שתף קטע נבחר

נמשך סכסוך העבודה ברשות הטבע והגנים

הוועד מתנגד להפעלת מצלמות אוטומטיות ברכבי הפקחים. התוצאה: עברייני הסביבה מרוויחים והפקחים מוצאים עצמם חשופים לעלילות שווא. ההסתדרות: ההנהלה מייצרת משטר הפחדה

כבר ארבעה חודשים שעובדי רשות הטבע והגנים נמצאים בסכסוך עבודה, בין היתר בגלל ההחלטה להציב מצלמות חדשות ברכבי הפקחים. כתוצאה מהסכסוך עברייני הסביבה מרוויחים בגלל הקושי לתעד את העבירות, והפקחים מוצאים עצמם חשופים לעלילות שווא.

 

עוד התייעלות בבזק: 200 עובדים עוזבים בעלות של 143 מיליון שקל

התבטאויות אסורות: עובדי המדינה מסתבכים ברשת

הוועד מתגמש: נחום ביתן יוכל למכור 10 סניפי מגה

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

משנת 2014 מותקנות מצלמות ברכבי הפקחים, אבל חלקן שייכות לפקחים באופן פרטי והותקנו על ידם, בין היתר כדי למנוע עלילות שווא נגדם. כעת החליטה הרשות להחליף את המצלמות הישנות בחדשות, שיופעלו באופן אוטומטי עם הכניסה לרכב. בוועד טוענים כי מדובר בניסיון לעקוב אחר העובדים.

פקחים של רשות הטבע והגנים (צילום: חיים הורנשטיין)
פקחים של רשות הטבע והגנים (למצולמים אין קשר לכתבה)(צילום: חיים הורנשטיין)

בתגובה אומרים ברשות כי לא תמיד ניתן לסמוך על כך שהפקח יזכור או יספיק להדליק את המצלמה כדי לתעד אירועים, במיוחד בעת אירוע בלתי מתוכנן. עוד נטען כי הפקחים יכולים להפסיק את הצילום או את ההקלטה הקולית או להסיט אותה לכיוון אחר בשל שיקולים אישיים או מקצועיים.

 

הפקחים מסייעים באכיפת חוקי שמירת הטבע ואף תופסים את אלה שפוגעים בה, דוגמת ציידים או רוכבי טרקטורונים הרומסים את השמורות. לא אחת נעזרים הפקחים בתיעוד של המצלמות כדי להוכיח את גרסתם. במקרה אחד ניסה חשוד להאשים פקח בקבלת שוחד, ורק בזכות הסרטון הוכח כי הפקח צודק והחשוד משקר. בנוסף, התיעוד חיוני לאיסוף ראיות ולהגשת כתבי אישום נגד חשודים.

 

ההנהלה נמצאת במו"מ עם הוועד אך בינתיים אין תוצאות. אנשי הוועד בראשות דודי קרן התבטאו בחריפות נגד מנכ"ל רט"ג, שאול גולדשטיין, ואף טענו שהוא פועל כרודן. "ניסינו בכל דרך לפתור מחלוקות קיימות בדרכי שלום. לצערנו, בהנהלה מעדיפים את דרך המאבק, את דרכי המלחמה", אומרים בוועד.

 

מההסתדרות נמסר: "כחצי שנה לאחר חתימת ההסכם הקיבוצי החלה ההנהלה להוציא אל הפועל הנחיות חד-צדדיות פוגעניות ודורסניות, ולפיהן עובדי הרשות החלו להיות מושא למעקב תדיר ויומיומי על ידי ההנהלה. הנהלת הרשות עושה שימוש במיקום העובדים, בין היתר על מנת לייצר משטר הפחדה, וזאת כאשר העובדים מקפידים למלא את עבודתם נאמנה. המצלמות מותקנות ברכבי העובדים אך אופן הפעלתן אינו מוסדר כמתבקש וכנהוג זה שנים רבות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים הורנשטיין
פקחים של רשות הטבע והגנים (למצולמים אין קשר לכתבה)
צילום: חיים הורנשטיין
מומלצים