שתף קטע נבחר

חוזרים לשגרה חוץ מבעוטף עזה ובאשקלון

הוסרו מגבלות פיקוד העורף, למעט מאזור עוטף עזה. באשדוד חוזרים ללמוד ב-9:00 ובבאר שבע ב-10:00. באשקלון ניתן לצאת לעבודה ואין מגבלה על התכנסויות ואירועים, אך לא יתקיימו לימודים

חזרה לשגרה ברוב אזורי הארץ: פיקוד העורף עדכן הבוקר (יום ה') על הסרת המגבלות למעט מיישובי עוטף עזה ומערב לכיש (אשקלון וסביבותיה). לאחר מכן עדכן כי באשקלון ניתן לצאת לעבודה ואין מגבלה על התכנסויות ואירועים, אך לא יתקיימו לימודים. לאחר שהג'יהאד האיסלאמי אישר כי הושגה הפסקת אש עם ישראל נשמעו אזעקות בעוטף עזה ותושבים דיווחו על יירוטים. אתמול לא למדו 309 אלף תלמידים.

 

 

 

מעיריית אשקלון נמסר מוקדם יותר כי "למרות הדיווחים על הפסקת אש, אין שינוי בהנחיות וגם היום לא יתקיימו לימודים בעיר. מזכירים לכם, כל העת, לשמור על הנחיות ההתגוננות של פיקוד העורף". עיריית באר שבע הודיעה מנגד כי מערכת החינוך בעיר תחזור לשגרה בשעה 10:00 ללימודים. באשדוד יתחילו ללמוד ב-9:00.

 

באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע חוזרים ללימודים ב-10:00. כך גם במכללת קיי ובמכללת חמדת הדרום. המכללה האקדמית ע"ש סמי שמעון בבאר שבע ובאשדוד תפתח את שעריה ב-10:00. מהאוניברסיטה הפתוחה נמסר כי למעט הקמפוסים בשדרות ואשקלון - לימודים כרגיל. במכללת ספיר לא ייתקיימו לימודים גם היום.

 

בתוך כך, מרכבת ישראל נמסר כי טרם אושר לה לחדש את תנועת הרכבות בין אשקלון לבאר שבע. משמעות הדבר הינה כי תחנות שדרות, נתיבות ואופקים סגורות גם הבוקר.

 

 
 

תופסים מחסה באשקלון (צילום: AFP)
תופסים מחסה באשקלון(צילום: AFP)
 

הסלמה צבע אדום עוטף עזה מקלטים ממ
רצים לממ"ד באשקלון(צילום: רויטרס)

אזעקה בשדרות (צילום: AP)
מתגוננים בשדרות(צילום: AP)
 

הנחיות פיקוד העורף ()
הנחיות פיקוד העורף

 

אלוף משנה חיליק סופר מפיקוד העורף עדכן במשדר באולפן ynet על חזרה לשגרה בכל הארץ למעט מיישובי עוטף עזה ואזור מערב לכיש כולל אשקלון והיישובים הדרומיים במועצה האזורית חוף אשקלון. "נערכה הערכת מצב בפיקוד העורף יחד עם משרדי הממשלה וראשי הרשויות באזור כדי לקבל החלטות מתי וכיצד - אבל אני חוזר, שגרה בכל הארץ למעט עוטף עזה ומערב לכיש כולל חוף אשקלון. השעות הראשונות של החזרה לשגרה הן תמיד הכי רגישות לכן חובה להקשיב להנחיות. לנהוג על פי כל הכללים".

  

משרד המשפטים עדכן כי הדיונים בבאר שבע יתקיימו כסדרם. בבית הדין השרעי לא מתקיימים דיונים ואין קבלת קהל. באשקלון נותרו שלוחת מח"ש ושלוחת פרקליטות דרום פלילי סגורות לפי שעה.

 

שלשום, ביומה הראשון של ההסלמה, נותרו בבית כמיליון תלמידים וכ-80 אלף עובדי הוראה. זו הייתה הפעם הראשונה שבוטלו הלימודים באופן גורף בתל אביב מאז מלחמת המפרץ ב-91'. גם מערכת ההשכלה הגבוהה נפגעה כאשר שתי האוניברסיטאות הגדולות באזור המרכז, תל אביב ובר אילן, לא פעלו שלשום.

 

לאחר מכן צמצם פיקוד העורף את ההנחיות, והורה לא לפתוח את מוסדות החינוך עד לטווח של 40 ק"מ מהרצועה.


פורסם לראשונה 14/11/2019 06:40

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
תופסים מחסה באשקלון
צילום: AFP
מומלצים