שתף קטע נבחר

סבן בהודעה רשמית: מוותר על אחזקותיי בפרטנר

בעל השליטה בחברת הסלולר הודיע למשרד התקשורת שלא יעמוד בהחזר ההלוואה, ועד לאישור המשרד ימונה נאמן. תאגיד הענק האצ'יסון מהונג קונג צפוי להשתלט על החברה, והחל כבר בהליך בקשת קבלת היתר השליטה. קבוצת סבן: נישא לבדנו את ההפסד בפרטנר

משחרר את פרטנר: רשת הסלולר הודיעה הבוקר (א') לבורסה באופן רשמי כי בעלת השליטה בה, קבוצת סבן שבשליטת חיים סבן, מוותרת על אחזקותיה ב-30% ממניותיה. סבן לא מתכוון לפרוע חוב של 300 מיליון דולר לקבוצת האצ'יסון הסינית שבסיסה בהונג קונג, ויעביר אליה את מניות השליטה בפרטנר המשועבדות לו תמורת ההלוואה.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו 

 

חיים סבן יוצא מפרטנר: "לא סביר שיושג הסכם עם האצ'יסון"

עוד טלטלה מסתמנת בשוק התקשורת: חיים סבן מוותר על ההשקעה בפרטנר

חיים סבן במגעים לרכישת פרטנר מבן דב

 

לפני כחודש וחצי הודיע סבן כי לא סביר שיגיע להסכמות מול האצ'יסון, בראשות המיליארדר לי קא שינג, בנוגע למימוש השעבוד על מניותיו. עתה הודיעה הקבוצה באופן רשמי למשרד התקשורת כי לא תעמוד בהחזר ההלוואה. בכך, למעשה, סבן מאפשר להאצ'יסון להשתלט על פרטנר. הוא יוצא מההשקעה בהפסד של 175 מיליון דולר שבו הוא נושא לבדו.

קבוצת סבן מוותרת על אחזקותיה בפרטנר. חיים סבן באירוע של החברה (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
קבוצת סבן מוותרת על אחזקותיה בפרטנר. חיים סבן באירוע של החברה(צילום: עופר עמרם)
 

בהודעה לבורסה נכתב: "ס.ב. ישראל (החברה של סבן) מסרה הודעה על אירוע הפרה לאדוונט ולנאמן על פי השטרות, כי לא צפויה להיות לה יכולת לעמוד בהחזר החוב הקבוע בשטרות בתאריך הפירעון הסופי, 29 בינואר 2020. ס.ב. ישראל הודיעה למשרד התקשורת על הודעת ההפרה וכי הודעת הפרה כזו עשויה להוביל להגשת בקשה למינוי כונס נכסים על המניות המשועבדות על ידי ס.ב. ישראל לאדוונט להבטחת התחייבויותיהם של הגורמים המדווחים הנובעות משטרות החוב. מימוש השעבוד על המניות המשועבדות כפוף להסכמה מראש ובכתב של שר התקשורת".

 

במקביל לדיווח הבורסאי, פרסמה קבוצת סבן את ההודעה הבאה: "השקענו בפרטנר ב-2013 כדי להפוך אותה לקבוצת התקשורת המתקדמת ביותר בישראל. היום פרטנר מספקת את שרותי הסלולר האיכותיים ביותר, הטלוויזיה הרב-ערוצית החדשנית ביותר ומובילה בפרישת סיבים אופטיים ברחבי הארץ. כל זאת, למרות כל הקשיים, הכשלים המשמעותיים והמחסומים הרגולטורים שהוצבו בדרך. קבוצת סבן היא זאת שנושאת לבדה בכל ההפסד שנגרם לה, ללא כל השתתפות מצד גורמים פיננסיים והציבור בישראל".

 

"אנו מודים לקבוצה מופלאה של מנהלים ועובדים, בהנהגתו של המנכ"ל איציק בנבנישתי, שהציבו את פרטנר כמובילה איתנה ומובהקת בשוק התקשורת הישראלי. יש לנו בטחון מלא בהנהלה המצוינת ובדרך של החברה. המחויבות של הקבוצה ושל בעל השליטה בה חיים סבן לתמיכה במדינת ישראל, באינטרסים שלה בכלל וביחסי ישראל - ארה"ב בפרט, תישאר איתנה.

 

 

"פעילותה של קרן הפילנתרופיה שלנו בישראל בנושאי בריאות, רווחה ולמען חיילי צה"ל תימשך במלוא התנופה. מתוך הערכה הרבה ליצירתיות וליכולות יוצאות הדופן של היזמים, המנהלים והעובדים הישראלים, הפועלים במדינה ומחוצה לה, בכוונתנו להרחיב את פעילותה של קרן ההון סיכון שלנו, סבן וונצ׳רס, שמשקיעה בהייטק הישראלי".

 

האצ'יסון החלה כבר בהליך בקשת קבלת היתר השליטה בפרטנר. בסוף אוקטובר החליט הקבינט המדיני בטחוני להקים ועדה תחת משרד האוצר שתפקח על השקעות זרות במשק הישראלי, בדגש על השקעות מסין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים