שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חדש בת"א: יחידת פקחים נגד קורקינטים חשמליים
  העירייה הודיעה על הקמת יחידה שתאכוף מקרים שבהם אופניים וקורקינטים חשמליים ייסעו על המדרכה. היחידה החדשה תחל בפעילותה בתחילת ינואר 2020 ותכלול 25 פקחים

  עיריית תל אביב הודיעה אתמול (ד') על הקמת יחידת אכיפה ייעודית לעבירות תנועה של אופניים וקורקינטים חשמליים שייסעו על המדרכות ברחבי העיר. היחידה תחל לפעול בינואר 2020.

   

  קורקינטים ואופניים חשמליים שהוחרמו בתל אביב

  קורקינטים ואופניים חשמליים שהוחרמו בתל אביב

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בנובמבר 2017 החלה עיריית תל אביב לאכוף את חוק האופניים במטרה להבטיח את השמירה על בטיחות הולכי הרגל במדרכות ברחבי העיר. בחודשים האחרונים פועלת העירייה באמצעות הפקחים העירוניים לאכיפה מוגברת של חוק האופניים ומתחילת 2019 חולקו כ-19 אלף דוחות בגין רכיבה אסורה במדרכה.

   

  25 פקחים יפעלו במסגרת היחידה החדשה במטרה לייצר הרתעה ולשמור על הסדר ברחובות העיר. היחידה החדשה תתחיל בפעולתה בינואר 2020.

  קורקינט קורקינטים תל אביב תחבורה (צילום: AFP)
  רוכבים בתל אביב. פקחים מיוחדים ייקנסו רוכבים שיהיו על המדרכה(צילום: AFP)

  לוחיות רישוי של קורקנטים בתל אביב ()
  לוחיות הרישוי החדשות עבור הקורקינטים השיתופיים

  המהלך מתווסף להנחיה שהוציאה העירייה לחברות הקורקינטים השיתופיים שפועלים בעיר ולפיה הם מחויבים להתקין על כלי הרכב לוחיות זיהוי. העירייה איימה כי מ-15 בדצמבר היא תחרים קורקינטים שיתופיים שלא יהיו מזוהים עם לוחיות.

   

  בעירייה ציינו כי ניתן לצלם באמצעות אפליקציית 106 העירונית כלים שיתופיים שנוסעים על המדרכות ולשלוח למוקד בצירוף נקודת ציון גיאוגרפית וחתימת זמן. התמונות יועברו לחברות המפעילות בתוך 24 שעות והן יצטרכו להטיל סנקציות על מי שהשתמש בכלי. מסוף ינואר 2020 תדרוש העירייה לקבל דיווח חודשי בנוגע לאופן הטיפול במקרים שהועברו לחברות.

   

  לוחית הזיהוי תהיה גלויה ותותקן בחלקו האחורי של הכלי, ועליה יצויינו ארבע ספרות ואות אנגלית שתסמן את המפעיל: כיום אלה B עבור בירד, L עבור ליים, ו-W לווינד. צבע הלוחית יהיה שחור עם מספרים-אותיות בלבן או צהוב עם מספרים-אותיות בשחור, כצבע מנוגד לגוון הכלי. ניתן יהיה להתקין לוחית אנכית, אופקית או משולבת לבחירת המפעיל.


  פורסם לראשונה 06/11/2019 23:07

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים