שתף קטע נבחר

ראש השב"כ: סיכלנו השנה יותר מ-450 פיגועים

נדב ארגמן דיבר בכנס בנושא כלי טיס בלתי מאוישים, והתייחס לאתגרים: "טכנולוגיה זה הסיפור ומה שיאפשר לנו להמשיך ולשמור על היתרון היחסי שלנו"

 

 

ראש השב"כ נדב ארגמן אמר בצהריים (יום ה') כי הארגון סיכל יותר מ-450 פיגועים "משמעותיים" השנה. ארגמן, שדיבר בכנס UVID 2019 לכלים בלתי מאוישים בקריית שדה התעופה, אמר כי לטכנולוגיה המתקדמת שמשמשת את מערכת הביטחון יש תפקיד מרכזי בסיכול הפיגועים.

 

"טכנולוגיה זה הסיפור ומה שיאפשר לנו להמשיך ולשמור על היתרון היחסי שלנו. בסוף אנחנו ארגון שיש לו אנשים קודם כל, אנשים מצוינים ותפיסת עולם, סינרגיה בתוך הארגון עם מערכת הביטחון הישראלית ועם המקבילים לנו בעולם - וזה מה שמאפשר לנו לשמור את היתרון היחסי שלנו מול יריבים ואתגרים ומאפשר לסכל מעל 450 פיגועים משמעותיים", אמר ארגמן בכנס שנערך ביוזמת "ישראל דיפנס" ושעסק במערכות כטב"ם.

נדב ארגמן בכנס בנושא כלי טיס בלתי מאוישים (צילום: יואב זיתון)
"הטכנולוגיה והתעשייה הישראלית קרובות ללבנו". ארגמן בכנס בקריית שדה התעופה(צילום: יואב זיתון)

נדב ארגמן בכנס בנושא כלי טיס בלתי מאוישים (צילום: יואב זיתון)
(צילום: יואב זיתון)

נדב ארגמן בכנס בנושא כלי טיס בלתי מאוישים (צילום: יואב זיתון)
(צילום: יואב זיתון)

ראש השב"כ הוסיף כי פעילות זו מאפשרת לאזרחי ישראל "לשמור ולהשתדל לחיות חיים שלווים ביום יום מבלי לדעת מה קורה מתחת לפני השטח. הטכנולוגיה והתעשייה הישראלית תמיד נמצאות אצלנו קרוב ללב, אנחנו רוכשים טכנולוגיות ישראליות ואנחנו משקיעים בטכנולוגיה מתקדמת".

 

לפני שנה אמר ארגמן דברים דומים, ובסקירה שהעניק לחברי הכנסת בוועדת החוץ והביטחון אמר שב-2018 סיכל שב"כ 480 פיגועים. הוא התייחס אז למתיחות ביהודה ושומרון, ואמר שעל רקע ניסיונות חמאס להוציא "בכל הכוח" פיגועים באזור זה, "הצלחנו לסכל בשנה האחרונה 480 פיגועים, מתוך זה עצרנו 219 חוליות חמאס, וסיכלנו 590 מפגעים בודדים. זה היקף גדול מאוד שרק יכול להצביע על היקף הטרור שמתרחש מתחת לפני השטח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד  צויגנברג
ראש השב"כ נדב ארגמן
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים