שתף קטע נבחר

נתניהו יכנס מחר את כל חברי הכנסת מ"בלוק הימין"

ראשי מפלגות הימין והמפלגות החרדיות סיכמו להיפגש מחר ל"ישיבת סיעה" משותפת לכל 55 הח"כים שהתחייבו להיכנס לקואליציה אך ורק בראשות נתניהו. שקד: "ניתן לגשר בין ליברמן לחרדים". גפני: "לא מודאגים. הקדוש ברוך הוא מנהל את העולם"

  

 

ראשי "בלוק הימין" התכנסו היום (ראשון) פעם נוספת לפגישה במשרדו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בירושלים, שלושה ימים לפני החזרת המנדט של בני גנץ לנשיא. ראשי מפלגות הימין והמפלגות החרדיות סיכמו להתכנס מחר פעם נוספת עם כל חברי הכנסת מטעמם.

כינוס של ראשי מפלגות הימין ()
ישיבת ראשי "בלוק הימין". ארכיון

"הפתרון לפלונטר הפוליטי זה ממשלת ימין", אמרה איילת שקד בכניסה לישיבה. "ליברמן והחרדים צריכים להגיע להסכמות ביניהם, ואני חושבת שזה אפשרי. כבר זמן רב אני עושה מה שאני יכולה כדי שתקום ממשלת ימין". שקד ציינה כי "אפשר לגשר על הפערים בין ליברמן לחרדים - ואין שום סיבה לגרור את המדינה למערכת בחירות שלישית. כרגע, כמו שזה נראה, אנחנו שועטים לכיוונה".

 

בניגוד לשקד, חבר הכנסת משה גפני אמר בסוף הפגישה כי ביהדות התורה לא מוכנים לוותר בשביל ישראל ביתנו. "אולי שליברמן יתחיל לוותר גם לנו? שיפסיק להסית נגדנו. אפשר להתשפר על תפקידים - אבל לא על דברים עקרוניים שקשורים למדינה יהודית ודמוקרטית", אמר חבר הכנסת.

 

גפני הוסיף כי "רק לליברמן מתאים שלא להכחיש הליכה לממשלת מיעוט. לעבור מקצה אחד - הפצצת סכר אסואן וחיסול הנייה - לישיבה בממשלה. איך הוא מסביר לעצמו את הסתירה הזאת כשהוא הולך לישון בלילה? כנראה שמותר לו הכל והוא יקבל גיבוי. ליברמן מתכוון לרושש את ביבי פוליטית, ואנחנו סובלים כתוצאה מכך. אנחנו לא מודאגים, היות והקדוש ברוך הוא מנהל את העולם".

 

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן אמר מוקדם יותר הבוקר באולפן ynet כי הוא פועל בכל כוחו למניעת בחירות נוספות. "לא אפסו הסיכויים לממשלת אחדות", אמר ליברמן. "יש לנו זמן עד יום שלישי, ואנחנו עושים הכול כדי למנוע בחירות. ממשלת מיעוט לא עושה שכל".

 

ליברמן הוסיף כי "מה שמפריד בין אחדות לאומית לבחירות זה חוסר מנהיגות של שני אנשים - אחד לא מוכן לקבל את מתווה הנשיא לנבצרות, והשני לא מוכן להיפרד מהגוש שלו. אני מצפה ששני האישים ישאירו את כל השיקולים האישיים בצד".

 

על "כינוס החירום" שעורך נתניהו הערב בתל אביב אמר ליברמן כי "מה שקורה היום ברשתות, בעיקר מרחוב בלפור, מעיד על אובדן עשתונות. לא הייתי רוצה לראות ראש ממשלה בשום סיטואציה מאבד את שיקול הדעת ואת קור הרוח, ואני מסתכל על כל מי שמכריז שני כינוסים היום ועוד כינוס מחר".

 

גנץ עצמו נועד במוצאי השבת במשך כמעט שעה וחצי עם נשיא המדינה ראובן ריבלין במעון הנשיא. בתום פגישת גנץ וריבלין, מסרו השניים כי "גנץ עדכן את הנשיא על סטטוס המשא ומתן הקואליציוני ודן עמו במרכיבי מתווה הנשיא מתוך מגמה למנוע בחירות נוספות. השניים קבעו כי ימשיכו לעמוד בקשר בהמשך ככל שידרש".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
בנימין נתניהו
צילום: רויטרס
מומלצים