שתף קטע נבחר

הרופא החשוד ברצח: "נאבקנו על האקדח ונפלט כדור". השופטת: גרסתו קורסת

גיורא פראף פרי, שחשוד כי רצח את אשתו אסתר אהרונוביץ' טען בפני חוקריו כי מותה נגרם בטעות, לאחר מאבק שהתנהל ביניהם כשביקש ממנה להביא לו את אקדחו. "אמרתי לה 'זה מסוכן, מה את עושה?". לדבריו, ניסה להתאבד לאחר מכן: "היא הייתה אהבת חיי". מעצרו הוארך ב-8 ימים

 

 

גיורא פראף פרי, הרופא החשוד ברצח אשתו, אסתר אהרונוביץ', במושב תלמי אליהו לפני כשבוע וחצי, שחזר לחוקרים את השתלשלות המאורעות שהובילו לרצח והובא לבית משפט השלום בבאר שבע לדיון נוסף בהארכת מעצרו.

 

נציג המשטרה ביקש להאריך את מעצרו של החשוד ב-15 ימים ואמר כי "במהלך ימי מעצרו ועד היום ערכה היחידה החוקרת עשרות רבות של פעולות לרבות שחזור האירוע עם החשוד. ישנה התחזקות ממשית של החשד הסביר נגדו. החשוד נחקר פעם נוספת ומסר גרסא ונוספו ראיות נוספות". בסופו של דבר המעצר הוארך בהסכמת הצדדים בשמונה ימים.

גיורא פראף בבית המשפט (צילום: רועי עידן)
הרופא החשוד ברצח פראף פרי, בבית המשפט(צילום: רועי עידן)

גיורא פראף בבית המשפט (צילום: חיים הורנשטיין)
החשוד ברצח. "הייתה אהבת חיי", טען בחקירתו(צילום: חיים הורנשטיין)

פראף פרי טען בחקירתו כי ביקש מאשתו להביא לו את אקדחו, עליו שמרה נעול בחדרה, ואז נפלט כדור. אז, כך טען פראף פרי, התחולל ביניהם מאבק על האקדח שגרם לפליטה של כדורים נוספים שהביאו למותה של אסתר. כשהבין זאת, לדבריו, ניסה להתאבד. "היא הייתה אהבת חיי", הסביר פראף פרי בחקירתו. המשטרה עדיין חוקרת את המקרה.

 

התנדב בארגוני סיוע, טיפל בשבטים אינדיאניים: זה הרופא החשוד ברצח אשתו

 

בחקירת המשטרה טען הרופא כי ארז את הציוד שלו והתכוון לעזוב את הבית. הוא סיפר כי לאחר שחזר מארצות הברית חש שהמצב בין השניים "אינו כתמול שלשום" והחליט לעזוב.

 

 

 

 

 

 

 

 

לדבריו, אשתו שמרה על האקדח מפני שהחדר שלה היה נעול וכך גם הארון שלה. לדבריו ביקש ממנה להביא את האקדח, אך נפלט כדור. הוא סיפר כי אמר לה: "זה מסוכן, מה את עושה"? ובמהלך המאבק על האקדח נורו יריות שפגעו בה והם הובילו למותה. לאחר מכן, כשהבין את הסיטואציה, ביקש להתאבד. הוא סיפר שאהב אותה מאוד ולכן רצה לסיים את חייו.

 

עורכת הדין של פראף פרי, עו"ד ציקי פלדמן, אמרה: "לאחר שחרורו של מרשי מבית החולים ובהזדמנות הראשונה לאחר שהשתפר מצבו הוא ביקש למסור את גרסתו. לדבריו, מדובר באירוע טראגי ומצער של פליטת כדורים אשר לא היה תחת שליטתו. מרשי מספר כי לעולם לא היה פוגע באשתו ולאורך כל נישואיהם עד סופם עשה כל שביכולתו לגרום לה לאושר ולשמחה. מרשי שבור ואין מזור לצערו. אני מניחה כי בימים האחרונים גרסתו נבדקת על ידי היחידה החוקרת ואני סמוכה ובטוחה שאלה יעשו הכל על מנת להגיע לחקר האמת".

 

נשות גיורא פראף פרי רופא חשוד ברצח ה' נירית זך אסתי אהרונוביץ' רצח תלמי אליהו ()

המשטרה הדגישה כי הרופא הוא החשוד העיקרי, אך "אנחנו לא מקובעים מחשבתית. הממצאים שאיתרנו מחזקים את החשד". עורכת הדין ציקי פלדמן, המייצגת את החשוד, טענה כי האקדח היה נעול בתוך ארון בחדר השינה של אשתו - ושאלה את נציג המשטרה אם ישנן ראיות פורנזיות המאשרות את גרסת פליטת הכדור. נציג המשטרה לא חשף את הממצאים.

 

"מדובר בתאונה מצערת, כאשר מלכתחילה עשה כל שביכולתו להימנע מחיכוך ולעזוב את הדירה", אמרה הסנגורית. "הוא חיפש יחידות דיור אחרות במקום שבו הוא מתגורר. הוא אמר למנוחה שהסיטואציה לא תוכל להתאחות וביקש ממנה לתת לו את האקדח מהחדר הנעול שלה כדי שיוכל לצאת. המנוחה הוציאה את הנשק ושיחקה בו בצורה לא ראויה. הוא הושחר בתקשורת לעילא ולעילא. צבעו אותו כרוצח". השופטת שוש שטרית אמרה בתגובה כי נחשפו בפניה ממצאים חדשים - שבעקבותם הגרסה של החשוד קורסת.

 

לפי החשד, פראף פרי ירה באשתו במושב תלמי אליהו באמצעות אקדחו האישי שאותו הוא מחזיק ברישיון. לאחר הירי, המשטרה פתחה במצוד אחר פראף פרי, ובהמשך הוא נלכד באזור קיבוץ משאבי שדה בכביש 222 לאחר שהתהפך עם רכבו. האקדח נמצא בכלי הרכב. הוא נמצא מעורפל חושים, ופונה לבית החולים סורוקה בבאר שבע. נבדק חשד שהוא ניסה לשים קץ לחייו.

 

השכנים של הזוג סיפרו כי אסתר אהרונוביץ' "ביקשה לסיים את היחסים והוא התנגד. הוא התחיל לחפש דירה אחרת". שכנה נוספת תיארה את הרגעים שקדמו לאסון: "קבעתי איתה, אבל היא לא הגיעה ולא ענתה. החלטתי ללכת לבית שלה, מצאתי את כלתה בחוץ והבנתי מה קרה".

עו
עו"ד ציקי פלדמן(צילום: יח"צ)

בעבר ציין פראף פרי בריאיון טלוויזיוני כי "בבית לא תמיד טוב. אתה לא תמיד מצליח להיות אבא טוב, ולא תמיד מצליח להיות בעל טוב. יש דרישות מסוימות של המשפחה שלא תמיד אתה מצליח למלא. חשבתי שאם אני טיפוס מעניין ואכתוב ספרים - יסלחו לי. אבל לא כך המצב. אבא זה אבא ואחד הבנים שלי תמיד מזכיר לי שהוא היה צריך אותי ואני הייתי באיזשהו חור בעולם. זה לא תמיד קל".

 

אסתר אהרונוביץ' הייתה אשתו השלישית של פראף פרי. אשתו השנייה נירית סיפרה כי איים עליה והטריד אותה לא פעם. וגם אשתו הראשונה ה' התלוננה שתקף אותה באלימות. ממסמכים משפטיים של מדינת מרילנד בארצות הברית עולה כי אשתו הראשונה התלוננה ב-1992 כי היכה אותה.


פורסם לראשונה 14/11/2019 10:21

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים הורנשטיין
הרופא החשוד גיורא פראף פרי
צילום: חיים הורנשטיין
מומלצים