שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  תקיפה, איומים, רצח: 3 הנשים של הרופא החשוד

  הכתובת הייתה על הקיר: ממסמכים בארה"ב עולה כי אשתו הראשונה של פרופ' גיורא פראף פרי התלוננה ב-1993 שהיכה אותה. אשתו השנייה סיפרה אתמול ל-ynet: "הוא עקב אחריי והטריד אותי". באשתו השלישית הוא חשוד שירה למוות. בעבר אדם שהזדהה בשמו כתב: "צריך לאסור גירושים בחוק". אמש הוא שב להכרה

   

   

  הוא חשוד שירה למוות באשתו השלישית אסתר אהרונוביץ'. אשתו השנייה נירית סיפרה כי איים עליה לא פעם. וכעת מתברר כי גם אשתו הראשונה ה' התלוננה שתקף אותה באלימות. ממסמכים משפטיים של מדינת מרילנד בארצות הברית עולה כי אשתו הראשונה של הרופא שנעצר בחשד לרצח, פרופ' גיורא פראף פרי, התלוננה ב-1992 כי היכה אותה. פרופ' פראף פרי, שנפצע לאחר שהתהפך עם רכבו במרדף אחרי הירי באהרונוביץ', חזר אתמול להכרה ושוחח עם אחותו.

   

  לפי הפרטים, המקרה אירע ב-15 באוקטובר 1992. שבועיים לאחר מכן הוא הודה כחלק מעסקת טיעון, אך לא נוהל משפט בתיק. כחצי שנה לפני כן התלונן הרופא עצמו כי אשתו ה' היכתה אותו. בהמשך השניים התגרשו והרופא פראף פרי התחתן עם נירית, שסיפרה אתמול ל-ynet על על האיומים וההטרדות שספגה בעת שניסתה להיפרד ממנו אחרי 13 שנות נישואים.

  נשות גיורא פראף פרי רופא חשוד ברצח ה' נירית זך אסתי אהרונוביץ' רצח תלמי אליהו ()

  גיורא פראף פרי ()
  פרופ' פראף פרי

  גיורא פראף פרי רופא חשוד רצח תלונה של אשתו הראשונה 1993 ()
  מסמכי התלונה נגד פרופ' פראף

  גיורא פראף פרי רופא חשוד רצח תלונה של אשתו הראשונה 1993 ()

  "חייתי עם רוצח ואני לא מופתעת ממש. סבלתי מאוד מהבן אדם הזה", סיפרה נירית. היא אמרה כי הטריד ונהג באלימות איתה אחרי שנפרדו. "הוא הציק לי נורא. עד שלא פניתי למשטרה זה לא נגמר. הוא היה מצלצל אליי באמצע הלילה והיה מנסה להיכנס לבית שלי. היה נוסע עם הרכב הלוך ושוב ברחוב שלי ועוקב אחריי כשהייתי הולכת לשחות בבוקר". עוד הוסיפה כי אחרי שהתגרשו, "נשארתי בבית והחלפתי מנעול. הוא השתולל עם האוטו שלו. הזעקתי משטרה. הוא עשה הכול כדי לאמלל אותי. ההטרדות שלו הסתיימו כשהכיר את אסתר".

   

  אדם שהזדהה בשמו, גיורא פראף פרי, כתב בפורום גישור ויישוב סכסוכים ב-2014: "במלטה, גירושים אינם חוקיים. ההורים שלנו לא התגרשו בקלות. רובם קיימו את ההבטחה 'עד שהמוות יפריד בינינו'. אני חושב שגירושים צריכים להיות בלתי חוקיים בישראל, ושמורים רק למקרים קיצוניים. זה יהיה טוב יותר לילדים וגם למדינת ישראל, שצריכה לתמוך בהרבה הורים יחידניים שמידרדרים לעוני אחרי הגירושים. משפחה בריאה ויציבה היא מרכיב מפתח לחברה בריאה ועשירה".

   

   

  אסתי פרי ()
  אסתר אהרונוביץ'
   

  אשתו לשעבר של החשוד ברצח אסתר אהרונוביץ' ()
  הרופא החשוד עם אשתו השנייה נירית

  לפי החשד, פראף פרי ירה שלשום באשתו במושב תלמי אליהו באמצעות אקדחו האישי שאותו הוא מחזיק ברישיון. לאחר הירי, המשטרה פתחה במצוד אחר פראף פרי, ובהמשך הוא נלכד באזור קיבוץ משאבי שדה בכביש 222 לאחר שהתהפך עם רכבו. האקדח נמצא בכלי הרכב. הוא נמצא מעורפל חושים, ופונה לבית החולים סורוקה בבאר שבע. נבדק חשד שהוא ניסה לשים קץ לחייו.

   

  השכנים של הזוג סיפרו כי אסתר אהרונוביץ' "ביקשה לסיים את היחסים והוא התנגד. הוא התחיל לחפש דירה אחרת". שכנה נוספת תיארה את הרגעים שקדמו לאסון: "קבעתי איתה, אבל היא לא הגיעה ולא ענתה. החלטתי ללכת לבית שלה, מצאתי את כלתה בחוץ והבנתי מה קרה".

  מצבה של אסתר אהרוניביץ (צילום: רועי עידן)
  קברה של אהרונוביץ'(צילום: רועי עידן)

  בעבר ציין פראף פרי בריאיון טלוויזיוני כי "בבית לא תמיד טוב. אתה לא תמיד מצליח להיות אבא טוב, ולא תמיד מצליח להיות בעל טוב. יש דרישות מסוימות של המשפחה שלא תמיד אתה מצליח למלא. חשבתי שאם אני טיפוס מעניין ואכתוב ספרים - יסלחו לי. אבל לא כך המצב. אבא זה אבא ואחד הבנים שלי תמיד מזכיר לי שהוא היה צריך אותי ואני הייתי באיזשהו חור בעולם. זה לא תמיד קל".

   

  עו"ד ירום הלוי, שמייצג את פרי, מסר: "לצערי טרם יכולתי לתקשר איתו כי עד הצהרים הוא לא התעורר מהתרדמת, וכשכבר התעורר אמר משפט שולי. אני ממתין לברר איתו את המידע שקיבלתי על כך שהוא סובל מפוסט-טראומה ממלחמת יום הכיפורים". את החשוד מייצגת בנוסף גם עו"ד ציקי פלדמן.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים