שתף קטע נבחר

מפגינה ליאיר נתניהו: "למה אתה תומך בטראמפ שמסכן יהודים?"

בנו של רה"מ רואיין על ידי רב אמריקני בניו יורק, וציין כי "זו צביעות לבקר רק את ישראל בעוד נמנעים מלבקר מדינות כמו טורקיה, שמבצעת רצח עם בכורדים". מפגינים התפרצו לדבריו והוצאו מהמקום לצד קריאות בוז מהקהל

 

 

במהלך ריאיון של יאיר נתניהו הלילה (יום ה') בניו יורק, התפרצו כמה מפגינים לדברי בנו של ראש הממשלה, וסולקו מהמקום. אחת מהם קראה לעבר נתניהו: "יאיר, למה אתה ממשיך לתמוך בנשיא טראמפ שמסכן יהודים? הוא קרא לנו לא נאמנים!". הריאיון נערך על ידי הרב והסופר האמריקני שמולי בוטח, ושודר בעמוד הפייסבוק שלו.

 

מפגין נוסף שהתפרץ קרא כמה קריאות לא ברורות, בהן "ניאו-נאצים" ו"יהודים מתים". הרב בוטח, שביקש בתחילת האירוע מהמשתתפים להבטיח שלא יפגינו, זעם וצעק לעברם בחזרה: "אתם מביישים את עצמכם. לא ייאמן ששיקרתם לי. מגעיל, מגעיל, דוחה לחלוטין". הוא פנה לקהל והוסיף: "אתם רואים עכשיו מיהם האויבים של העם היהודי - זה לא שהם שונאים אותנו. זה בסדר, זה קרה הרבה זמן. הם לא מאמינים עוד במוסר, בנאמנות. ביקשתי מהם להישבע והם משקרים בפה מלא".

מפגינה ליאיר נתניהו:
"הם לא מאמינים בחופש הביטוי". נתניהו באירוע בניו יורק

הריאיון נמשך לאחר שהמפגינים סולקו, ונתניהו הבן אמר כי "היו לי דברים גרועים יותר". הוא טען כי המפגינים שהתפרצו לדבריו לא מאמינים בחופש הביטוי, וציין שהם מארגון "קוד ורוד". "זה ארגון משוגע לגמרי שתומך בזכויות להט"ב אבל גם תומך בפלסטינים - שבחוק הרשמי שלהם להיות הומו או חבר בקהילת הלהט"ב זו עבירה שהעונש עליה הוא מוות. בכל חודש להט"בים מוצאים להורג ברשות הפלסטינית, והיא עוד המתונה. אני לא רוצה לומר מה קורה להם בעזה, שנשלטת על-ידי חמאס".  

 

המפגינים התחילו לצעוק לאחר שנתניהו ציין כי "זו צביעות לבקר רק את ישראל בעוד נמנעים מלבקר מדינות כמו טורקיה, שמבצעת רצח עם בכורדים". נתניהו נשאל גם בראיון האם הוא מתכוון להמשיך את דרכו של אביו בפוליטיקה, וענה כי אינו מתכוון להיות פוליטיקאי אך כן "להמשיך לפעול בזירה הפוליטית".

 

 

"אבא שלי לקח מדינה פרימיטיבית והפך אותה למשגשגת"

באירוע אמר נתניהו הבן ש"אחד הדברים המדהימים שאבא שלי עשה, שאני כל כך גאה בהם, שהוא לקח מדינה, בשנות התשעים, שמלבד האיום הקיומי שהיא הייתה בו, הייתה במצב כלכלי נורא, כלכלה בסטייל סובייטי, סוציאליסטית ופרימיטיבית, בלי ייצוא חוץ מתפוזים או משהו כזה שהפכה אותה למבודדת בעולם.

 

 

"הסיבה העיקרית שישראל הייתה מבודדת היא בגלל שהיא הייתה חלשה. אף אחד לא רוצה להיות חבר של החלש, כולם רוצים להיות חבר של החזק", הוא הוסיף.

 

לדבריו, "הוא שינה את הכלכלה של ישראל לקפילטיסטית, שוק חופשי, כלכלה משגשגת ועכשיו ישראל עקפה את יפן במדד התל"ג, שזה לא יאומן. אנחנו עומדים לעקוף את צרפת ואפילו את בריטניה בשנים הקרובות. ללא משאבים טבעיים, ללא אוכלוסייה של מיליארדים, רק הכוח של המוח. של המוח היהודי".

מפגינה ליאיר נתניהו:

דברי נתניהו הבן בנוגע ל"טבח בכורדים" מגיעים על רקע החלטת טראמפ לפני כחודש להסיג את הכוחות האמריקניים מצפון-מזרח סוריה, ולנטוש את הכורדים שנלחמו לצד ארה"ב נגד דאעש. ההחלטה סללה את הדרך לפלישה הטורקית לאוטונומיה הכורדית. הכורדים זעמו על נטישת חיילי ארה"ב מהאזור, האשימו את ארה"ב בבגידה ואמרו שטראמפ מפקיר אותם למותם.  

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו גינה את המבצע הצבאי של טורקיה בצפון סוריה לאחר שהחל ואמר כי "ישראל מגנה בתוקף את הפלישה הצבאית של טורקיה למחוזות הכורדיים בסוריה ומזהירה מפני טיהור אתני של הכורדים על ידי טורקיה ועושי דברה. ישראל תעשה כל מאמץ להגיש סיוע הומניטרי לעם הכורדי האמיץ". 

 

עם זאת, גם בדברי הגינוי שלו, נתניהו נמנע מלבקר את ארה"ב על הסגת כוחותיה מצפון סוריה ולא הזכיר את החלטת הנשיא טראמפ לאפשר למעשה את המבצע הטורקי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים