שתף קטע נבחר

הפלונטר הפוליטי עשוי לעכב את תיקי נתניהו בחצי שנה

החלטות היועמ"ש צפויה להתקבל בשבוע הבא, ואם יוגש אישום צפוי רה"מ לבקש חסינות. אלא שוועדת הכנסת שאמורה לדון בבקשה - לא תוקם עד הרכבת הממשלה. ברקע הביקורת נגדו דחה שי ניצן כנס של בכירי הפרקליטות

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו הצהרה לאחר פרסום החלטות היועמ
בנימין נתניהו ושי ניצן(צילום: יואב דודקביץ', אלכס קולומויסקי)

החלטת היועץ המשפטי לממשלה בתיקי ראש הממשלה בנימין נתניהו צפויה להימסר בראשית השבוע הבא. אם יוחלט להגיש כתב אישום הוא ישלח לנתניהו, לפרקליטיו וליו"ר הכנסת, ולא יופקד בבית המשפט כנהוג, שכן לחברי כנסת יש אפשרות לבקש חסינות מפני העמדה לדין בתוך 30 יום ממועד הודעת היועץ.

 

בקשה מסוג זה מוגשת לוועדת הכנסת שאמורה להתכנס לדון בבקשה. אולם על רקע הפלונטר הפוליטי והקושי להרכיב קואליציה, עדיין לא הושגו הסכמות בין הסיעות הגדולות על הרכב הוועדה והיא עדיין לא כוננה. ההערכה היא שעד שלא תוקם ממשלה לא ניתן יהיה להקים את הוועדה, ולכן מדובר בעיכוב של חצי שנה לפחות בהליכים המשפטיים בתיקי נתניהו.

 

 

מוקדם יותר הודיע פרקליט המדינה שי ניצן על דחיית כנס בכירי הפרקליטות בהווה ובעבר, והוא יתקיים רק לאחר פרסום החלטת היועמ"ש בתיקי נתניהו. הכנס תוכנן להתקיים ביום חמישי הקרוב. ניצן החליט על כך בתגובה לביקורת שנמתחה על הכינוס, שנועד לגייס את בכירי העבר כצוות הסברה של הפרקליטות על רקע המתקפות הקשות נגד מערכת המשפט.

 

דוברות משרד המשפטים מסרה כי דחיית הכנס נעשתה בשל "אילוצי לו"ז".

 

היועמ"ש וצוותו יצטרכו להכריע לגבי הגשת כתב אישום נגד נתניהו בשלוש פרשות: תיק 1000 (פרשת המתנות), תיק 2000 (שיחות נוני-ביבי) ותיק 4000 (בזק-וואלה).

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
בנימין נתניהו
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים