שתף קטע נבחר

המאהבת של ג'ונסון: "השפלת אותי, הייתי נאמנה"

רומן שמעלה חשד לניגוד עניינים מביך את בוריס ג'ונסון לקראת הבחירות. אשת העסקים האמריקנית ג'ניפר ארקורי פנתה אליו: "כשהפרשה נחשפה התעלמת ממני כאילו אני סטוץ של לילה אחד. שמרתי את הסודות שלך"

 

 

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון מתמודד לאחרונה עם פרשה מביכה, שמעלה חשד לניגוד עניינים. במוקד הפרשה נמצאת יזמית טכנולוגיה אמריקנית בשם ג'ניפר ארקורי, שניהלה רומן עם ג'ונסון כשהיה ראש העיר לונדון. לפי טענות שונות בזכות הקשר בין השניים קיבלה היזמית הטבות עסקיות ומענקים ממשלתיים.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

בראיון חושפני לערוץ ITV השמיעה ארקורי דברים קשים נגד ג'ונסון, ואמרה שהוא שבר את ליבה והשפיל אותה אחרי שהרומן ביניהם נחשף. כשהפרשה נחשפה בספטמבר ארקורי פנתה לג'ונסון, וביקשה שהוא יסייע לה להתמודד עם הבליץ התקשורתי. לדבריה ג'ונסון התעלם ממנה וניתק את הטלפון. "אני שבורת לב מהדרך שבה הזזת אותי הצידה, כאילו שאני איזה שד", פנתה ארקורי לג'ונסון בראיון.

 

"הייתי נאמנה אליך, תמכתי בך והייתי אשת סוד. שמרתי את הסודות שלך והייתי חברה שלך", אמרה ארקורי. "אני לא מבינה למה חסמת אותי והתעלמת ממני כאילו שאני איזה סטוץ של לילה אחד או מישהי שאספת בבר, למרות שלא הייתי כזאת – ואתה יודע את זה. זה הגעיל אותי והרגשתי מושפלת".

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון יזמית טכנולוגיה ג'ניפר ארקורי טענות ל קשרים לא הולמים (צילום: AFP)
ג'ניפר ארקורי ובוריס ג'ונסון. "הייתי נאמנה"(צילום: AFP)
 

לפי התוכנית ששודרה בערוץ ITV לג'ונסון וארקורי היה רומן של יותר מארבע שנים, למרות שארקורי מסרבת לאשר את הדיווח. ארקורי, בת 34 ודוגמנית לשעבר שגרה כיום בארה"ב, סיפרה שקיבלה ממקורביה עצות סותרות לגבי הגרסה הפומבית שלה ליחסים שלה עם ג'ונסון. "כשהסיפור התפוצץ חצי מהאנשים אמרו לי להכחיש באופן גורף. החצי השני אמר לי להודות, ליפול על חרבי ולגמור עם זה", אמרה בראיון.

 

ג'ונסון, בן 55, היה ראש העיר לונדון מ-2008 עד 2016. בזמן שג'ונסון וארקורי לכאורה ניהלו רומן ג'ונסון הוא היה נשוי. מאז הוא התגרש מאשתו השנייה, בעקבות רומן עם קרי סימונדס שהייתה יועצת תקשורת במפלגה השמרנית. היום היא חיה איתו במעון ברחוב דאונינג.

  (צילום: AFP)
בינתיים ג'ונסון ממשיך בקמפיין: ביקר במפעל ממתקים(צילום: AFP)
 

העיתון "סנדיי טיימס" דיווח בספטמבר כי בסיועו של ג'ונסון קיבלה חברת Innotech של ארקורי 11,500 פאונד (14 אלף דולר) מסוכנות London & Partners, סוכנות ראש העיר לקידום לונדון ולשיווקה בעולם. לפי הטענות, היא קיבלה את הכסף עבור שני אירועים, ב-2013 וב-2014. דווח גם כי חברה אחרת של ארקורי, חברת הסייבר Hacker House, קיבלה מענק של 100 אלף פאונד ממשרד התרבות, התקשורת, הדיגיטל והספורט.

 

בעבר אמר ג'ונסון שהיחסים שלו עם ארקורי לא היו מהסוג שמצריך דיווח למדינה בעקבות חשד לניגוד עניינים. חקירה משטרתית שנפתחה הופסקה, וטרם הוחלט אם לחקור את ג'ונסון. בדיקה של ממשלתו פסקה שהמימון שקיבלה ארקורי ממשרד התרבות, התקשורת, הדיגיטל והספורט לא היה פסול. "כל טענה לאי סדרים במשרד היא לא נכונה ולא מבוססת", אמרה דוברת במפלגה השמרנית. היא הוסיפה: "אנחנו מתייחסים לזה כמתקפות מרגיזות עם אופי פוליטי שמגיעות ממפלגת הלייבור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
ג'ניפר ארקורי ובוריס ג'ונסון
צילום: AFP
מומלצים