שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  נכדו של רבין לנתניהו: "3 כתבי אישום מוגשים נגדך, לא נגד חצי עם"

  נמשך העימות בין יונתן בן ארצי לרה"מ. לאחר שנתניהו אמר בכנסת כי "האזכרה הפכה להשתלחות פוליטית בוטה ומבישה", ענה לו הנכד בציוץ: "מהבוקר נתניהו מנסה ליצור קשר בין מצוקתו המשפטית לרצח רבין. את סבי רצח יגאל עמיר, לא חצי עם. 3 כתבי אישום מוגשים נגדך, לא נגד חצי עם". דליה רבין באירוע תנועות הנוער: "יום ארוך של הרבה מדי דיבורים"

   

   

  נמשך העימות בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לנכדו של רבין, יונתן בן ארצי. בציוץ שפרסם הערב (ראשו) הנכד, הוא כתב: "מהבוקר נתניהו מנסה ליצור מצג כאילו יש קשר בין המצוקה המשפטית שלו לרצח רבין. אדוני ראש הממשלה היוצא, ריד מיי ליפס: את סבא שלי, ראש הממשלה יצחק רבין, רצח יגאל עמיר, ולא חצי עם. שלושה כתבי אישום מוגשים נגדך, ולא כנגד חצי עם. אל תערבב".

   

  נתניהו: "אומרים יום-יום שאני בוגד, ואיש לא מגנה"

  נאום הנכד והסערה: "ישראל קורסת. דבק רבב? תפרשו"

   

  הנכד יונתן בן ארצי לנתניהו: "קחו אחריות"    (צילום: סנטרל הפקות)

  הנכד יונתן בן ארצי לנתניהו: "קחו אחריות"    (צילום: סנטרל הפקות)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  נתניהו במליאה לזכרו של רבין    (צילום: ערוץ הכנסת)

  נתניהו במליאה לזכרו של רבין    (צילום: ערוץ הכנסת)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   

  נתניהו נגד נכדו של רבין: האזכרה הפכה להשתלחות פוליטית בוטה ומבישה (צילום: עמית שאבי)
  נתניהו נגד נכדו של רבין, אחר הצהריים במליאה(צילום: עמית שאבי)

   

  הציוץ הזה הגיע בהמשך למתקפות הדדיות בטקסים השונים ביום הזיכרון ה-24 לרצח ראש הממשלה. זה החל בנאומו של נתניהו בטקס האזכרה הממלכתי בהר הרצל, נאום שחלק גדול ממנו הוקדש דווקא למתקפה של נתניהו על מבקריו. "עלינו לעשות כולנו יחד להתייצב נגד התופעות הללו ונגד כל ניסיון להכתים הציבור שיושב כאן בכתמים של אותו קומץ קיצוני", אמר יו"ר הליכוד.

   

  יונתן בן ארצי, שנאם אחריו, אמר כי "המדינה קורסת" ותיאר את מצבם של מוסדות השלטון אחרי כמעט שנה בלי ממשלה. "אין תקציב, אין מדיניות, אין תוכנית, אין דרך. בתי החולים מפוצצים, המדינה בפקקים, אין מפכ"ל למשטרה, המטכ"ל מתקשה לקבל הנחיות פעולה ברורות", אמר נכדו של רבין.

   

  אז, מבלי לומר את שמו של נתניהו, אמר כי "שנות שלטון רבות גרמו לכם לשכוח מה זה להיות בן אדם. תהיו בני אדם. אני קורא לך ולכולכם מכאן לעשות את מה שאתם יודעים שהוא הדבר הנכון עבור מדינת ישראל בעת הזו. קחו אחריות על מעשיכם. אם דבק בכם רבב זוזו הצידה, תפרשו מתפקידכם, לכו לביתכם והתמודדו עם הטענות האישיות נגדכם. אם תנוקו, תוכלו לחזור, כפי שעשה רבין. גם אתם יודעים, אין אדם שהוא מעל המדינה".

   

  שעה קלה לאחר מכן נאם נתניהו בישיבת הכנסת המיוחדת לזכר רבין, ותקף: "לצערי גם השנה היו מי שהחליטו לנצל את האזכרה הממלכתית להשתלחות פוליטית בוטה ומבישה. זה קרה אחרי שהעצרת בכיכר רבין הפכה השנה למפגן פוליטי של כחול לבן. רבים פנו אליי בימים האחרונים והפצירו בי לא להגיע לאזכרה הממלכתית לאחר מה שהתרחש בה בשנה שעברה, ואמרתי להם 'אני אגיע', כי רבין היה ראש הממשלה של כולנו. אבל זה לא עזר. כי אחרי העצרת הפוליטית באה האזכרה הפוליטית".

   

  דליה רבין במעגלי שיח לזכרו של אביה

  דליה רבין במעגלי שיח לזכרו של אביה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   
  דליה רבין פילוסוף במעגלי שיח לזכרו של יצחק רבין בכיכר רבין בתל אביב (צילום: קובי ריכטר, TPS)
  "יום ארוך של הרבה מדי דיבורים". דליה רבין באירוע תנועות הנוער (צילום: קובי ריכטר, TPS)

  דליה רבין באסיפת תנועות הנוער כיכר רבין בתל אביב לזכר של יצחק רבין (צילום: מוטי קמחי )
  (צילום: מוטי קמחי )
  בתוך כך, בתו של רבין, דליה רבין, השתתפה באירוע של תנועות הנוער לזכרו. "24 שנים לרצח, ונראה בתום היום הארוך הזה שהפצע עוד מדמם מאוד", אמרה בכיכר רבין בתל אביב. "יום ארוך של הרבה מדי דיבורים, כיף לסיים אותו פה אל מול המוני הנוער שבאו לקיים שיח פתוח בין כל חלקי העם, בלי האשמות בלי מטעני מרמור ונקמה.

   

  "נעים להיות בחברתכם ולראות אתכם מקיימים כאן את המורשת שלו, זו המורשת של יצחק רבין - להתאסף כאן, נוער מכל הארץ ומכל התנועות, ולקיים דיונים על הפרשיות שמכאיבות לכולנו כדי לנסות ולקיים הסכמה שמותר לא להסכים וצריך לדבר על כך. אני מודה לכם מקרב לב על האספה הישראלית ועל קיומה, ומאחלת שניפגש כאן גם בעוד שנה", כך דליה רבין.

   

  תומר שמוקלר, מתנועת דרור ישראל וממארגני "אסיפה ישראלית", אמר: "24 שנים לרצח ולאט לאט אנו מצליחים להפוך את יום הזיכרון ליום שבו המוני ישראלים - דתיים וחילונים, יהודים וערבים - מציינים את הדמוקרטיה, מתווכחים עליה, כואבים אותה ואוהבים אותה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סנטרל הפקות, ראובן קסטרו
  יונתן בן ארצי ונתניהו
  צילום: סנטרל הפקות, ראובן קסטרו
  מומלצים