שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מוש דנון פורש מניהול האקדמיה לקולנוע וטלוויזיה

  יו"ר האקדמיה לקולנוע וטלוויזיה פורש מתפקידו: "כדי לשחרר את הפלונטר הפוליטי רווי האינטרסים הזרים שנוצר בתוך ההנהלה, אני בוחר לפרוש מתפקידי לאלתר", מסר דנון בהודעת פרישה נוקבת שמגיעה בסמוך לפנייה לבית משפט מטעם איגודי היוצרים שנועדה למנוע את המשך כהונתו ללא הצבעה

  מוש דנון, יושב ראש האקדמיה לקולנוע וטלוויזיה בארבע שנים האחרונות, החליט לפרוש היום (ד') מתפקידו לאלתר ולא להתמודד לתפקיד בקדנציה הבאה. הודעת הפרישה שלו מגיעה בסמוך לפנייה שהגיש ארגון שח"ם לבית המשפט המחוזי בתל אביב, ביחד עם אקט - איגוד עובדים בקולנוע ובטלוויזיה בישראל, ובה נעשה ניסיון למנוע את החלטת האקדמיה להאריך את כהונתו עד מרץ 2020 ללא הליך בחירות. כל זאת כמה חודשים אחרי שחלק מחברי האקדמיה פנו לבמאי אבי נשר, וביקשו ממנו להתמודד על תפקיד היו"ר.

   

  "אנו כיוצרים, כמפיקים, וכאנשי רוח מדברים רבות על השלום, האחדות והעשייה נטולת האינטרסים למען התרבות בישראל, אך לצערי יש כאלה ששכחו זאת והם מובילים שיח המייצר פוליטיזציה וקיטוב בתוכנו פנימה", כתב דנון בהודעת הפרישה שלו.

   

  מוש דנון (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  מוש דנון(צילום: מוטי קמחי)

  "לעיתים הדרך לשלום תובעת מאיתנו ויתורים, פשרות, הקרבה אישית ולקיחת אחריות ומנהיגות המחייבים נקיטת עמדה ברורה וחד משמעית. עבודתי באקדמיה נעשתה תמיד תוך אינטרס ברור לטובת הקהילה והציבור לקידום היוצרים והיצירה ובעיקר להביא את האקדמיה להיות הגוף המקצועי ביותר הדואג לקדם את היוצרים והיצירה בארץ ובעולם. מקום שהוא הרבה יותר מאשר רק לקיים טקסים פעמיים בשנה. עבודתי נעשתה בהתנדבות ללא אינטרס אישי כספי או מעמדי, נהפוך הוא, משרד ההפקות שלי נפגע קשות מהעדרי. כל ההחלטות שלי עברו את אישור ההנהלה ולא נעשתה פעולה אחת קטנה החורגת מהמותר.

   

  "בכדי לשחרר את הפלונטר הפוליטי רווי האינטרסים הזרים לנו שנוצר בתוך ההנהלה ומתוך בחירה מושכלת לצמצם את טווח הזמן בו האקדמיה נמצאת במבוי סתום שנוצר כתוצאה מחילוקי דעות פנימיים והתערבות עוינת של גורמים פוליטיים חיצוניים הפוגעת אנושות בחזון ומייצרת התנהלות שמכלה את זמנם וכספם של העושים במלאכה ומפלגת את האקדמיה. אני בוחר לפרוש מתפקידי לאלתר ומחזיר את המנדט להנהלת האקדמיה.

   

  "אני מאחל הצלחה ליו"ר שיבחר/תבחר וכולי תקווה כי הוא/היא יצליחו ביחד עם הצוות המקצועי המדהים, לשמר את ההישגים הרבים אליהם הגענו יחדיו בשנים האחרונות וכי ימשיכו להילחם בכוחות צרי מחשבה ורודפי הכבוד והשררה ללא מורא למען היוצרים/ות היצירה וציבור הצופים בישראל".

   

  דנון היה יו"ר האקדמיה לקולנוע וטלוויזיה בארבע השנים האחרונות והקדנציה שלו הייתה אמורה להסתיים החודש, אולם הנהלת האקדמיה רצתה שישאר עד חודש מרץ 2020. לפי כלכליסט, ארגון שח"ם ואקט - איגוד עובדים בקולנוע ובטלוויזיה שלחו מכתב המרצה לבית המשפט לאחר שבישיבה שהתקיימה ב-15 בספטמבר קיים דנון הצבעה להארכת כהונתו בלי בחירות כפי שמתחייב התקנון.

   

  במהלך הקדנציה שלו ניסה דנון לשנות את שיטת ההצבעה של פרסי אופיר, באופן כזה שהסרטים שמתמודדים על הפרס יופצו קודם כל לקהל הרחב ורק אחר

  כך ישתתפו בתחרות, בדומה לטקסים דומים ברחבי העולם. צעד זה היה אמור לפתור את עניין חוסר הרלוונטיות של הפרס לקהל הרחב, אולם הוא לא יושם בסופו של דבר, דבר שגרר ביקורת רבה. לאורך הקדנציה שלו דנון היה דובר נגד שרת התרבות מירי רגב והוא זה שהחליט שלא להזמין פוליטיקאים לטקס אחרי הסערה בשנת 2016.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים