שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בשדרות זועמים: "לשים סוף לשגרת החירום"
  למרות שלאורך השבת נשמר השקט אחרי השיגורים מרצועת עזה, בעיר הדרומית קוראים למקבלי ההחלטות לצאת למבצע צבאי בעזה "כולל חיסול ראשי חמאס". מחר יתכנס הקבינט המדיני-ביטחוני, בצה"ל ערכו שינויים במערך כיפת ברזל ובחמאס ובג'יהאד האיסלאמי מאיימים

   

   

  רינת כהן, שביתה בשדרות נפגע מרקטה

  רינת כהן, שביתה בשדרות נפגע מרקטה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  לאחר חילופי האש במהלך סוף השבוע, הקבינט המדיני-ביטחוני יתכנס היום (א') בשעה 13:30 במשרד ראש הממשלה בירושלים. הדיון יעסוק ככל הנראה בהסלמה בדרום אך השרים יקבלו עדכונים גם על המתיחות בצפון, וההיערכות מול החשש לתגובה איראנית.

    

  ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, התייחס לירי הרקטות בליל שישי לעבר העיר, וקרא למבצע צבאי נרחב: "לצערנו, שוב הופרעה ארוחת ליל שבת על ידי ארגוני הטרור, שירו רקטות לעבר העיר שדרות וגרמו לאלפי תושבים וילדים להיכנס למרחבים מוגנים.  אנחנו חיים במציאות הזאת של שגרום (שגרת חירום) קרוב לשנתיים וכבר מזמן הגיעה העת לשים לזה קץ, באמצעות מבצע צבאי רחב ברצועה כולל חיסולם של מנהיגי החמאס".

   

  הבית שנפגע בשדרות (צילום: רועי עידן)
  הבית שנפגע בשדרות(צילום: רועי עידן)

  פגיעת הרקטה בשדרות (צילום: AP)
  פגיעת הרקטה בשדרות (צילום: AP)

  הוא הוסיף: "גם עכשיו, על אף העובדה שאנחנו בממשלת מעבר ולא ידוע מי ירכיב את הממשלה הבאה, כלל המנהיגים צריכים להתאחד סביב הפסקת ירי בשטח מדינת ישראל והחששות בקרב ילדינו, ומציאת פתרון לסוגיה הכואבת הזו".

   

  אופיר ליבשטיין, ראש המועצה האזורית שער הנגב, קרא גם הוא לפעולה מיידית: "לצערי חזרנו לרוטינה המוכרת והבלתי נסבלת. שוב תושבי שער הנגב עוברים לילה ללא שינה וללא ביטחון, כשלמחרת החיים חוזרים לשגרה מתוחה ומבולבלת.

    

  רגעי הפגיעה בבית בשדרות

  רגעי הפגיעה בבית בשדרות

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "אני מצפה מהדרג המדיני לפעול במיידי על מנת להחזיר את השקט והיציבות לאזור. ביסוס וחיזוק ישובי עוטף עזה זאת משימה לאומית, ביטוי לציונות בת זמננו. תושבי שער הנגב הם המתיישבים החדשים שבונים קהילות חזקות בסמוך לגבולות ישראל. מגיע לנו שקט ויציבות ארוכת טווח".

   

  רינת כהן, שרקטה פגעה בחצר ביתה שבשדרות, סיפרה עם צאת השבת על שאירע: "הרקטה התפוצצה בכניסה לבית ונזק כבד נגרם מהרסיסים. ההורים והבנות רצו לממ"ד ולא נפגעו". היא הוסיפה: "שמענו 'בום' מטורף וראינו כדור אש ענק עולה מהחצר. חשבנו שהבית עולה באש בכמה מוקדים וחששתי לפתוח את דלת הממ"ד". 

   

  גדעון סער: "התגובה צריכה להיות חריפה בהרבה"

  אמש אמר גורם מדיני ל-ynet כי "אנו נמצאים בתקופה ביטחונית רגישה ונפיצה, גם בצפון וגם בדרום. לכן מנהלים זאת באחריות ובשום שכל". הגורם הוסיף: "בישראל רואים בחמאס אחראי לכל תוקפנות וירי היוצאים מעזה, ונערכים לכל התרחישים". בתוך כך, צה"ל ערך שינויים במערך כיפת ברזל.

   

  ח"כ גדעון סער (הליכוד) אמר כי "התגובה על הירי על שדרות ותושביה צריכה להיות חריפה בהרבה מזו שננקטה" - ובכך מתח ביקורת על ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו. "היעד של ישראל צריך להיות פירוק התשתיות הצבאיות של החמאס והג'יהאד האיסלאמי בעזה. זו אחת הסיבות המשמעותיות מדוע נדרש לסיים בהקדם את המשבר הפוליטי ולהקים ממשלת אחדות לאומית רחבה".

   

  גדעון סער (צילום: מוטי קמחי )
  גדעון סער(צילום: מוטי קמחי )

  יו"ר כחול לבן בני גנץ כתב אתמול בחשבון הטוויטר שלו כי "ממשלה בראשותי לא תסבול איום על תושבי הדרום ולא תקבל שום פגיעה בריבונותה. נחזיר את ההרתעה בכל מחיר, גם אם נצטרך לפגוע אישית במי שמובילים את ההסלמה. בעת הזו, נתמוך ונגבה כל מדיניות תגובה נחושה ואחראית על מנת להביא שקט ארוך לתושבי הדרום".

   

  בני גנץ בעצרת לזכר יצחק רבין (צילום: מוטי קמחי)
  בני גנץ בעצרת לזכר יצחק רבין(צילום: מוטי קמחי)

  מוקדם יותר אתמול תקף גם יו"ר ישראל ביתנו, שר הביטחון לשעבר אביגדור ליברמן, את נתניהו - על רקע ההסלמה בדרום. "הירי של יותר מעשר רקטות לעבר שדרות ויישובי עוטף עזה בערב יום שישי, כשהמשפחות יושבות סביב שולחן השבת, הוא תוצאה ישירה של מדיניות הכניעה של הממשלה לארגוני הטרור בעזה", אמר ליברמן. הוא הוסיף: "המהומות על הגדר הפכו דבר שבשגרה. מי שמכיל התפרעויות והפרות סדר בשישי בצהריים מקבל רקטות בשישי בערב. אבל לא לדאוג, תגובת רה"מ בדרך. כבר בסוף השבוע הבא יועברו שוב עשרות מיליוני דולרים במזומן לידי ראשי החמאס.

    

  "השחיקה בכוח ההרתעה הישראלית בדרום מעודדת את אויבינו בצפון ובאיראן. אדוני רה"מ, אדוני שר הביטחון וחברי הקבינט - תתעוררו".

   

  אף ארגון טרור לא לקח עדיין אחריות

  חמאס הגיב אתמול בבוקר לתקיפות צה"ל, ואיים כי "ישראל תישא בתוצאות ובהשלכות למעשיה. פיצוץ המצב עם ההתנגדות יתהפך על פניה של ישראל". בהודעה שפרסם ארגון הטרור נאמר כי "התקיפות הישראליות נגד מוצבי ההתנגדות ונגד עמנו בעזה הן המשך הפשע והתוקפנות הישראלית נגד עמנו ונגד ההתנגדות האמיצה שלו. זוהי הסלמה מסוכנת ופגיעה בזכויות האזרחים החפים מפשע". אף ארגון ברצועה לא לקח אחריות עדיין למטח הרקטות לעבר יישובי הדרום.

   

  תקיפות צה
  תקיפות צה"ל ברצועת עזה(צילום: AFP)

  תקיפות צה
  (צילום: AFP)

  תקיפות צה
  (צילום: AFP)

  שלשום כתב פרשן הבית של חמאס, איברהים אל-מדהון, בחשבון הטוויטר שלו כי "ירי רקטות מחוץ לקונצנזוס הלאומי מוביל לתוצאות הפוכות. עלינו לאחד את החזון בהפעלת הכוח הצבאי". אל-מדהון הוא אדם שמקורב מאוד להנהגת חמאס, וציוצו המסתייג רמז כי הירי לא נעשה על דעתו של הארגון.

    

  תקיפות צה"ל בעזה

  תקיפות צה"ל בעזה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  אמנם הוא נזהר מלהטיל באופן ברור את האשמה על מי מהפלגים בעזה, אך סביר שירי של שני מטחים בהפרש של דקות לאותה נקודה היא יכולת שקיימת רק לארגון גדול באופן יחסי. אתמול בבוקר, אופַּס חשבון הטוויטר של אל-מדהון. כל ציוציו נמחקו וגם כל עוקביו.

   

   

  כמו כן, אמרו אמש בג'יהאד האיסלאמי כי "האיומים של ראשי האויב בפתיחת מלחמה נגד רצועת עזה אינם חדשים. נמשיך להגן על עמנו כל עוד ישנה תוקפנות. לא נרשה לישראל לייצר משוואות חדשות. ישראל לא תחיה ברוגע כל זמן שהיא ממשיכה לבצע פשעים נגד עמנו. יש לנו מרחב פעולה גדול במידה וישראל תבצע צעד אווילי בנוגע לעמנו או למנהיגי ההתנגדות. לא ניתן לעמנו לחיות תחת איומים חוזרים ונשנים - ונתמודד עם כל תוקפנות".


  פורסם לראשונה 02/11/2019 23:09

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים