שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מכה לעוטף עזה: קיצוץ של מיליונים במענקי האיזון לשלוש רשויות

  בעקבות שיפור בדירוג הסוציו-אקונומי, קיצץ משרד הפנים לאחרונה מיליוני שקלים לשלוש רשויות: שדרות והמועצות האזוריות שער הנגב וחוף אשקלון. איתמר רביבו, ראש מועצת חוף אשקלון: "במקום שמדינת ישראל תחזק את אזרחיה - היא מחלישה אותם"

   

  ההרס במקום נפילת הרקטה בשדרות (צילום: בראל אפרים)
  (צילום: בראל אפרים)

  פרסום ראשון: משרד הפנים קיצץ לאחרונה מיליוני שקלים ממענקי האיזון - שמטרתם לגשר על הפער שבין ההכנסות להוצאות לצורך איזון המצב הסוציו-אקונומי - לשלוש רשויות בעוטף עזה: שדרות והמועצות האזוריות שער הנגב וחוף אשקלון.

   

  הסיבה לקיצוץ, כך מתברר, היא שיפור בדירוג הסוציו-אקונומי של אותן רשויות - שמתמודדות עם מצב ביטחוני מורכב כל העת.

   

  כך למשל, לעיר שדרות קיצצו שישה מיליוני שקלים מתקציבי האיזון. ראשי המועצות הביעו זעם: "מענקי האיזון, שנועדו לייצר שוויון הזדמנויות ושוויון ביכולות הפיתוח בין רשויות 'עשירות' לבין רשויות 'עניות', נמדדים על פי פרמטרים הקובעים מהי רשות 'ענייה' ומהי רשות 'עשירה'. אף אחד מהפרמטרים האלו אינו לוקח בחשבון את הסיטואציה הייחודית, הבעייתית והמתמשכת איתה נאלצות רשויות עוטף עזה להתמודד. כל בעיה שגרתית איתה מתמודדת רשות בישראל, תופסת ממדים רחבים יותר בקרב רשויות העוטף".

   

  גם ראש מועצת שער הנגב, אופיר ליבשטיין, התייחס להחלטה: "יישובי שער הנגב הם לא רק פריפריה גאוגרפית או פריפריה חברתית. אנחנו הקו הקדמי של מדינת ישראל. אם ייפול 'המוצב' הקדמי, תיפולנה כל ערי ישראל. פיתוח העוטף הינו אינטרס לאומי שיש לתת עליו את הדעת. לא יתכן שיד אחת מדברת על לתמוך ויד אחת מקצצת. הפרמטרים על פיהם בוחנים את גובה מענק האיזון לא רלוונטיים בעוטף עזה ויש להחריג את הרשויות בעוטף. קיצוץ של 50% במענק האיזון של שער הנגב הוא מכה אנושה ליכולת שלנו להמשיך ולצמוח".

   

  ההרס במקום נפילת הרקטה בשדרות (צילום: בראל אפרים)
  הרס מרקטה בשדרות. ארכיון(צילום: בראל אפרים)

  מטחי הרקטות שנורו אל שדרות והמועצה האזורית שער הנגב בשבוע שעבר היו תזכורת נוספת לתושבים בנוגע לשגרת החיים הבעייתית שאותה הם נאלצים לנהל. ראש העיר שדרות אלון דוידי הביע את זעם הציבור כלפי מקבלי ההחלטות נוכח אוזלת ידה של הממשלה והמדיניות הרופסת, לטענתם, בנוגע לאיום הקסאמים.

   

  "אצלנו לא ממשיכים הלאה, אנחנו חיים את המציאות הקשה הזו כל הזמן. פעם אחר פעם מוצאים את עצמנו רצים כמו מטורפים למקלטים. יש כאן טרור שמתנהל כבר יותר מ-18 שנים. אמרתי גם לראש הממשלה וגם למפקדים בשטח - הגיע הזמן לתת להם בראש. השרים ויתר הבכירים שומעים מאיתנו את אותם הדברים כל הזמן, לא ייתכן שמנהיגי הטרור חיים חיי חופש, בעוד שאנחנו לא יכולים לעצום עיניים בלילות", אמר דוידי.

   

  יותר מעשר רקטות נורו על עבר העוטף במטח האחרון. אחת הרקטות פגעה בחצר בית פרטי בשדרות. בני המשפחה שהו במרחב מוגן במבנה סמוך ולא נפגעו. נזק נגרם למבנה ולכלי רכב שחנו באזור. בתגובה לירי תוקף צה"ל מטרות ברצועה.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: בראל אפרים
  הרס מרקטה בשדרות. ארכיון
  צילום: בראל אפרים
  מומלצים