שתף קטע נבחר

לראשונה: תוכנית פינוי בינוי בעיר לוד ל-724 דירות קיבלה תוקף

הוועדה המחוזית מרכז אישרה למתן תוקף תוכנית ראשונה להתחדשות עירונית במתחם הציונות בכניסה לעיר: במקום 124 דירות ישנות, יוקמו 724 דירות חדשות. ראש העירייה יאיר רביבו: "תיקון עוול של שנים"

 

 

אור ירוק למימוש תוכנית פינוי בינוי ראשונה בעיר לוד: הוועדה המחוזית לתכנון ובניה מרכז שבמינהל התכנון, אישרה למתן תוקף תוכנית פינוי בינוי, במתחם הציונות בכניסה לעיר.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

אושרה סופית התוכנית לבניית 10 מגדלים בני 40 קומות בבת ים

בית המעצר אבו כביר בת"א יפונה והמדינה תשווק את הקרקע

קבינט הדיור הכריז: 18 אלף דירות ב-7 מתחמי פינוי-בינוי 

 

התוכנית חלה על קרקע בת 20 דונם, הממוקמת בין כביש 40 לבית המשפט המחוזי בעיר, וכוללת שבעה בניינים ישנים שבהם 124 דירות במצב ירוד, ברחוב גרינבוים 16-28. על פי התוכנית, שערך משרד כנען שנהב אדריכלים, הדירות הישנות ייהרסו ובמקומן יוקמו שישה מגדלים בני 23-30 קומות ו-724 דירות עם חניונים תת קרקעיים.

פינוי בינוי בלוד (הדמיה: כנען שנהב אדריכלים)
פינוי בינוי בלוד(הדמיה: כנען שנהב אדריכלים)

145 דירות מתוך הדירות, יהיו דירות קטנות. בנוסף לדירות, יוקמו 2,600 מ"ר שטחי תעסוקה, ו-3,500 מ"ר שטחי מסחר, וכן 2,200 מ"ר מבני ציבור. בין כביש 40 לתוכנית, יחצוץ שטח ציבורי פתוח בשטח 14 דונם.

 

מתכנן מחוז מרכז בוועדה המחוזית, גיא קפלן, ציין כי "חשיבותה של התוכנית בכך שהיא מהווה התחדשות עירונית ו"שער הכניסה" לעיר לוד. התוכנית כוללת הקמת מבני מגורים מודרניים לצד מסחר ותעסוקה, יחד עם שיפור התשתיות באזור, לרווחת תושבי המתחם ותושבי האזור".

פינוי בינוי בלוד (הדמיה: כנען שנהב אדריכלים)
פינוי בינוי בלוד(הדמיה: כנען שנהב אדריכלים)

התוכנית קודמה במשותף על ידי עיריית לוד, וחברת פיוצ'ר סנצ'ורי יזמות והשקעות שבבעלות עו"ד שי צוקרמן והיזם קבלן ליאור אברהם חכם, והופקדה להתנגדויות הציבור בפברואר 2018.

 

צוקרמן מסר ל"כלכליסט" כי כבר כמה שנים מקודמת במקום תוכנית מול הדיירים, כאשר שתי סוגיות תכנוניות נפתרו ותרמו לאישור הפרויקט בתמיכת הדיירים והעירייה: "עיריית לוד הסכימה כי הבנייה תחל על שטחים ציבוריים שלה, כאשר הדיירים יעברו ישירות לבניינים החדשים ורק אחר כך ייהרסו הדירות הישנות שלהם", הסביר צוקרמן, "המהלך של בינוי פינוי חוסך תקופת שכירות זמנית ועלויות. בנוסף, הוחלט על הקמת קרן תחזוקה שתממן עבור הדיירים את עלויות התחזוקה במגדלים החדשים במשך 10 שנים".

 

במהלך החודשים הקרובים צפויה פיוצ'ר סנצ'ורי להתקשר בשיתוף פעולה אסטרטגי עם חברת ביצוע גדולה, על מנת להביא למימוש הפרויקט במשותף.

 

ראש עיריית לוד יאיר רביבו, מסר כי "לקחנו שכונה מוזנחת וחלשה והפכנו אותה למתחם אטרקטיבי למגורים. זהו תיקון עוול בן עשרות שנים שראיתי עוד כילד וכיום אני מודה על הזכות לסגור את המגל כמי שמוביל את המהלך.

 

"כמו בכל תוכנית מתקדמת, גם כאן יש צפיפות עירונית לצד עירוב שימושים והנגשת התחבורה הציבורית לתושבים ולעסקים. זהו צעד נוסף של העירייה והחברה הכלכלית לוד, במסגרת הפיכתה של העיר למרכז מגורים תעסוקה ותחבורה ראשי בלב ישראל". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: כנען שנהב אדריכלים
פינוי בינוי לוד
הדמיה: כנען שנהב אדריכלים
מומלצים