהל מג
  אוהל מג"ב על גבעת "כיפה סרוגה" שהוצת (מימין)

  מדובר במאחז שמעת לעת מגיעים אליו נערי גבעות מכל רחבי הארץ שמוצאים שם את מקומם. חלקם לומדים בבית המדרש הארעי שנבנה במקום. חלקם רועי צאן וחלקם עובדים בשיפוצים במהלך היום. לא מעט מהנערים מוכרים לחטיבה היהודית בשב"כ ונעצרו בעבר כמה פעמים.

   

  רק אתמול בבוקר הרסו כוחות משמר הגבול והמנהל האזרחי שני צריפי עץ (שלא שימשו למגורים) בגבעת "שבח הארץ" הסמוכה להתנחלות. בין היתר הוחרם ציוד רב הכולל שולחנות, ספסלים, כלים ועוד. לא נרשמו אירועים חריגים והכוחות עזבו את המקום. 

   

  בהנהגת יצהר תקפו בחריפות את התנהלות מערכת הביטחון, והגדירו את ההריסה כ"תג מחיר אלים, הפוגע במאמצי היישוב להשבת השקט". עוד אמרו כי "היישוב הביע את עמדתו הנחרצת נגד הפגיעה בחיילים ודווקא משום כך, ההחלטה להרוס מבנים כאקט של ענישה, היא התנהלות דורסנית ופסולה. צעד כזה, רק מלבה את הרוחות, במקום להרגיע אותן".

   

  בתגובה להצתת אוהל מג"ב ולפשע השנאה, נמסר מארגון "שלום עכשיו" כי "במשך שנים פועל ביצהר תא טרור. לא נערים, לא עשבים ולא קומץ. זרוע ביצוע לענייני גזל אדמות, בנייה לא חוקית והתעמרות בפלסטינים. הנהגת המתנחלים ידעה והעלימה עין והאחריות להסלמה ולפגיעה בפלסטינים ובחיילי צה"ל על שמה. גינויים כבר לא יספיקו. על כוחות הביטחון ושב"כ לגלות אפס סובלנות ולפעול בכל האמצעים שברשותם מול פעילי הטרור מיצהר, ומנהיגיהם הרוחניים".

   

  קללות ואיחולי מוות ללוחמי מג"ב ליד יצהר

  קללות ואיחולי מוות ללוחמי מג"ב ליד יצהר

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מאחז
  מאחז "שבח הארץ", סמוך ליצהר(צילום: אברהם שפירא)

  מאחז
  כוחות מג"ב ליד המאחז(צילום: אברהם שפירא)

  גורם ביטחוני אמר בעקבות הריסת המבנים כי כל ניסיון לפגוע בלוחמים בפעילותם לאכיפת בנייה בלתי חוקית בגבעות יצהר תיענה באפס סובלנות. הגורם הדגיש כי הודעת הנהגת היישוב בדבר הפינוי רק מחממת את האווירה ומוטב בשלב זה שיעסקו בהרגעת הרוחות ויאפשרו את פעילות הכוחות ללא הפרעה.

   

  מהמנהל האזרחי נמסר כי שני מבני העץ הוצבו באופן בלתי-חוקי במהלך הימים האחרונים, וכי האכיפה בוצעה בהתאם לסמכויות והנהלים ובכפוף לשיקולים המבצעיים. כמו כן, צוין כי בתקופה האחרונה התקיימו כמה פעולות אכיפה שונות בעקבות בנייה בלתי חוקית חרף איסור הבנייה במקום.

  הפגנה נגד אלימות ביצהר (צילום: משי בן עמי)
  הפגנות ביצהר(צילום: משי בן עמי)

  בימים האחרונים נרשמה מתיחות רבה בין כמה מתושבי יצהר והגבעות הסמוכות לכוחות הביטחון. ביום שני האחרון תועד אחד מנערי הגבעות מטיח בלוחם מג"ב אמירות קשות, בהן "תמות, שאלוהים ייקח אותך". לוחמים שהגיעו לגבעה על-מנת לאכוף צו שטח צבאי סגור הציגו לנערים את הצו, ואחד מהם הרים אבן כדי לזרוק אותה לעברם. לאחר שהלוחם דרך את נשקו, הנער השליך את האבן ונמלט מהמקום.

   

  הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי הודיע בעקבות האירוע האלים כי הוא "מוקיע ומגנה את תקיפת חיילי צה"ל ורואה בחומרה רבה ביותר את ההתנהגות העבריינית כפי שבאה לביטוי בשבוע האחרון באזור". כוכבי הנחה לאתר את כלל המעורבים ולמצות איתם את הדין ובשיחה משותפת עם ראש השב"כ נדב ארגמן ועם מ"מ המפכ"ל מוטי כהן החליטו השלושה "לרכז מאמץ ולפעול בשיתוף פעולה למגר בכל דרך תופעה חמורה זו"

   

  בריאיון לאולפן ynet, קרא השבוע דובר ההתנחלות לצבא "להתעשת" כדי למנוע התדרדרות ביחסים עם תושבי האזור. ברקע צו הרחקה שהוצא לתושב יצהר שמתגורר בגבעת "קומי אורי", אמר הדובר כי "אם מערכת הביטחון סבורה שאותו אדם עבר על החוק, שתתכבד ותגיש נגדו כתב אישום כמקובל במשטר דמוקרטי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים