שתף קטע נבחר

טרור הבלונים חזר: שריפה פרצה ביער בעוטף עזה

בלון תבערה שהופרח מהרצועה הצית שריפה ביער שמחוני שבאזור שער הנגב - לראשונה זה עשרה ימים. האש כובתה במהירות ולא נגרם נזק

 

 

אחרי כשבוע וחצי ללא שריפות, טרור הבלונים חזר: שריפה פרצה בצהריים (יום ד') באזור יער שמחוני שבשטח המועצה האזורית שער הנגב. האש כובתה במהרה על ידי צוותי כיבוי של קק"'ל. איש לא נפגע ולא נגרם נזק. חוקר שריפות שהגיע למקום קבע כי מדובר בשריפה כתוצאה מבלון תבערה ששוגר מרצועת עזה.

 

הפעם האחרונה ששריפה פרצה באזור עוטף עזה בשל בלון תבערה הייתה לפני כעשרה ימים, באזור אשכול. ביום שישי אותר בלון נפץ בקרבת קיבוץ להב שבמועצה האזורית בני שמעון, אך הוא לא גרם לשריפה. האירוע טופל על ידי חבלן של המשטרה ובליווי צוותי הביטחון של המועצה והקיבוץ.

שריפה יער שמחוני עוטף עזה ( צילום: משה ברוכי, יערן קק״ל)
השריפה ביער שמחוני( צילום: משה ברוכי, יערן קק״ל)

שריפה יער שמחוני עוטף עזה ( צילום: משה ברוכי, יערן קק״ל)
( צילום: משה ברוכי, יערן קק״ל)

האירוע היום מגיע על רקע הרגיעה היחסית בדרום, בעקבות השיחות בין ישראל לחמאס, שבמסגרתן התחייב חמאס להפסיק את הפרחת בלוני התבערה ולרסן את ההפגנות השבועיות ליד הגדר, בתמורה להקלות שונות מהצד הישראלי, כגון הרחבת מרחב הדיג והזרמת דלקים לרצועה.

 

ביום שישי, אז כאמור שוגר גם בלון הנפץ שאותר ליד קיבוץ להב, כ-6,000 פלסטינים הפגינו בכמה מוקדים לאורך גבול רצועת עזה, במסגרת "צעדות השיבה" השבועיות. המפגינים יידו אבנים והשליכו מטעני חבלה ובקבוקי תבערה לעבר הגדר. החיילים השיבו באמצעים לפיזור הפגנות, ולא היו נפגעים בקרבם. במהלך ההפגנות הונף דגל פלסטין שאליו הוצמד צלב קרס.

דגל צלב קרס הונף במהלך מהומה של חמאס בעזה (צילום: דובר צה
דגל עם צלב קרס הונף בהפגנות "צעדות השיבה" ביום שישי(צילום: דובר צה"ל)

חמאס רצועת עזה הפגנות גדר גבול מול צה

למרות התקרית החריגה שאירעה יום לפני כן בגבולה הדרומי של הרצועה - אז חדר מחבל חמאס לשטח ישראל וחוסל לאחר שירה ופצע קצין צה"ל באורח בינוני ושני לוחמים אחרים באורח קל - אנשי מנגנוני הביטחון של חמאס תועדו במהלך ההפגנות ביום שישי מסיירים על גדר הגבול על-מנת למנוע מהמפגינים להתקרב לגבול, כל זאת מטרים ספורים מרכב של צה"ל.

 

התמונה ממחישה למעשה את ההסדרה השקטה שבין ישראל לחמאס, שדואג מצדו לשקט יחסי על הגבול ולהרחקת המפגינים מהגדר, לעיתים כשאנשי ארגון הטרור נמצאים בטווח אפס מכוחות הביטחון שמשקפים על הנעשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
 צילום: משה ברוכי, יערן קק״ל
השריפה ביער שמחוני
צילום: משה ברוכי, יערן קק״ל
מומלצים