שתף קטע נבחר

צה"ל בעקבות החיסול בעזה: פגענו במדויק בחדר שבו שהה הבכיר

דובר צה"ל מסר פרטים נוספים על פעולת החיסול הנדירה בעזה: "חיכינו שבוע ומצאנו הלילה את ההזדמנות לפגוע בו עם מינימום פגיעה באזרחים. פגענו ספציפית בחדר שבו שהה מבלי להחריב את המבנה כולו". לדבריו, צה"ל לא חוזר למדיניות החיסולים

דובר צה"ל תת-אלוף הדי זילברמן מסר הבוקר (יום ג') בעקבות חיסולו של בכיר הג'יהאד האיסלאמי בהא אבו אל-עטא בעזה כי צה"ל נערך לתגובה רקטית נרחבת של הג'יהאד האיסלאמי, כולל על מרחבים במרכז הארץ. בתדרוך לכתבים שפך אור על פעולת החיסול הנדירה ברצועת עזה: "הייתה לנו הזדמנות וחיכינו לה, במשך שבוע. מצאנו את האפשרות הלילה לפגוע בו עם מינימום פגיעה באזרחים: פגיעה ספציפית בחדר שבו הוא שהה נקודתית מבלי להחריב את המבנה כולו וכך לא נפגעו אזרחים".

חיסול בהא אבו על עטא הג'יהאד האיסלאמי ()
זירת החיסול בעזה

חיסול בהא אבו על עטא  ()
צה"ל פגע נקודתית בחדר שבו שהה
 

"הבוקר ב-4:00 צה"ל סיכל בתקיפת קרב מהאוויר את בהא אבו אל-עטא, מפקד צבאי בכיר ברצועת עזה", מסר דובר צה"ל. "השפעתו הצבאית היא על כל הרצועה ולא רק על צפונה. זו הייתה פעולה כירורגית מאוד וצה"ל רוצה לשמר זאת מאוד, ללא הרחבת הפעולה. בהא חולל בחודשים האחרונים את רוב הפעילות ברצועה, כולל ימי הקרב לפני יום הזיכרון, את המטח האחרון בתחילת החודש ועוד. הוא היה פצצה מתקתקת ותכנן לקדם בימים אלה ירי רקטי קונקרטי למרחב העוטף ותכנן פיגועי צליפה וחדירה וכן פיגועי רחפנים. ראינו זאת בהיערכות בשטח".

 

עוד אמר כי הפעולה אושרה בהליך מסודר בקבינט לפני כשבוע ועל-ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו: "בחודשים האחרונים ניסינו בכל דרך להניא את בהא מפעילותו נגד ישראל. בלית ברירה בחרנו באופציית הסיכול מהאוויר. הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי יזם ודחף לפעולה שהבין שלא הייתה ברירה אחרת".

 

דובר צה"ל הדגיש: "אנו לא חוזרים לסיכולים ממוקדים, זה היה רק כי מדובר בפצצה מתקתקת. הופגנה כאן יכולת מודיעין משובחת עם שב"כ. אנו צופים תגובה רקטית נרחבת של הג'יהאד האיסלאמי וקוראים לציבור להישמע להנחיות פיקוד העורף וראינו שהנחיות אלה הצילו חיים. בהא אבו אל-עטא היה גורם בלתי מרוסן שפעל על דעת עצמו בניגוד לאינטרסים אזוריים. צה"ל לא מעוניין בהסלמה רחבה אבל אנו ערוכים למגוון אפשרויות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים