שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מנדלבליט ביקש מהמשטרה הבהרות על תיק 4000

  בתגובה לטענות שהעלה נתניהו בשימוע ביקש היועמ"ש לעבד מחדש חומרי חקירה מפרשת בזק-וואלה. גורמים במשטרה: המלצת החוקרים לא השתנתה

   

  בנימין נתניהו ו אביחי מנדלבליט (צילום: AP , רויטרס)
  אביחי מנדלבליט ובנימין נתניהו (צילום: AP , רויטרס)

  בעקבות חלק מהטענות שהעלה ראש הממשלה בנימין נתניהו בשימוע שנערך לו, ביקש היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט מהמשטרה לעבד מחדש חומרים מהחקירה בפרשת בזק-וואלה (תיק 4000). היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית ערכה בדיקה מחודשת ומסקנתה לא השתנתה.

   

  במשטרה אמרו כי לא מדובר בפעולות חקירה, אלא בעיבוד של חומרים קיימים במסגרת בחינת הטענות שעלו בשימוע. גורמים במשטרה הוסיפו שהבדיקה המחודשת לא שינתה את ההמלצה של החוקרים, שהבהירו את הנקודות שהתבקשו.

   

  הערכה במשטרה שמנדלבליט יפרסם את החלטתו בתחילת השבוע הבא. בין היתר קושרים זאת לעובדה שדובר משרד המשפטים משה כהן נמצא בחו"ל והוא עתיד לחזור בתחילת השבוע הבא.

   

  מוקדם יותר היום הודיע פרקליט המדינה שי ניצן על דחיית כנס בכירי הפרקליטות בהווה ובעבר, והוא יתקיים רק לאחר פרסום החלטת היועמ"ש בתיקי נתניהו. הכנס תוכנן להתקיים ביום חמישי הקרוב. ניצן החליט על כך בתגובה לביקורת שנמתחה על הכינוס, שנועד לגייס את בכירי העבר כצוות הסברה של הפרקליטות על רקע המתקפות הקשות נגד מערכת המשפט.

    

  דוברות משרד המשפטים מסרה כי דחיית הכנס נעשתה בשל "אילוצי לו"ז". 

   

  תיק 4000 נחשב לחמור מבין שלושת תיקי ראש הממשלה, ובפרשה זו חשוד נתניהו בקבלת שוחד מבעל השליטה בבזק לשעבר, שאול אלוביץ', שעמו היטיב לכאורה בתמורה להטיית הסיקור באתר וואלה לטובתו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: AP , רויטרס
  אביחי מנדלבליט ובנימין נתניהו
  צילום: AP , רויטרס
  מומלצים