שתף קטע נבחר

תביעת ענק בארה"ב: "ה-BDS מממן את טרור הבלונים"

קרן קיימת לישראל בשיתוף 12 תושבי עוטף עזה, הגישה תביעת ענק בוושינגטון נגד קרן אמריקנית בגין מימון טרור העפיפונים, שהצית 35 אלף דונם של יערות, שטחי חקלאות ושמורות טבע. הקרן שימשה צינור של ה-BDS להעברת תרומות לחמאס ולג'יהאד

 

שריפה ליד נחל עוז (צילום: AFP)
שריפה ליד נחל עוז. יערות הפכו לאדמה חרוכה (צילום: AFP)

קרן קיימת לישראל (קק"ל) - בשיתוף 12 תושבי עוטף עזה בעלי אזרחות אמריקנית - הגישה תביעת ענק בגובה של כמה עשרות מיליוני דולרים בבית המשפט הפדרלי בוושינגטון שבארצות הברית, נגד ארגון אמריקני שגייס כספים תחת קמפיין ה-BDS ושימש צינור להעברת כספי תרומות לארגוני הטרור, ביניהם החמאס, הג'יהאד האיסלאמי והחזית העממית.

 

בכך סייע הארגון, הנקרא Education for a Just Peace In the Middle East, ומימן ארגוני טרור האחראים לשיגור העפיפונים שהסבו נזק משמעותי למדינת ישראל, לתושבי עוטף עזה, לטבע ולסביבה לרבות יערות קק"ל.

 

הכספים גויסו בארה"ב תחת קמפיין תנועת ה-BDS, המשמשת מזה שנים כנותנת חסות ראשית לקידום ומימון ארגוני טרור, אך לראשונה הצליחה לכאורה קק"ל, באמצעות הראיות המופיעות בתביעה זו, לחשוף את הקשר בין ארגון ה-BDS למימון ישיר של ארגוני טרור, ביניהם הג'יהאד האיסלאמי והחמאס.

 

 

 

סימה ואקנין בראיון באולפן ynet על הקשר בין ה-BDS לארגוני הטרור (צילום: חגי דקל)
צינור לטרור. הפגנה של ה-BDS(צילום: חגי דקל)

 

כזכור, בשנה שעברה התמודדה ישראל עם סוג טרור חדש - עפיפונים ובלונים נושאי בקבוקי תבערה, חומרים דליקים או מטעני חבלה, ששוגרו לשטחה על ידי מחבלים, בין היתר מהחמאס ומהג'יהאד האיסלאמי, במטרה לגרום לפגיעות בנפש ולהצית יערות ושטחים חקלאיים. בסך הכל הוצתו למעלה מ-2,155 שריפות שהחריבו כ-35,398 דונם של שטחים פתוחים הכוללים, יערות, שטחי חקלאות, שמורות טבע ופגעו פגיעה חמורה בבעלי חיים באזור.

 

הנזק המוערך: 50 מיליון דולר

מלבד הפגיעה בטבע ובסביבה האקולוגית השיגורים השוטפים פגעו אנושות בביטחונם של תושבי האזור, בפרנסתם (שטחי חקלאות רבים המצויים באזור) ובבריאותם הנפשית והפיזית. לפי הערכת משרד החוץ הישראלי, היקף הנזק, שאינו כולל את הנזק הנפשי של התושבים, עומד לכל הפחות על 50 מיליון דולר.

 

קק"ל הייתה מעורבת בהתמודדות עם נזקי טרור העפיפונים. עובדי קק"ל במרחב דרום התגייסו למזעור הפגיעה ופעלו בשטח בשיתוף פעולה עם כוחות כבאות והצלה, צה"ל ומשטרת ישראל, באמצעות כבאיות קק"ל, תצפיתנים וסיירים שפרוסים בשטח ומעדכנים באופן שוטף את צוותי הפעולה. התביעה האמורה היא התביעה הראשונה שמוגשת בגין נזקי טרור העפיפונים. קק"ל מיוצגת בתביעה על ידי פירמת עורכי דין היידמן, נודלמן אנד קליק מוושינגטון הבירה.

 

יו"ר קק"ל, דניאל עטר, שיזם את התביעה אמר: "בתביעה זו הצלחנו לחשוף את הקשר בין ארגונים המתחזים למגייסי כספים למען זכויות אדם, בראשם ה-BDS, לבין מספר ארגוני טרור כולל הג'יהאד האיסלמי והחמאס. מועד הגשת התביעה נקבע מבעוד מועד, אבל חשיבותה מקבלת משנה תוקף בימים אלו בהם אזרחי מדינת ישראל מצויים תחת התקפות בלתי פוסקות של ארגוני הטרור בעזה".

 

עטר הוסיף: "לא ייתכן שארגוני הטרור ימשיכו לפעול מבלי לתת את הדין ולשלם על מעשיהם הנפשעים לא רק נגד אזרחי מדינת ישראל, אלא גם נגד הטבע והסביבה שנפגעו קשות מהטרור הסביבתי הנפשע הזה. במהלך טרור העפיפונים בשנה שעברה הוכח פעם נוספת שאין לפעיליהם צלם אנוש, לא רק כלפי בני אדם אלא גם כלפי החיות ומשאבי הטבע".

 

עו"ד יפעה סגל מהפורום המשפטי הבינלאומי, אשר משמשת כיועצת חיצונית לעניין ועובדת עם משרד עורכי הדין המלווה, מסרה: "התביעה התקדימית חושפת קונספירציה מזעזעת ומרובת מורכבויות, הנועדה לעשות מניפולציה על הציבור ולהסתיר פעילות בלתי חוקית של ארגוני טרור עולמיים מאחורי פעילות אזרחית לגיטימית לכאורה".

 

היא הוסיפה: "לציבור ולמקבלי ההחלטות ברחבי העולם יש הזכות לאמת וחשוב שיהיו מודעים לזהותם האמיתית ולמטרותיהם של ארגוני הטרור המוליכים אותנו שולל. זהו צו השעה לחשוף לאור השמש את הניצול הציני של הזירות האזרחיות ושל הכלים הדמוקרטיים לטובת פעילות טרור".


פורסם לראשונה 14/11/2019 13:32

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
שדה שרוף כתוצאה מטרור הבלונים
צילום: AFP
מומלצים