שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  בפעם השנייה השנה: ביהמ"ש ביטל תוכנית לבניית שכונה חדשה ליד נמל אשדוד

  מדובר בתוכנית ענקית לבניית 3,000 דירות מדרום מזרח לנמל אשדוד. העותרות טענו כי השטח עליו מתוכננת השכונה משמש היום חיץ בין הנמל לשכונת המגורים, ובניית השכונה תקרב את האוכלוסייה לנמל ולמטרדי רעש, ריח וחומרים מסוכנים שמשונעים בנמל

  בפעם השנייה תוך שנה בית המשפט לעניינים מנהליים ביטל תוכנית לבניית 3,000 דירות מדרום מזרח לנמל אשדוד , שאושרה פעמיים על ידי הותמ"ל וקודמה על ידי רשות מקרקעי ישראל. מדובר בתוכנית ענקית לבניית שכונה חדשה המכונה פארק לכיש, על שטח של 612 דונם שבה אמור להבנות גם אצטדיון הכדורגל החדש של אשדוד. פסק הדין יאלץ את המדינה לפנות לבג"ץ או לבטל לחלוטין את התוכנית.

   

  >> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

   

  נמל אשדוד ייאלץ להשוות שכר נשים וגברים

  עבודת נמלים: לראשונה זה עשור נמל חיפה השאיר קצף לנמל אשדוד

  חשיפה: כך ייראה נמל אשדוד החדש

   

  בינואר השנה, גד גדעון, שופט בית המשפט לעניינים מנהליים בבאר שבע קיבל את עתירת התאחדות התעשיינים - באמצעות עו"ד רון צין - חברת נמל אשדוד וחברת נמלי ישראל כנגד התוכנית שאושרה לראשונה על ידי הותמ"ל במאי 2018, והורה לדון בה מחדש. העותרות טענו כי השטח עליו מתוכננת השכונה משמש היום חיץ בין הנמל לשכונת המגורים, וכי בניית השכונה תקרב את האוכלוסייה לנמל ולמטרדי רעש, ריח וחומרים מסוכנים שמשונעים בנמל.

  נמל אשדוד (צילום: גדי קבלו)
  נמל אשדוד. הקירבה מסוכנת(צילום: גדי קבלו)

  השופט קיבל טענה זו ואת הטענה כי המדינה התעלמה ממסמך של המשרד להגנת הסביבה בנושא של מרחק ההפרדה הראוי של שטחי ציבור ממקורות סיכון.

   

  צפו: ביקור שכונה באשדוד

  צפו: ביקור שכונה באשדוד

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  קרוב מידי לשכונה החדשה

  בעקבות פסק הדין הזה הותמ"ל שוב דנה בתוכנית ובאפריל השנה אישרה אותה בשנית. בעקבות זאת הגישה התאחדות התעשיינים עתירה נוספת ובה דרשה לבטל את ההחלטה השנייה של הותמ"ל ולערוך דיון משמעותי בהתנגדויות לתוכנית מול חוקר כפי שנהוג באופן קבע בהליכים להפקדת תוכנית. ובמיוחד דיון במרחקי ההפרדה בין מקור הסיכון - נמל אשדוד - לשכונה החדשה.

   

  גם הפעם גדעון קיבל את עתירה ההתאחדות ופסק כי "החלטת הותמ"ל עומדת בניגוד ברור לפסק הדין הקודם (שהורה לבטל את אישור התוכנית, א"ג) שהינו פסק דין חלוט. ההסברים המנומקים מדוע אין מניעה לאשר את התוכנית כבר בשלב זה, אינם עשויים, לסברתי, להתקבל כעת, ואף אין לבחון אותם לגופן, נוכח פסק הדין החלוט.

   

  "יתרה מכך, הסברים אלה, צריכים היו לסברתי, לעמוד בפני הותמ"ל בעת הדיון בתוכנית ובהתנגדויות, תוך מתן אפשרות למתנגדים לתוכנית, ובכללם העותרת, להתייחס אליהם".

   

  יו״ר ועדת הסברה בהתאחדות התעשיינים, ד״ר רון תומר, מסר: ״במקום שאלפי ישראלים יופתעו שהדירה שרכשו נמצאת בצמוד לנמל בו מתקיימת פעילות תעשייתית, עדיף לחשוב לפני שמתכננים מתחמי דיור. אמנם המדינה והעירייה לא חשבו על אותם תושבים עתידיים ועל ההשפעה של שכונת מגורים בצמוד לנמל גדול, אבל לפחות בית המשפט תפקד כמבוגר אחראי ומנע את המחדל הצפוי הזה. התאחדות התעשיינים תמשיך להלחם בנחישות כדי לאפשר פיתוח תשתיות שיסייעו לתעשייה ויאפשרו לה לצמוח ולהיות תחרותית כמו שהוכיחה במקרה זה״.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים