שתף קטע נבחר

מסע חורפי אל מעבר לחוג הקוטב הצפוני

איילי הצפון, מלון קרח ופיורדים - האגדה הסקנדינבית הפכה בשנים האחרונות נגישה יותר לקהל הישראלי, שגם שמח תמיד לקנח באורות הזוהר הצפוני. טיול חדש לוקח את החוויה הזו צעד אחד קדימה, אל מעבר לחוג הקוטב הצפוני. צפו

בשיתוף החברה הגיאוגרפית

 

הזוהר הצפוני הוא ללא ספק אחת מתופעות הטבע המרשימות ביותר. צפייה בו כוללת לרוב טיול לאיסלנד, פינלנד או לפלנד, לאתרים הגדולים שנבנו למטרה זו. בעוד שמדובר בחוויה מדהימה לכשעצמה, טיול חדש מבקש לקחת את החוויה הזו צעד אחד קדימה ולהגיע להרפתקה גדולה בעיירה קטנטנה דווקא בנורבגיה, שם הסיכוי לצפות באורות הקוטב הוא קרוב ל100%. רענן בן בסט, מנכ"ל החברה הגיאוגרפית, סיפר לנו על הטיול. צפו:

 

 

"למעשה לא בחרנו את נורבגיה בהתחלה", אומר בן בסט. "קודם כל רצינו משהו שמאוד קל לדמיין, את הפנטזיה הזאת, שאנחנו עומדים במרחב באמת פראי, בחושך מוחלט, הכל לבן מסביבנו. אנחנו באיזה מלון נעים ומפנק, עם כוס יין או כל אלכוהול אחר ביד, ורואים את הזוהר הצפוני. ככה זה התחיל. מכל מה שחיפשנו ובדקנו אז מצאנו איזה מקום אחד קטן שקוראים לו אלטה, שמבין כל המקומות בעולם זה המקום עם הסיכוי הכי גבוה לראות את הזוהר הצפוני".

 

לשימוש הכתבה בלבד! זוהר צפוני נורווגיה החברה הגיאוגרפית (צילום: באדיבות החברה הגיאוגרפית)
אורות הקוטב(צילום: באדיבות החברה הגיאוגרפית)

 

לא סתם קוראים לזה מעבר לקוטב הצפוני

"ממש, ממש מעבר לחוג הקוטב. באמת מקום מאוד פראי שמגיעים אליו בטיסה מטרומסו. אלטה ממוקמת באמצע בין הים לבין הרכסים, השמיים יחסית נקיים ו"ווילד" לחלוטין. יש את הרגע הזה שאתה באמת יכול להגיד אני באמת אחד האנשים הבודדים שמגיעים לכאן".

 

לשימוש הכתבה בלבד! זוהר צפוני נורווגיה החברה הגיאוגרפית (צילום: באדיבות החברה הגיאוגרפית)
(צילום: באדיבות החברה הגיאוגרפית)

 

מה שנקרא, גם לא ממוסחר, לא תיירותי עדיין

"מאוד לא ממוסחר וכמובן שזה מתבטא בעלות. זה טיול הרבה יותר יקר מטיולי לפלנד, אבל הוא מייצר את החוויה הבאמת פראית שאותה חיפשנו. אנחנו רוצים את הרגע המזוקק הפראי הזה, שאתה באמת מרגיש כמה אתה קטן מול הטבע, אתה מבין מה זה המשמעות הזאת של שדות הקרח, והשלג, והקוטב הצפוני, ואורות הצפון, האורורה, ושם זה קורה, בנקודה המסוימת הזו".

 

לשימוש הכתבה בלבד! זוהר צפוני נורווגיה החברה הגיאוגרפית (צילום: באדיבות החברה הגיאוגרפית)
(צילום: באדיבות החברה הגיאוגרפית)

 

יש הרבה דברים בטיול הזה, כמו שאמרנו, סקנדינביה וצפון נורבגיה זאת חבילה

"אנחנו בעצם נמצאים בשני מקומות, אחד באלטה וההתחלה תהיה בטרומסו, שזאת עיר נורבגית, מאוד גדולה. קשה לדמיין את זה בחורף הנורבגי, אבל זאת אחת הערים הכי תוססות בסקנדינביה. מלאה בברים, במסעדות ובמדרחובים, מאוד צעירה, מאוד חיה ובועטת. בשני הלילות הראשונים נהיה שם, נסייר ממנה, נעשה שייט בפיורד והליכה על הקרח, גם מפגש עם הלפים, עם האסקימוסים. ממנה טסים לאלטה, ושם מתחילה הרפתקה יותר קיצונית".

 

כמה הכפור משמעותי?

"לא מאוד משמעותי, כי כל פעילות שאנחנו עושים אותה היא פעילות שהלבוש בה הוא מותאם, ומקבלים אותו במקום. קר, אנחנו לא נשב בחוץ ונשתזף, אבל בעיקר בלבוש הרגיל שלנו. גם חשוב לי להדגיש, גם סביב הזוהר הצפוני - בניגוד לכל הרפתקאות החורף, אנחנו ממש עושים סיורי לילה, כולל ארוחות ערב בחוץ, כמה שזה נשמע הזוי, אבל בחוץ זה עם מדורות, עם דברים שמחממים, והכל במטרה לבוא ולראות את זה. אז זה בעצם איזשהו שילוב של פראיות והרפתקאות חורף של אופנועי שלג והזוהר הצפוני".

 

לפרטים נוספים

 

בשיתוף החברה הגיאוגרפית

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות החברה הגיאוגרפית
מסע אל מעבר לחוג הקוטב הצפוני
צילום: באדיבות החברה הגיאוגרפית
מומלצים