שתף קטע נבחר

מי עובד, ומי לא: בתי החולים והבנקים במתכונת חירום, הקניונים פתוחים חלקית

בתי החולים עובדים כרגיל אך קופות החולים שאינן ממוגנות ישארו סגורות. רוב סניפי הבנקים סגורים וכך גם משרדי הרישוי. חלק מהקניונים ומרכזי המסחר ישארו סגורים כולל דיזנגוף סנטר בת"א. מפיקוד העורף נמסר כי ניתן לצאת לעבודה אם קיים מרחב מוגן תקני שניתן להגיע אליו על-פי זמן ההתגוננות

פיקוד העורף הודיע הבוקר (יום ג') על סגירת מקומות העבודה הלא חיוניים בדרום ובגוש דן, אך עם זאת ניתן לצאת לעבודה אם קיים מרחב מוגן תקני שניתן להגיע אליו על-פי זמן ההתגוננות. הלימודים בכל בתי הספר והמוסדות האקדמיים באזורים אלה בוטלו. חלק ממשרדי הממשלה הודיעו על היערכות מיוחדת, ומרכזי המסחר פועלים באופן חלקי. כל העדכונים לגבי המוסדות שסגורים היום.

   

בתי ספר נסגרו בתל אביב (צילום: מוטי קמחי)
בתי ספר נסגרו בתל אביב(צילום: מוטי קמחי)

 

כך תפעלו בעת אזעקה: אלו הנחיות פיקוד העורף

 

משרד הבריאות הורה לא לפתוח מרפאות של קופות חולים באיזורים הרלוונטיים שאינן ממוגנות. בתי החולים הממשלתיים מוגדרים כחיוניים ולכן יעבדו כרגיל. במשרד הבריאות מבהירים כי כל מוסדות הבריאות, בהם בתי חולים, מוסדות גריאטריים וקופות החולים ערוכים לפי הנחיות פיקוד העורף. מקופת חולים כללית נמסר כי בדרום ובמרכז יפעלו רק מרפאות ממוגנות. מקופת חולים לאומית נמסר כי המרכזים הרפואיים של לאומית פועלים כרגיל למעט מרפאת שמשון באשקלון, מרפאות ט ותל חי באשדוד, מרפאת עצמאות בת ים. השירות יינתן במרפאות סמוכות והודעה נמסרה ללקוחות הסניפים. כל מרפאות "טרם" פועלות כרגיל.

  

בנק ישראל הנחה את הבנקים לעבור למתכונת חירום. הבנקים יסגרו את רוב הסניפים שלהם באיזורי גוש דן והדרום, כולל אלה שכבר נפתחו כסדרם. עם זאת, בינתיים הפיצו חלק מהבנקים מיילים לעובדים כי הבנק הוא מקום עבודה חיוני ועל כן העבודה תתנהל כרגיל אך סייגו כי בבנקים שעובדים עם ילדים מאזור המרכז ודרומה או מי שחושש להגיע למרכז יכול שלא להגיע.

 

הנחיות פיקוד העורף בעקבות ההסלמה וירי הרקטות מעזה: פגיעה בבית בשדרות ()

מלשכת התעסוקה נמסר כי לא תתקיים קבלת קהל בלשכות התעסוקה באזור גוש דן והדרום בערים: תל אביב, פתח תקווה, ראש העין, אור יהודה, לוד, מודיעין, רמלה, בני ברק, ראשון לציון, רחובות, חולון, בת ים, אופקים, שדרות, נתיבות, אשקלון, באר שבע, רהט, אשדוד, קריית מלאכי, קריית גת ויבנה.

  

כדי לשמור על זכאות, על דורשי עבודה המתייצבים בתדירות שבועית להתייצב ביום ההתייצבות הקבוע בשבוע הבא. דורשי עבודה המתייצבים בתדירות חודשית נדרשים להתייצב פעם אחת בחודש נובמבר במועד שבו הלשכה פתוחה. נרשמים חדשים יוכלו להירשם לאחר החזרה לשגרה, ולהכיר במועד בו לשכת התעסוקה הייתה סגורה לקבלת קהל כמועד תחילת ההתייצבות. זאת בכפוף למילוי הצהרה. כמו כן, בתוכנית מעגלי תעסוקה בלשכות הסגורות לקבלת קהל לא תתקיים פעילות. בלשכה מבקשים להמשיך ולעקוב אחר ההודעות באתר שירות התעסוקה.

 

ממשרד העבודה והרווחה נמסר כי אגף החירום במשרד הנחה כ-350 מסגרות חוץ ביתיות של משרד העבודה והרווחה ומאות נוספות של מסגרות קטנות בקהילה שנמצאות במרחבים בהם פיקוד העורף הנחה לא לקיים לימודים ולצאת לפעילות חיונית בלבד, לפעול עפ"י ההנחיות ולשמר רציפות תפקודית ככל הניתן.

 

בתי המשפט יפעלו במתכונת של שמיעת סעדים דחופים בלבד בבתי המשפט שנכללים בהנחיית פיקוד העורף. בנתניה וכפר סבא ישמעו דיונים כרגיל.

 

במשרד התחבורה מסרו כי משרדי הרישוי בדרום ובמרכז יסגרו היום.

 

בחברת החשמל אמרו כי לא תהיה קבלת קהל באזורים שהוגדרו על ידי פיקוד העורף, וביקשו מהציבור לגלות עירנות לגבי חוטי חשמל קרועים או נזקים אחרים לרשת החשמל.

 

סגירת דיזנגוף סנטר בעקבות המצב הביטחוני ()
הודעת הנהלת הדיזנגוף סנטר

איגוד העובדים הסוציאליים מוסר כי השירותים הסוציאליים ביישובי עוטף עזה, במרכזי החוסן וברחבי גוש דן יפעלו במתכונת חירום. עוד נמסר כי "העובדים הסוציאליים פועלים 24/7 בחמ"לי הרשויות המקומיות ובבתי החולים ומסייעים לתושבים במצוקה".

 

הקניונים ומרכזי המסחר בדרום הארץ ובאזור גוש דן יפעלו באופן חלקי בלבד. דיזנגוף סנטר וקניון רמת אביב בתל אביב סגורים למבקרים וגם קניון הזהב בראשון לציון נסגר. בקבוצת ביג שמפעילה קניונים בין היתר באשדוד, קסטינה, קריית גת ובאר שבע משאירים את ההחלטה האם לפתוח את החנויות להחלטת בעלי הרשתות, וניתן להניח כי רבים מהם ישאירו את החנויות סגורות לאור התנועה הדלילה שתהיה בקניונים בדרום הארץ ובמרכז.

 

קבוצת הנדל"ן גזית גלוב שמפעילה את מתחמי G ובין היתר מפעילה מרכזי קניות בראשון לציון, שבה יורטה הבוקר רקטה, הודיעה על סגירת כל הקניונים באזורים המוגדרים על ידי פיקוד העורף, למעט שירותים חיוניים כגון בתי מרקחת.

 

גם קבוצת עזריאלי בעלת קניונים בבאר שבע, תל אביב, חולון , וראשון לציון, תפעיל את הקניונים היום במתכונת חירום ועל פי הנחיות פיקוד העורף. הקניונים, ובעיקר החניונים בהם, משרתים גם כמרחבים מוגנים ועל כן הוחלט בקבוצת הנדל"ן כי תהיה גישה לאזורים הללו.

 

בכתבה שולבו צילומים שהופצו ברשתות החברתיות. אם ידועה לכם זהות בעלי הזכויות, כתבו לנו במייל האדום

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילון: AFP
כיפת ברזל הופעלה באשדוד ובמקומות נוספים
צילון: AFP
מומלצים