שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  גאווה: בגיל 19 מאג'ד זכה באליפות העולם בהורדות ידיים

  מאג'ד זינאתי בן ה-19 נכנס לענף הורדות הידיים רק לפני שלוש שנים וכבר עושה חיל. גם ליקוי השמיעה ממנו הוא סובל לא עוצר אותו. בשבוע שעבר הוא זכה באליפות העולם בקטגוריית לקויי שמיעה במקום הראשון והיד עוד נטויה

  בשבוע שעבר הוכתר מאג'ד זינאתי מהכפר אבו סנאן כמנצח הגדול באליפות העולם בהורדות ידיים בקטגוריות לקויי שמיעה שהתקיימה בעיר קונסטנצה, רומניה. מאג'ד, רק בן 19, אך בשלוש השנים האחרונות מביא לנו הרבה כבוד בעולם בענף הלא פשוט והתובעני.

   

  כתבות נוספות:

  לאחר שעזבה את הדת - בינה הפכה למפתחת גוף

  לא נותנים למגבלה לעצור אותם: קבוצת הרכיבה לקטועי גפיים

  רק הם – והאופניים: זוג החברים שחצה את ארצות סקנדינביה ברכיבה

   

  מאחוריו רצף של זכיות משמעותיות שמוכיחות כי הצעיר חדור המטרה קורץ מהחומר הנכון, כאשר בין היתר זכה באליפות אירופה בשנה שעברה ומכהן כאלוף ישראל הנוכחי. באליפות העולם האחרונה הוא אף קטף גם את המקום החמישי בקטגוריה רגילה עד גיל 21.

   

  בשיחה עם ynet, שהתבצעה בעזרתו של אביו, מספר הגבר הצעיר כיצד התגלגל לתחום, עד כמה המגבלה שלו נוכחת בשגרת התחרויות והאימונים, ומהם הדברים הנדרשים בכדי להצליח בענף לא פשוט כמו הורדות ידיים.

   

  "זה התחיל עוד בתקופת בית הספר עם חברים, היינו מתחרים בינינו הרבה", מספר מאג'ד, "ולפני 3 שנים שמעתי על עמותת יד חזקה ומאז אני אצלם. העמותה הזו לוקחת אחריות על ספורטאים בתחום הורדות הידיים – מספקת להם תכנית אימונים, מלמדת אותם טכניקות ואיך לתקוף את היריב".

   

  עד מהרה בלט הצעיר ביכולותיו והחל להראות הישגים בתחרויות מקומיות שונות, הרבה בזכות הכוח הפיזי הגדול בו הוא ניחן, אך לא רק בזכותו. "הורדות ידיים זה עולם ומלואו, זה לא רק להוריד יד – אלה טכניקות, שיעורים ותרגילים. מקצוע של ממש שצריך לחיות בכל יום", הוא מסביר.

   

  צפו במאג'ד מכריע את היריב באליפות העולם:

   

   

  הוא מתאמן בשיגרת אימונים אינטנסיבית, כמעט בכל יום במהלך השבוע. תכנית האימונים מורכבת מתרגילים שונים לחיזוק קבוצת שרירי הידיים – האצבעות, האמות, היד הקדמית והאחורית, כאשר מרבית האימונים מתבצעים על גבי שולחן ייעודי המותאם במיוחד לשם כך. "לא ניתן לעשות את האימונים האלה על שולחן רגיל", הוא מבהיר.

   

  גם בפן התזונתי הוא לא נח על השמרים ועובד לפי תפריט תזונתי מדוקדק אשר הותאם במיוחד בשבילו. "יש עלי מעקב צמוד מבחינת תזונה ואימונים. זה עולם שלם, אימון לבד בהחלט לא מספיק", הוא אומר. "אי אפשר להתאמן ולאכול איך שבא לך ופשוט להגיע לתוצאות. עד שאתה לא נכנס לזה אתה לא באמת מצליח להבין עד כמה זה מורכב".

   

  על אף שהוא נולד עם ליקוי שמיעה ונעזר בשתל אשר מסייע לו לשמוע, טוען מאג'ד שהמגבלה אינה מפריעה לו כלל וכלל. "אמנם נולדתי עם ליקוי בשמיעה אך מבחינת כוח וטכניקה אני כמו כל בנאדם רגיל", הוא אומר, "כשאני עולה לתחרות אני מוריד את המכשיר ועל ידי סימנים מיוחדים מסמנים לי מתי הקרב מתחיל או נגמר. זה ממש לא נוגע לפן הפיזי. הדבר היחיד ששונה אצלי הוא שצריך להבין את השופט – מתי להתחיל ומתי להפסיק, ובגלל זה אני מסתמך יותר על הסימנים מאשר על הדיבור עצמו".

   

  במסגרת התחרויות מתחלקים המתחרים כל אחד לפי קטגוריית המשקל והגיל שלו. לאחר שנקבעים שלושה מנצחים לכלל קטגוריה נערך קרב אלוף האלופים בין כל המנצחים עד שלבסוף מוכתר המנצח הגדול.

   

  מאג'ד זינאתי ()
  "מבחינת כוח אני כמו כל בנאדם רגיל". מאג'ד זינאתי

   

  מה לדעתך נדרש בשביל להיות ממש טוב בהורדת ידיים?

  "קודם כל רצון טוב והתמדה באימונים. צריך להתאמן כמעט כל יום, הרבה אימונים על השולחן.,לא רק אימוני כושר ודברים כאלה אלא גם הקפדה על שיגרת תזונה נכונה. הקשיים היחידים הן פציעות שיכולות לקרות. לפעמים נקרע גיד או פציעה אחרת ביד ואז צריך לעשות הפסקה".

   

  מה התוכניות לעתיד?

  "מפה השמיים הם הגבול. אני רוצה להגיע לטופ 8 בעולם וזה הכל עניין של כוח רצון והתמדה. בינואר הקרוב יש לנו את אליפות ישראל ובמאי אח"כ הקרוב אליפות אירופה. אני אף פעם לא מסופק ממה שהשגתי, תמיד רוצה עוד ועוד".

   

  מאג'ד זינאתי באליפות העולם בהורדות ידיים ()
  מאג'ד זינאתי באליפות העולם

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  כיצד הפך מאג'ד זינאתי לאלוף העולם בהורדות ידיים?
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים