שתף קטע נבחר

בני גנץ והרב פירר משמחים חתן וכלה

אנשי עסקים הגיעו לחתונת בתם הבכורה של יצחק קרייס, מנהל המרכז הרפואי שיבא, וענבל קרייס, סגנית מנהל מפעל חלל של תע"א. וגם: איזה כדורסלן עבר מטפח את תדמיתה של ישראל בתחום הבריאות הדיגיטלית ומי זכה בפרס על צילום ישראלי-פלסטיני במינכן? רכילות עסקית

משמחים את הזוג קרייס

מזל טוב לפרופ' יצחק (איציק) קרייס, מנהל המרכז הרפואי ע"ש חיים שיבא תל השומר, ולענבל קרייס, סגנית מנהל מפעל חלל של התעשייה האווירית, שהובילו לחופה ביום חמישי האחרון את בתם הבכורה לירון, שנישאה לבחיר ליבה דרור. החתונה, שהתקיימה באולם הטראסק בנמל תל אביב, קיבצה בכירים מתחם הרפואה, התעשייה האווירית, העסקים, הפוליטיקה והצבא.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

מדיסקונט לוול סטריט: אות כבוד לאשר-טופילסקי

הצצה לאינסטגרם של שרי אריסון: בינתיים רק 300 עוקבים

המרכזים המונגשים של ביג: "ככה משנים מציאות"

 

הגיעו לשמח חתן וכלה (ואת ההורים המאושרים): ורד גרינבוים, מנכ"לית אגודת ידידי המרכז הרפואי שיבא, ואיש העסקים אילן גרינבוים; הרב אלימלך פירר; אלפרד וחוה אקירוב; בועז דותן, ממייסדי אמדוקס, עם ורדה; רו"ח יורם טיץ, מנכ"ל פירמת הייעוץ ארנסט אנד יאנג (EY) עם אסנת; אלי דוידאי, מנכ"ל יפאורה-תבורי; וגם יו"ר כחול לבן, בני גנץ, שהגיע לחתונה מיד לאחר פגישתו עם אביגדור ליברמן.

רכילות עסקית הזוג קרייס והבת לירון ()
הזוג קרייס והבת לירון

 

בריאות דיגיטלית ישראלית בלונדון

אסף ברנע, מנכ"ל פלטפורמת ההשקעות סנארה ונצ'רס וכדורסלן העבר, דואג לחזק את תדמיתה של ישראל כמעצמת חדשנות בתחום הבריאות הדיגיטלית. לכן היה זה אך טבעי שהוא פתח ביום רביעי שעבר בלונדון את DigiHealth Leaders - כנס הבריאות הדיגיטלית.

 

הכנס התקיים ביוזמת מכון היצוא ובהשתתפות כ-50 נציגים של חברות ישראליות, משקיעים ואנשי עסקים, שהגיעו כדי ליצור חיבורים ושיתופי פעולה וללמוד על הטרנדים החדשים בתחום. ברנע הציג את החידושים והפיתוחים בתחום - תוצרת הארץ - ותיבל בהרצאתו ציטוטים של שמעון פרס ז"ל.

רכילות עסקית אסף ברנע.  (צילום: שחר תמיר)
אסף ברנע(צילום: שחר תמיר)
 

  

האקדמית עושה כבוד לברון דה רוטשילד

במכללה האקדמית נתניה התקיים אתמול בערב טקס פתיחת שנה בקמפוס הפרנקופוני. במרכז הערב: הענקת תואר לשם כבוד מהמכללה לברון דוד דה רוטשילד - בנקאי, בנו של גאי רוטשילד, שבתחילה ניהל את האימפריה המשפחתית, ובהמשך הקים את חברת ניהול ההשקעות פאריס אורליאנס בנק. בנוסף, הוא זה שהחליף את סימון וייל כנשיא הקרן לחקר השואה.

 

בין הנימוקים: "על תמיכתך ומאבקך הבלתי מתפשר נגד האנטישמיות והגזענות, ועל אהבתך לאין קץ לעם ישראל". תגובתו הנרגשת בצרפתית: "כל חיי אני פועל בצילו של אבי לפי הציונות, ובצניעות איני אוהב את אור זרקורים". בנוכחים: נשיא המכללה האקדמית נתניה, פרופ׳ יעקב הרט; מנכ"ל המכללה האקדמית נתניה, עו"ד צחי רדיאנו; שגריר צרפת בישראל, אריק דנון; ומ"מ ראש העיר ויו"ר הוועדה לתארי כבוד, אינג' אלי דלל.

רכילות עסקית צחי רדיאנו, פרופ׳ יעקב הרט, הברון דוד דה רוטשילד, אלי דלל (צילום: תמיר ברגיג)
צחי רדיאנו, פרופ׳ יעקב הרט, הברון דוד דה רוטשילד, אלי דלל(צילום: תמיר ברגיג)
 

 

הצילום הישראלי-פלסטיני שזכה במינכן

גיא רז, אוצר מחלקת הצילום במוזיאון ארץ ישראל בתל אביב, קיבל בהתרגשות את פרס לאה והנס גרונדיג לשנת 2019 בסך 10,000 שקל בחסות קרן לוקסמבורג בגרמניה, בקטגוריית "חינוך לאמנות והיסטוריה של האמנות". זאת, על מחקריו ותערוכותיו בתולדות הצילום הארץ ישראלי והפלסטיני בישראל. הפרס הוענק בטקס שהתקיים בשבוע שעבר במוזיאון לחקר הנאציזם במינכן.

 

קרן רוזה לוקסמבורג מתמקדת בחינוך פוליטי לפי הזרם הסוציאליזם דמוקרטי. גרונדינג היתה אמנית רישום יהודייה גרמנייה קומוניסטית, ולוקסנבורג היתה מהפכנית יהודיה - פולניה, שנרצחה בדיוק לפני 100 שנה בשל פעילותה הקומוניסטית.

רכילות עסקית גיא רז (צילום:  אורלה קונולי)
גיא רז(צילום: אורלה קונולי)

 

רצים וזוכרים

אלפי רצים השתתפו במרוץ אייל ה-18 לזכרו של אייל שמואלי, שהתקיים ברמת השרון ביום שבת. ברצים: ראש עיריית רמת השרון, אבירם גרובר; מנכ"ל פעילים ניהול תיקי השקעות, אבישי קרואני; מנכ"ל מי עדן, אלון אלפרוביץ; מנכ"ל אקרו נדל"ן, אילן קפון; מנכ"ל קבוצת כהנא, רועי כהנא; וגם יעל בר זוהר וגיא זוארץ עם ילדיהם.

 

אייל הוא בנם של צביקה וזהבה שמואלי, ספורטאית אולימפית לשעבר, שיאנית ישראל בריצות למרחקים בינוניים וארוכים, שייצגה את ישראל בין היתר באולימפיאדת לוס אנג'לס (1984), וכיום מנהלת מחלקת האתלטיקה ברמת השרון. את המרוץ ייסדה לזכרו של אייל שנפטר מדום לב.

רכילות עסקית זהבה שמואלי ואבישי קרואני (צילום: אילן לוי)
זהבה שמואלי ואבישי קרואני(צילום: אילן לוי)

 

אנשי עסקים למען מורי ישראל

אירוע ההתרמה השנתי של קרן אתנה התקיים בשבוע שעבר באולם סמולרש באוניברסיטת תל אביב. כ-600 מוזמנים נכחו בערב, שציין 12 שנים להקמת הקרן שהוקמה על ידי אנשי עסקים בראשות אורי בן ארי, מנכ"ל חברת הייעוץ יו.בי.איי ונצ'רס, כדי להעצים את המורים בישראל ולקדם את מעמדם. ההכנסות מהאירוע, שעמדו על 400 אלף שקל, יועדו לרכישת אייפדים למורי ולגננות החינוך המיוחד.

 

נכחו: דפנה תמיר, מנהלת התוכניות של הקרן אתנה; גבי טייטל, מנכ"ל בנק מסד; אודי רובינשטיין, יו"ר החברות הבנות של קבוצת מגדל ויו"ר הוועד המנהל של קרן אתנה; אלוף (מיל') אליעזר שקדי, לשעבר מפקד חיל האוויר וחבר הוועדה המייעצת של קרן אתנה; פרופ' עדינה שמיר, מנהלת המרכז לטכנולוגיה לתלמידים עם צרכים מיוחדים באוניברסיטת בר אילן; אחישי גל, מנכ"ל קבוצת איסתא; מאיר שמיר, מנכ"ל מבטח שמיר; ואיש העסקים חזי בצלאל.

עדינה שמיר, אליעזר שקדי, אורי בן-ארי, אחישי גל, גבי טייטל (צילום: ניב קנטור)
עדינה שמיר, אליעזר שקדי, אורי בן-ארי, אחישי גל, גבי טייטל(צילום: ניב קנטור)
 

 

40 שנה למרכז אלה

עמותת מרכז אלה ציינה בסוף השבוע 40 שנה של טיפול באירוע עם מאות מוזמנים, בהם מנכ"לית משרד הרווחה ההולנדית, אנג'ליק ברך; סמנכ"ל וראש אגף משפחות והנצחה במשרד הביטחון, אריה מועלם; יו"ר מרכז הארגונים של ניצולי השואה בישראל, קולט אביטל; ומנכ"ל משותף של המרכז, בני לייזר. העמותה הוקמה למען יוצאי הולנד ומסייעת לאלפי אנשים שחוו טראומה, לניצולי שואה ובני משפחותיהם, למשפחות שחוו אבדן פתאומי ולמשפחות שכולות.

רכילות עסקית בני לייזר, קולט אביטל (צילום: אילן ספירא)
בני לייזר, קולט אביטל(צילום: אילן ספירא)

 

מצמצמות פערים בלונדון

כ-40 אנשי עסקים, תורמים, משקיעים ויזמי הייטק התכנסו בביתו של שגריר ישראל בלונדון, מארק רגב, לקבלת פנים לכבוד אריאלה רוזן וחולוד עיוטי, מנכ"ליות משותפות של ארגון PresenTense. מדובר בארגון ללא מטרות רווח, שמקדם יזמות בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית בישראל, מתוך תפיסה שבכוח היזמות לצמצם פערים ולעודד צמיחה.

רכילות עסקית חולוד עיוטי בלונדון (צילום: יח
חולוד עיוטי בלונדון(צילום: יח"צ)

 

ברית ים תיכונית

בירושלים הוכרז בשבוע שעבר על פורום משותף לישראל עם יוון וקפריסין, בהובלת המרכז העולמי של ארגון בני ברית. לאירוע, שהתקיים במלון פרימה פארק בירושלים, הגיעו עשרות משתתפים, בהם שר החוץ לשעבר של קפריסין, יואניס קסולידיס; מנכ"ל ארגון בני ברית העולמי, דניאל מריאשין; שגרירת קפריסין בישראל, סלינה שמבוס; ואלן שניידר, מנהל המרכז העולמי של בני ברית. ארגון בני ברית הוא ארגון יהודי, שמתמקד בהידוק הקשרים בין ישראל והתפוצות.

רכילות עסקית יואניס קסולידיס, סלינה שמבוס, דניאל מריאשין.   (צילום: ברונו שרביט)
יואניס קסולידיס, סלינה שמבוס, דניאל מריאשין. (צילום: ברונו שרביט)

 

ידידי צה"ל בבית הנשיא

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, פגש אתמול משלחת של חברי ארגון ידידי צה"ל בארה"ב ובפנמה (FIDF), בהם מנכ"ל FIDF האלוף (במיל') מאיר כליפי אמיר; יו"ר FIDF, הרב פיטר וינטראוב; כ-60 מתומכי הארגון וארבעה חיילים מגדוד החילוץ וההצלה בפיקוד העורף.

 

חברי הארגון ביקרו בבית הנשיא כחלק מהמשלחת השנתית של ה-FIDF המתקיימת השבוע, במסגרתה יבקרו הידידים בבסיסי צה"ל שונים. "ידידי צה"ל מתגוררים בכל רחבי ארה"ב, אבל הלבבות שלהם נמצאים בישראל", אמר כליפי בשם חברי הארגון, שתרומתו לצה"ל מסתכמת בכל שנה בכ-125 מיליון דולר.

ידידי צה
ידידי צה"ל בבית הנשיא. במרכז השורה השניה (עם סרט אדום): מאיר כליפי אמיר(צילום: שחר עזרן)
 

 

פורר מפרגנת למתחרים

העובדה שהיא משמשת כיו"ר ארגון ידידי תיאטרון הקאמרי, לא הפריעה למיכל פורר להגיע לאירוע שארגן חוג ידידי תיאטרון בית לסין לחניכת המשכן החדש של התיאטרון בתל אביב, ולצפות ביחד איתם בפרימיירה של ההצגה "עבדאללה שוורץ". מלבדה ומלבד הבעל דוד פורר, מבעלי ניופארם, נראו חוגגים את האירוע: ראש העיר תל אביב-יפו, רון חולדאי, עם יעל; מנהלת התיאטרון, ציפי פינס; יו"ר אגודת ידידי בית ליסין, הילה רהב; מנהלת אגודת הידידים, יפה ענתבי; ואנשי עסקים רבים.

יפה ענתבי, מיכל ודוד פורר (צילום: אביב חופי)
יפה ענתבי, מיכל ודוד פורר(צילום: אביב חופי)

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים