שתף קטע נבחר

הליכוד וכחול לבן נפגשו: "הפערים עדיין גדולים"

בהודעה משותפת שהוציאו הצדדים לאחר הפגישה בכפר המכבייה כתבו כי התנהלה "באווירה טובה, רצינית ועניינית", אבל ממשלת אחדות עדיין רחוקה מאוד

הם הוציאו הודעה משותפת, תיארו את הפגישה ככזו שהתקיימה "באווירה טובה, רצינית ועניינית" - אבל ממשלת אחדות עדיין נראית רחוקה, רחוקה מאוד: חברי צוות המשא ומתן של הליכוד וכחול לבן נועדו כשעתיים בכפר המכבייה, ובסיומו פרסמו המפלגות הודעה זהה, שלפיה "הפערים הגדולים בין המפלגות נותרו בעינם". לפי ההודעה, פגישת המשך צפויה להתקיים כבר בימים הקרובים.

זאב אלקין ויריב לוין בכפר המכבייה שם מתקיימת ישיבת המשא ומתן בין הליכוד לכחול לב (צילום אלעד מלכה)
נציגי הליכוד וכחול לבן בפגישה. "הפערים הגדולים נותרו בעינם"(צילום אלעד מלכה)

זו הייתה הפגישה השלישית של צוותי המשא ומתן של המפלגות, מאז שיו"ר כחול לבן, בני גנץ, קיבל את המנדט להרכבת הממשלה. בפגישה השתתפו ד"ר יורם טורבוביץ ושלום שלמם מטעם כחול לבן והשר זאב אלקין, השר יריב לוין ועו״ד מיכאל ראבילו מטעם הליכוד.

 

יו"ר צוות המשא ומתן מטעם הליכוד, השר יריב לוין, אמר בפתח פגישת הצוותים: "אנו מקווים שנשמע היום מכחול לבן שהם מקבלים את מתווה הנשיא ואת ההחלטה העקרונית שהם בכלל מוכנים ללכת לממשלת אחדות. מתקבל הרושם שלפחות חלק מהמרכיבים, בראשם יאיר לפיד, פשוט לא מעוניינים שתקום כאן ממשלה, וכפועל יוצא גם הישיבות עד עכשיו היו עקרות לחלוטין. אנחנו מאוד מקווים שהפעם ניתקל בגישה אחרת. אנחנו מבחינתנו מוכנים לשבת כמה זמן שיידרש כדי להתקדם".

זאב אלקין ויריב לוין בכפר המכבייה שם מתקיימת ישיבת המשא ומתן בין הליכוד לכחול לב (צילום אלעד מלכה)
נציגי הליכוד וכחול לבן(צילום אלעד מלכה)

השר זאב אלקין הוסיף: "אנחנו עם ניסיון רב של משאים ומתנים קואליציוניים, ואני חייב להגיד שמשא ומתן כזה עוד לא פגשתי, כשאנחנו מוזמנים בערך פעם בשבוע. אני מאוד מקווה שבסופו של דבר נפלה הכרעה בכחול לבן וישנה הבנה שממשלת אחדות היא הפתרון היחיד למצב הפוליטי הקיים. זהו הפתרון שהעם רוצה וזהו הפתרון הנכון למדינת ישראל. אני מקווה שהיום יודיעו לנו בכחול לבן שהם קיבלו החלטה שהם רוצים להקים ממשלת אחדות רחבה לפי מתווה הנשיא, ואז ניכנס למשא ומתן ארוך ומייגע שאפשר תוך שבוע לסיים אותו כדי שתהיה ממשלה למדינת ישראל. אין פתרון אחר".

 

 

הבוקר התייחס ח"כ חילי טרופר (כחול לבן) למגעים עם הליכוד. בריאיון לאולפן ynet הוא הזכיר את התעקשות צוות המו"מ של הליכוד לייצג בשיחות הקואליציוניות את כל גוש הימין, המונה 55 מנדטים. "אלקין אמר שאנחנו לא רציניים? הזמנו אותו לחדר כליכוד, למה הוא נכנס לחדר והדבר הראשון שהוא אמר היה 'חשוב לי לעדכן אתכם שלמרות שחשבתם שהזמנתם את הליכוד, הגענו גם ליצמן, דרעי וסמוטריץ' לחדר'?".

 

טרופר התייחס גם לאפשרות של הקמת ממשלת מיעוט בראשות בני גנץ: "אנחנו רוצים להקים ממשלת אחדות, זה ברור. נוכח האפשרות המטורפת שיכולות להיות כאן בחירות בפעם השלישית, שאולי היחיד שרוצה בהן זה נתניהו, תשאל מיליון אזרחים שלא רוצים - לא נכון להוריד אופציות מהשולחן. לא ממשלת מיעוט כזאת או כזאת".

 

הוא ציין כי אותה ממשלת מיעוט מדוברת, בתמיכת הערבים מבחוץ, היא רק וריאציה אחת וכי קיימות אחרות - שלדבריו יובילו לממשלות "פחות טובות" מממשלת אחדות. "אם נתניהו בכוח יגרור אותנו למערכת בחירות, לא נכון להוריד שום אופציה מהשולחן. אתם מכירים אופציה אחת, אני אומר לכם שיש כל מיני אופציות, ונכון לבחון את כולן", הוסיף טרופר, אך לא פירט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום אלעד מלכה
הפגישה היום
צילום אלעד מלכה
מומלצים