שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סטודנטיות נגד ההחלטה לא לחשוף מרצה ששלח הודעות מיניות: "אי אפשר להתגונן"
  אוניברסיטת בן גוריון החליטה שלא לחשוף את שמו של מרצה ששלח מסרונים עם מסרים מיניים לסטודנטית, ועוררה את זעמן של סטודנטיות אחרות: "זה מערער את הביטחון כי את לא יודעת אם זה המרצה שלך". האוניברסיטה: "פועלים בהתאם לחוק"

   

  אוניברסיטת בן גוריון. ארכיון (צילום באדיבות אוניברסיטת בן גוריון) (צילום באדיבות אוניברסיטת בן גוריון)
  אוניברסיטת בן גוריון. ארכיון(צילום באדיבות אוניברסיטת בן גוריון)

   

  סטודנטיות באוניברסיטת בן גוריון יצאו בחריפות נגד החלטת האוניברסיטה שלא לחשוף את שמו של חבר סגל המלמד במוסד האקדמי, למרות שהועמד לדין משמעתי לאחר ששלח מסרונים עם מסרים מיניים לאחת הסטודנטיות. המקרה פורסם לראשונה ב-ynet.

   

  בהודעת האוניברסיטה מחודש אוגוסט, אז התקבלה ההחלטה בעניינו של חבר הסגל, צוין כי הוא "הודה בעבירה של הטרדה מינית והורשע לפי הודאתו". בין היתר נגזר על המרצה השתתפות בהדרכה למניעת הטרדה מינית וקנס כספי בסך 30,000 שקלים אשר יועבר לרשויות האוניברסיטה ויהיה "מיועד להגברת המודעות לנושא הטרדה מינית ומניעת התופעה".  

   

  ווטסאפ ()
  מתוך קבוצת וואטספ של סטודנטיות בבן גוריון

   

  "זה בעיקר מעצבן שאין לנו שמץ של מושג מהם הפרטים של המקרה הזה", אומרת ערבה אשכנזי, סטודנטית בחוג בו מלמד המרצה. "אנחנו לא יודעות מי המרצה וזה לא נראה שיש מישהו שיכול לתת לנו תשובות. זה קצת מערער את הביטחון, כי אתה לא יודע אם זה המרצה שלך ואם זה הוא אז מה היה ולמה הוא ממשיך ללמד? אנחנו מרגישות שהאוניברסיטה סימנה על זה וי ועכשיו 'הכל בסדר'. הייתי רוצה שמישהו מהפקולטה יוציא מייל לסטודנטים ויגיד מה שכן אפשר להגיד בנושא. מה היה התוכן של ההטרדה? זה גורם לחוסר אמון בפקולטה".  ווטסאפ ()
  מתוך קבוצת וואטספ של סטודנטיות בבן גוריון

   

    

  אשכנזי מספרת כי "היו היום מלא שאלות מצד סטודנטים, אבל היו גם כאלו שביקשו שלא נשפוט אותו ושאנחנו לא יודעות מה קרה שם כי יש סיבה לזה. אמרו שאולי זה יהרוס לו את הקריירה, וזה שיח שהוא קצת מרתיח. יש סטודנטית שאנחנו יודעים שנפגעה, ואנחנו רוצות לדעת מה קרה שם. זו התחושה שעולה מהסטודנטיות".

   

  החלטת האוניברסיטה פורסמה כאמור בחודש אוגוסט, אך מאז שמו של המרצה מהחוג למדעי הבריאות, שהודה במעשיו בפני בית הדין של המוסד האקדמי – נאסר לפרסום. גורמים המעורבים במקרה מספרים כי האוניברסיטה משקיעה מאמצים רבים בהסתרת זהותו של המרצה ורק קומץ אנשים מתוך המוסד האקדמי מכירים את כל הפרטים.

   

  המכתב שהוציאה אוניברסיטת בן גוריון ()
  המכתב שהוציאה אוניברסיטת בן גוריון

  "אני חברה בקבוצה שמנסה לשנות את תקנון האוניברסיטה בנושא הטרדות מיניות כדי שמקרים כאלו לא יחזרו, ועושים הכל כדי להסתיר מאיתנו את שמו של המרצה", מספרת סטודנטית נוספת מהמוסד האקדמי. "הסטודנטית שקיבלה את המסרונים ככל הנראה עזבה את האוניברסיטה, אבל עליו שומרים מאוד. הם כנראה נבהלו מהמקרה הקודם של הטרדה מינית מצד מרצה באוניברסיטה, והחליטו הפעם לא לחשוף את שם המרצה".

   

  סטודנטית אחרת כתבה באחת הקבוצות הפנימיות של הסטודנטיות: "שוב אנחנו נתקלות במחסום החיסיון שהאוניברסיטה מתעקשת עליו, ולסטודנטיות אין אפשרות להתגונן מפני המרצה. פרסום דבר העבירה והענישה היה חלקי מאוד ואנחנו סמוכות ובטוחות שרוב קהילת הסטודנטים בקמפוס לא נחשפה אליו כלל, בעיה נוספת שחוזרת על עצמה בהתנהלות האוניברסיטה".

   

  פתיחת השנה האקדמית במוסדות ברחבי הארץ    (צילום : עמית הובר, רועי עידן, אביהו שפירא )

  פתיחת השנה האקדמית במוסדות ברחבי הארץ    (צילום : עמית הובר, רועי עידן, אביהו שפירא )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  יש לציין כי אין זו הפעם הראשונה שמתמודדת האוניברסיטה עם האשמות בדבר הטרדות מיניות מצד חברי הסגל שלה. בעבר הורשע פרופ' דיוויד ניומן, לשעבר ראש הפקולטה למדעי הרוח והחברה באוניברסיטה, בהטרדה מינית של סטודנטית. פרופ' ניומן חזר לאוניברסיטה השנה - אך אינו מלמד.

   

  מאוניברסיטת בן גוריון נמסר בתגובה: "האוניברסיטה מקפידה על סביבת הוראה ומחקר בטוחה עבור כלל הסטודנטים והחוקרים שבה. היא פועלת בהתאם לחוק ולאור נהלי המוסד שעל אכיפתם אינה מתפשרת. במקרים בהם יש עבירה על החוק או על נהליה, פועלת האוניברסיטה באופן נחרץ וברור כנגד מי שהפר אותם, ומקדישה מאמצים ניכרים ועקביים במניעת מקרים אלו. מטבע הדברים, בשל סיבות משפטיות וצנעת הפרט לא נוכל להתייחס למקרים ספציפיים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אליעד לוי
  אוניברסיטת בן גוריון. ארכיון
  צילום: אליעד לוי
  מומלצים