שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  ראש עיריית מעלות תרשיחא ביטל את הקרנת "לאה צמל, עורכת דין"

  בעקבות פנייתה של מירי רגב, ראש עיריית מעלות תרשיחא ביטל את הקרנת הסרט "לאה צמל, עורכת דין" בפסטיבל דוקאביב שמתקיים בעירו. הנהלת הפסטיבל הודיעה כי תקיים הקרנה חלופית בקיבוץ כברי: "לא ניתן יד בשום צורה לצנזורה ולהשתקה"

   

  סערת לאה צמל ממשיכה: ראש עיריית מעלות תרשיחא, ארקדי פומברץ, החליט לבטל היום (ה') את הקרנת הסרט "לאה צמל, עורכת דין" בפסטיבל דוקאביב גליל, בעקבות פנייתה של שרת התרבות מירי רגב, שביקשה ממנו למנוע את ההקרנה.

   

  "כמי ששכל את דודו ורבים מחבריו הטובים כתוצאה מאירוע לחימה אני מודע לרגשות העזים שהנושא מעורר", כתב במכתב שנשלח הבוקר. "כראש עיר שקשוב לרגשות התושבים ולאור העובדה שנושא הסרט עלול להפר את המרקם המיוחד שקיים בעיר, הוריתי על ביטול הקרנת הסרט וזאת למרות ההכשר שניתן על ידי משרד התרבות והספורט".  

   

  לאה צמל (צילום: אוסף פרטי)
  מתוך "לאה צמל, עורכת דין"(צילום: אוסף פרטי)

  הסרט "לאה צמל, עורכת דין" של רחל לאה ג'ונס ופיליפ בלאוש, עוסק בעורכת הדין לאה צמל שמקדישה את חייה להגנה על פלסטינים, חלקם מחבלים מוכרים. הוא היה אמור להיות מוקרן במעלות תרשיחא במסגרת השלוחה הצפונית של פסטיבל דוקאביב שנפתח היום. זו כמובן לא הפעם הראשונה שהסרט מעורר סערה. עם זכייתו בפרס הראשון בפסטיבל דוקאביב האחרון, מפעל הפיס החליט לשקול מחדש את התמיכה בו, אולם לבסוף חזר בו

   

  מירי רגב, שיזמה את הפנייה לפומברץ קראה להחלטה בהודעה לתקשורת כ"ניצחון נוסף במאבק ארוך נגד מהללי המחבלים". 

   

  בפסטיבל דוקאביב הגיבו להחלטה: "ליבנו יוצא אל המשפחות השכולות. יחד עם זאת דוקאביב חייב להמשיך ולפעול באופן עצמאי עם חופש פעולה אמנותי, כפי שהיה לו מאז ומתמיד, וזאת כדי להמשיך ולהקרין קולנוע איכותי ומגוון המציג גם מציאות חיים מורכבת ומאתגרת. זהו תפקידנו ורק כך נוכל להמשיך ולקיים את פעילותנו במעלות תרשיחא גם בעתיד. אנו קוראים לראש עיריית מעלות תרשיחא ארקדי פומרנץ, לחזור בו מהחלטתו לבטל את הקרנת הסרט 'לאה צמל: עורכת דין' כדי לתת לקהל את הזכות והכבוד לבחור באופן חופשי".

   

  בהמשך הודיעו בפסטיבל כי בכוונתם להקרין את הסרט בכל מקרה: "הנהלת פסטיבל דוקאביב גליל החליטה להקרין את הסרט 'לאה צמל, עורכת דין' ביום שבת 9.11 בשעה 15:00 באולם המופעים מטה אשר בקיבוץ כברי, במקום בהיכל התרבות במעלות תרשיחא שנסגר בפני הקרנת הסרט בהוראת ראש העיר ארקדי פומרנץ. כמו כן, אתר דוקאביב יפתח ערוץ צפייה ישירה בסרט ל-24 שעות החל משבת ה-9 בנובמבר ב-18:00. פסטיבל דוקאביב גליל מוחה בכך על ההחלטה השרירותית והחד צדדית מצידו של ראש העיר להתערב בתכני הפסטיבל ולצנזר את הסרט הזוכה במקום הראשון בפסטיבל דוקאביב תל אביב".

   

  "ההחלטה להקרין את הסרט במקום חלופי נובעת מתוך אחריות שיש לפסטיבל לקהל הצופים הנאמן שלנו, ליוצרים וליצירה דוקומנטרית. הנהלת הפסטיבל לא תיתן יד בשום צורה לצנזורה ולהשתקה של יצירות מתחום התרבות והאמנות ולמהלכים פוליטיים שנועדו לפגוע בשיח המשקף את המציאות בישראל על כל גווניה".

   

  בתוך כך, בעקבות הפרסום הנוכחי, ערוץ HOT8 שהפיק את הסרט, החליט לקיים שידור מיוחד שלו במהלך סוף השבוע הקרוב. "לטובת מירי רגב ומי שטרם הספיק לצפות בו", נמסר מטעם מנכ"לית הערוץ רינת קליין.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אוסף פרטי
  "לאה צמל, עורכת דין"
  צילום: אוסף פרטי
  לאתר ההטבות
  מומלצים