שתף קטע נבחר

דוברי נתניהו: הרכב והרמקולים - חלק מהקמפיין, לא הטרדה

בערעור על צו החדירה לטלפונים, הדפו יועצי התקשורת של נתניהו את הטענות על הטרדת עד המדינה, ואמרו כי אין "להלבין" את פעולות המשטרה. הם גורסים גם שיש חיסיון על התכתובות, לאור "הקשר ההדוק" שלהם עם שרים, עיתונאים ועורכי דינו של רה"מ

יונתן אוריך עופר גולן (צילום: יואב דודקביץ')
יונתן אוריך ועופר גולן, יועצי התקשורת של נתניהו העומדים במוקד הפרשה(צילום: יואב דודקביץ')
 

יועצי התקשורת של ראש הממשלה בנימין נתניהו, יונתן אוריך ועופר גולן, ערערו היום (ה') לבית המשפט המחוזי ודרשו לדחות את בקשת המשטרה לצו חדירה לטלפונים. "מתברר כי המשטרה הודתה שהתכוונה מראש לתפוס את הניידים ולחדור אליהם מבלי להוציא צו שופט, וכעת לאחר שנתפסה היא מבקשת מבית המשפט להלבין את פעולותיה", נכתב בעתירה. 

 

ביחס לאירוע העומד במרכז החקירה, שליחת מכונית עם רמקולים לביתו של עד המדינה בתיק 4000 שלמה פילבר, נטען בערעור כי המעשה בוצע במסגרת קמפיין הליכוד לבחירות האחרונות, יממה לאחר שפורסמו במהדורת חדשות בטלוויזיה תמלילים של חקירות פילבר. "פרסומים אלה יצרו סערה תקשורתית ופוליטית בעיצומו של קמפיין בחירות. בתגובה לפרסומים אלה, רצו בקמפיין הליכוד להעלות למודעות התקשורתית אמירות אחרות של פילבר ולכן נשלח הרכב - לא במטרה להטריד עד, אלא במטרה תקשורתית-פוליטית להשמיע בתקשורת את אותן אמירות מזכות כחלק מקמפיין הבחירות של מפלגת הליכוד", נכתב בערעור.

 

 

בערעור לבית המשפט המחוזי בתל אביב אמרו פרקליטיהם של דוברי ראש הממשלה: "ההיגיון והצדק מחייבים כי אם פעולות פוגעניות מצד רשויות החוק מגיעים לפתחו ולידיעתו של בית המשפט כבר בשלב החקירה, על בית המשפט לעצור פגיעות אלה כבר בשלב זה. החלטת השלום מעמיקה בצורה אקטיבית את הפגיעה בזכויות המערערים, ומתירה למשטרה להמשיך ולפגוע בזכותם לפרטיות ולהליך הוגן".

  

פרקליטי דוברי ראש הממשלה, עו"ד עמית חדד ועו"ד נועה מילשטיין, יחד עם עו"ד ליאור אפשטיין ועו"ד מאיר ארנפלד המייצגים מעורבים נוספים בפרשה, טענו כי "המשטרה ביצעה ביודעין פעולות לא-חוקיות במהלך החקירה", גם כלפי מעורבים נוספים מלבד גולן ואוריך. עוד אמרו כי המשטרה הטיחה בנחקרים מידע שהופק באופן בלתי חוקי במהלך חקירתם.

 

 

"הנקודה היא מאוד מאוד פשוטה וצריכה להטריד כל אזרח - לא יכול להיות שהמשטרה תיכנס לטלפונים בצורה לא חוקית, תפרוץ אליהם ממש ואחר כך תפנה לבית משפט כדי להלבין את המעשים שעשתה", אמר עו"ד חדד. "זו מהות הערעור והמהות הזו מאוד פשוטה ומאוד צודקת". פרקליטי נתניהו ודובריו הבהירו כי אם בית המשפט המחוזי ידחה את הערעור - בכוונת לפנות לעליון.

  

בערעור נטען גם כי גולן ואוריך הם "מהאנשים הקרובים ביותר לראש הממשלה ולבני משפחתו, ומצויים איתו בקשר יומיומי. במסגרת עבודתם, עוסקים המערערים בסוגיות פרלמנטריות שונות, ובשל כך נמצאים בקשר הדוק עם שרים וחברי כנסת. המערערים נמצאים בקשר ישיר ורצוף עם גורמי תקשורת שונים ובכלל זה ראשי מערכות, עורכים, וכתבים ואף מצויים בקשר שוטף עם עורכי דינו של ראש הממשלה. נוכח האמור, תכתובות רבות של המערערים חוסות תחת שורה של חסיונות - חיסיון פרלמנטרי, חיסיון עיתונאי, חיסיון עורך דין-לקוח". 

 

בבקשת הערעור נכתב כי לנוכח הנימוקים המשפטיים והציבוריים הרבים שהובאו בו, בית המשפט מתבקש להימנע מהוצאת צו חדירה לטלפונים הניידים, ולהורות למשטרה לחשוף את תיעוד חקירתו של אוריך שהוקלדה באופן לא-חוקי לקבוצה פנימית של המשטרה "השלמות 4000".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב דודקביץ'
יונתן אוריך ועופר גולן, דובריו של נתניהו
צילום: יואב דודקביץ'
מומלצים